SPRAWDŹ STATUS ZAMÓWIENIA
POMOC I KONTAKT
Ulubione
Kategorie

Rolnictwo regeneratywne

Zdrowsza gleba i lepsze plony dzięki produkcji regeneratywnej

O Akcji

Akcja Podziel się książką skupia się zarówno na najmłodszych, jak i tych najstarszych czytelnikach. W jej ramach możesz przekazać książkę oznaczoną ikoną prezentu na rzecz partnerów akcji, którymi zostali Fundacja Dr Clown oraz Centrum Zdrowego i Aktywnego Seniora. Akcja potrwa przez cały okres Świąt Bożego Narodzenia, aż do końca lutego 2023.
Dowiedz się więcej
 • Promocja
  image-promocja
 • Zapowiedź
  image-zapowiedź

książka

Wydawnictwo Galaktyka
Data wydania 2024
Oprawa miękka
Liczba stron 288


  Zapowiedź - przybliżona data wydania: 19.06.2024

 • Karta30 promocja z Inpost Pay

Opis produktu:

Biologia, chemia i struktura gleby - trzy filary rolnictwa regeneratywnego
Gary Zimmer uchodzi za autorytet w dziedzinie rolnictwa regeneratywnego. Jako rolnik, agrobiznesmen, szkoleniowiec i autor z 40-letnim doświadczeniem jest ceniony na całym świecie za nieustanne dążenie do poprawy jakości rolnictwa poprzez odbudowę gleby. Udowadnia, że optymalnie plonotwórcza gleba wymaga idealnej równowagi między minerałami nieorganicznymi, organicznymi i żywymi organizmami. Autor opiera się głównie na tym, czego nauczyliśmy się na przestrzeni lat, poprawiając żyzność w naturalny, zrównoważony sposób. Trzeba jednak pamiętać, że gleby bywają różne, a rolnik może wykorzystać wzajemne oddziaływanie minerałów, substancji organicznych i organizmów, aby wspierać naturalne reakcje chemiczne, które doskonale odżywiają rośliny. Książka ta jest nieocenionym wsparciem naukowym dla zaangażowanych rolników ekologicznych, a także rolników tradycyjnych, którzy chcieliby zmniejszyć ilość stosowanych środków chemicznych i wykorzystać naturalnie zachodzące procesy.
Gary Zimmer wychował się na farmie mlecznej w Wisconsin. Od ponad 35 lat zajmuje się badaniem amerykańskich praktyk rolniczych. W tym czasie doskonale poznał zagadnienia związane z mleczarstwem, glebami i metodami rolniczymi, co doprowadziło go do opracowania skutecznego systemu rolnictwa regeneratywnego. Gary Zimmer jest prezesem Midwestern Bio-Ag, założonej w 185 roku firmy doradczej, która zajmuje się dostarczaniem m.in. nawozów i pasz dla zrównoważonego rolnictwa i współpracuje z 75 przeszkolonymi doradcami oraz tysiącami gospodarstw rolnych w całych Stanach Zjednoczonych. Gary zarządza również Centrum Szkoleniowym Bio-Ag, gospodarstwem demonstracyjnym prowadzącym hodowlę zwierząt i uprawę roślin, gdzie testuje produkty i metody skutecznego rolnictwa regeneratywnego. Należące do rodziny Zimmerów gospodarstwo ekologiczne Otter Creek posiada hodowlę bydła mlecznego i mięsnego oraz uprawy na powierzchni ponad 400 ha, a także prowadzi sprzedaż bezpośrednią swoich produktów rolnych, w tym wyjątkowych serów.
S
Szczegóły
Dział: Książki
Kategoria: Nauki ścisłe,  Technika
Wydawnictwo: Galaktyka
Oprawa: miękka
Rok publikacji: 2024
Wymiary: 205x275
Liczba stron: 288
ISBN: 9788375799279

Książkowe bestsellery z tych samych kategorii

RECENZJE - książki - Rolnictwo regeneratywne, Zdrowsza gleba i lepsze plony dzięki produkcji regeneratywnej - Garry F. Zimmer

Zaloguj się i napisz recenzję - co tydzień do wygrania kod wart 50 zł, darmowa dostawa i punkty Klienta.

0/5 ( brak ocen )
 • 5
 • 4
 • 3
 • 2
 • 1

Wpisz swoje imię lub nick:
Oceń produkt:
Napisz oryginalną recenzję: