Telematyka w zarządzaniu transportem wodnym - Ryszard K. Miler - Książka | Gandalf.com.pl
Ulubione
Kategorie

Telematyka w zarządzaniu transportem wodnym (miękka)

książka

Telematyka w zarządzaniu transportem wodnym - opis produktu:

Niniejsza monografia stanowi przyczynek do pełnej identyfikacji oraz usystematyzowania istniejących rozwiązań telematyki w transporcie morskim i wodnym śródlądowym. Po raz pierwszy w literaturze przedmiotu opisano szczegółowo większość systemów telematyki stosowanych w wodnych gałęziach transportu wykazując ich przydatność w optymalizacji procesów transportowych i logistycznych, podnoszeniu ich bezpieczeństwa oraz skuteczności zarządzania operacyjnego. Na uwagę zasługuje skala i rozpiętość zastosowań systemów telematyki, szczególnie w transporcie morskim, rozciągająca się od prostych systemów monitoringu żeglugi i operacji portowych a sięgająca autonomicznej nawigacji i bezobsługowych systemów napędu skutkujących pojawieniem się pierwszych prób z całkowicie autonomicznymi jednostkami. Aktualnym wyzwaniem staje się integracja systemów transportu morskiego i wodnego śródlądowego w ramach transportu multimodalnego oraz znaczne obniżenie ich antropopresyjności. Tak ujęta problematyka wskazuje, iż niniejsza monografia adresowana jest do szerokiego kręgu czytelników zainteresowanych genezą, stanem obecnym i kierunkami rozwoju systemów telematyki w transporcie morskim i żegludze śródlądowej.
Rozważania Autora na temat telematyki w transporcie będą kontynuowane w postaci kolejnych monografii w ramach serii Telematyka Transportu dedykowanych transportowi lądowemu (samochodowy i kolejowy) oraz powietrznemu (lotniczy z elementami transportu kosmicznego), które ukażą się w kolejnych latach.

Książka Telematyka w zarządzaniu transportem wodnym pochodzi z wydawnictwa PWN. Autorem książki jest Ryszard K. Miler. Należy do gatunków: nauki społeczne, ekonomia i biznes, nauki ścisłe, technika. Książka Telematyka w zarządzaniu transportem wodnym liczy 342 stron. Jej wymiary to 165x235. Oprawa jest miękka. Publikacja dostępna jest również w formie elektronicznej.
S
Szczegóły

RECENZJE - Książka - Telematyka w zarządzaniu transportem wodnym

Zaloguj się i napisz recenzję - co tydzień do wygrania kod wart 50 zł, darmowa dostawa i punkty Klienta.

0/5 ( brak ocen )
  • 5
  • 4
  • 3
  • 2
  • 1

Wpisz swoje imię lub nick:
Oceń produkt:
Napisz oryginalną recenzję: