SPRAWDŹ STATUS ZAMÓWIENIA
POMOC I KONTAKT
Ulubione
Kategorie

Czarny łabędź

Jak nieprzewidywalne zdarzenia rządzą naszym życiem

O Akcji

Akcja Podziel się książką skupia się zarówno na najmłodszych, jak i tych najstarszych czytelnikach. W jej ramach możesz przekazać książkę oznaczoną ikoną prezentu na rzecz partnerów akcji, którymi zostali Fundacja Dr Clown oraz Centrum Zdrowego i Aktywnego Seniora. Akcja potrwa przez cały okres Świąt Bożego Narodzenia, aż do końca lutego 2023.
Dowiedz się więcej
 • Bestseller
  image-bestseller
 • Promocja
  image-promocja

książka

Wydawnictwo Zysk I S-Ka
Data wydania 2023
Oprawa miękka
Liczba stron 698
 • Wysyłka Kup do 15:00, wyślemy jeszcze dziś!
  Dotyczy zamówień opłaconych przez PayU, kartą lub za pobraniem.
 • DPD dostawa za półdarmo

Opis produktu:

Książka, dzięki której spojrzysz na świat z całkowicie innej perspektywy. Ludzkość od zarania dziejów mknie przed siebie, zapełniając białe pola w sferze nauki, nowopoznaną wiedzą, nieustannie odkrywając nowe zakamarki Wszechświata i wymyślając działania antykryzysowe jeszcze zanim pojawi się trudna sytuacja. Staliśmy się tak pewni swoich umiejętności w przeciwdziałaniu nieszczęśliwym zdarzeniom, że tracimy respekt przed tym, co nieprzewidywalne i nieznane. Uważamy się za istoty władające żywiołami, zyskujemy kontrolę nad rozprzestrzenianiem się chorób, czujemy się bezpiecznie w zaciszu naszego domu. Co jeśli to błąd? Czarny łabędź. Jak nieprzewidywalne zdarzenia rządzą naszym życiem to analiza zjawiska czarnych łabędzi, czyli niespodziewanych zdarzeń, które spadają na ludzkość znienacka i odciskają ogromne piękno na naszym życiu. Autor książki Nassim Nicholas Taleb snując swoje rozważania, stara się wpłynąć na świadomość osób żyjących w dzisiejszym świecie.

Co kryje się pod pojęciem czarny łabędź?


Czarny łabędź - czym jest i dlaczego świadomość jego istnienia jest tak istotna w dzisiejszym świecie? Nassim Nicholas Taleb podjął się wytłumaczenia czytelnikom zjawiska czarnych łabędzi, uświadamiając im tym samym coś, czego często nie jesteśmy w stanie lub nie chcemy przyjąć do wiadomości. Będąc coraz bardziej zaawansowani na wielu polach, stajemy się równocześnie bezbronni w zderzeniu z zagrożeniami, których się nie spodziewamy. Pewność siebie odbiera nam właściwie bezpieczeństwo. Pewne zdarzenia są po prostu do tego stopnia nieprawdopodobne, że nikt nie zastanawia się nad tym, co by było, gdyby jednak miały miejsce. Wybuch I wojny światowej, dojście Hitlera do władzy, zamachy z 11 września 2001 roku w Nowym Jorku, kryzys finansowy 2008 roku czy niedawna pandemia koronawirusa Covid-19. Wszystkie te wydarzenia spadły na świat niespodziewanie, zmieniając na zawsze podstawy życia społeczeństwa.

Czarny łabędź - wpływ niespodziewanego na losy świata


Ludzie najczęściej zajmują się opracowywaniem działań antykryzysowych dla zdarzeń, których prawdopodobieństwo wystąpienia jest wysokie i tych, które są znajome i dobrze zbadane. Myślenie o zagrożeniu płynącym z tego, czego nie znamy, najzwyczajniej w świecie przeraża i stanowi wielką trudność. Czarny łabędź to potężne zjawisko, które niesie za sobą ogromny wpływ na losy świata. Jest przy tym niemożliwy do przewidzenia. Dopiero po jego wystąpieniu staramy się go zracjonalizować i opanować. Nassim Nicholas Taleb proponuje rozwiązanie zagadki tych zjawisk. Jego książka to lektura obowiązkowa dla tych, którzy chcą żyć świadomie w świecie pełnym niepewności i postępujących zmian.
S
Szczegóły
Dział: Książki
Promocje: bestsellery,  Książki na prezent 🎁,  Dzień Kobiet 🌷,  wysyłka 24h
Kategoria: nauki społeczne,  ekonomia i biznes,  polityka,  socjologia,  różne
Wydawnictwo: Zysk I S-Ka
Oprawa: miękka
Okładka: miękka
Rok publikacji: 2023
Wymiary: 145 x 215
Liczba stron: 698
ISBN: 978-83-8202-862-1
Wprowadzono: 02.03.2023

RECENZJE - książki - Czarny łabędź, Jak nieprzewidywalne zdarzenia rządzą naszym życiem - Nassim Nicholas Taleb

Zaloguj się i napisz recenzję - co tydzień do wygrania kod wart 50 zł, darmowa dostawa i punkty Klienta.

0/5 ( brak ocen )
 • 5
 • 4
 • 3
 • 2
 • 1

Wpisz swoje imię lub nick:
Oceń produkt:
Napisz oryginalną recenzję:

eziel

ilość recenzji:1

28-12-2022 13:21

Zweryfikowany zakup

Autor tej opinii jest naszym klientem. Kupił ten produkt w naszym sklepie.

Książka super. Obsługa sklepu - słaba. Książek nie ma na stanie, czekałam prawie 7 dni pomimo informacji o wysyłce 24h

Czy recenzja była pomocna?