Tarmosia - Tomasz Samojlik - Książka | Gandalf.com.pl
Ulubione
Kategorie

Tarmosia (twarda)

 • Promocja
  image-promocja

książka

Tarmosia - opis produktu:

Pełna humoru i zdumiewających ciekawostek historia z życia borsuczej rodziny

Pewnego dnia podejrzane hałasy budzą borsuczą rodzinę, a ziemia w ich norze niebezpiecznie się trzęsie. Borsuczka Tarmosia nie ma pojęcia, że już wkrótce w jej życiu zajdą duże zmiany - oto do rodzinnej nory wprowadzają się inne zwierzęta. Z przedziwnymi obyczajami i gromadą hałasujących dzieci. Żegnaj spokoju!

Co sprowadza nowych lokatorów do borsuczej nory? Czy Tarmosi i jej rodzinie uda się znaleźć porozumienie z przybyszami? Jak pogodzić odwieczne borsucze porządki z nowymi wyzwaniami?

Poznajcie Tarmosię, dziadka Skjoldura, Mamę Majrę, Tatę Melo, maluchy - Słodziaka Pierwszego i Słodziaka Drugiego. A także wiele, wiele innych barwnych zwierzęcych postaci. Zgłąbcie tajniki borsuczych zwyczajów, w tym słynnej starożytnej sztuki walki borsukjutsu (zwanej także muai borsukai). Uważnych czytelników, czeka miła niespodzianka. Jeśli znacie poprzednią książkę autora pt. `Ambaras` spotkacie wśród bohaterów `Tarmosi` dawnych dobrych znajomych!

Tomasz Samojlik dowcipnie łączy wątki przyrodnicze z opowieścią o problemach lokalowych dzikich mieszkańców Puszczy Białowieskiej, proponując lekką, pełną humoru, mądrą historię o przyjaźni, wspólnocie i otwartości. Opowieść dopełniają nastrojowe ilustracje Ani Grzyb.

Książka Tarmosia pochodzi z wydawnictwa Agora. Autorem książki jest Tomasz Samojlik. Należy do gatunków: dla dzieci i młodzieży, literatura dziecięca. Książka Tarmosia liczy 176 stron. Jej wymiary to 165x215. Oprawa jest twarda. Publikacja dostępna jest również w formie elektronicznej.
S
Szczegóły

Książkowe bestsellery z tych samych kategorii

Tomasz Samojlik - przeczytaj też

RECENZJE - Książka - Tarmosia

Zaloguj się i napisz recenzję - co tydzień do wygrania kod wart 50 zł, darmowa dostawa i punkty Klienta.

4.7/5 ( 3 oceny )
 • 5
  2
 • 4
  1
 • 3
  0
 • 2
  0
 • 1
  0

Wpisz swoje imię lub nick:
Oceń produkt:
Napisz oryginalną recenzję:

ilo99

ilość recenzji:35561

31-07-2021 10:02

Wprost uwielbiam książki pana Samojlika o zwierzętach. "Ambaras" był czytany kilka razy, a "Tarmosia" połknięta za jednym zamachem. Przez mojego młodego czytelnika również. Ciężko się oderwać od przygód borsuczej rodziny. Jest przedstawiona tak obrazowo, że każda z postaci przypada do serca. A gdyby ktoś miał wątpliwości, co do tego jak borsuk wygląda - pomogą mu wspaniałe ilustracje Ani Grzyb. Powieść oparta jest na solidnej wiedzy o zwyczajach zwierząt. Dowiemy się jak borsuki budują nory, czym się żywią, czego uczą młode i wiele innych spraw. I to zupełnie przy okazji. Tak w tle głównych wydarzeń. A co się stało? Otóż borsuki muszą... e, lepiej poczytajcie sami. Nie będziecie żałować. Polecam

Czy recenzja była pomocna?

Lila

ilość recenzji:23

19-06-2021 20:28

Seria Zwierzaki sprawia, że przenosimy się do lasu, gdzie świat zwierząt zachwyca nas swoją codziennością i różnorodnością, świat do którego wchodzimy i stajemy się naocznymi świadkami ich życia. Ich naturalny świat staje się świtem czytelnika. To co urzeka w tej historii, to przypisanie zwierzęcych cech, które utożsamiają się z ludzkimi, świetny obraz przedstawiony dziecku, które edukuje się i czerpie z świata zwierząt to co najlepsze.  Młody czytelnik uświadamia sobie, że dzielenie się jest ważne, że warto dbać o słabszych, być pomocnym, troskliwym, rodzinnym i opiekuńczym.

Motywem przewodnim książki są zmagania rodziny borsuków z nieproszonymi gośćmi zamieszkującymi ich norę, do zamieszkania zapewne by nie doszło gdyby nie dobre serce Tarmosi, która chciałaby pomóc każdej napotkanej na swej drodze zwierzynie.
I tak śledzimy żywot lisów, jenotów, wilków i ich potomstwa. Mnóstwo dobrego humoru i zabawnych perypetii związanych z nowymi "przyjaciółmi" stawiają Tarmosię po dwóch stronach z jednej chce być pomocna, z drugiej boi się opinii rodziców, którzy wychodzą z założenia, że teren należy do nich. 

Dużo ciepła, waloru edukacyjnego i przepięknych ilustracji. Ta seria, ta książka, to wydawnictwo stawia zdecydowanie wysoko poprzeczkę.

Czy recenzja była pomocna?

book_w_mkesie

ilość recenzji:125

13-05-2021 19:44

Biorąc tę książkę wiedziałam, że Helenka będzie chciała mieć do czytania przed snem. Czytaliśmy po kilka stron, bo jeżeli byłoby po całym rozdziale Ona już nie pamięta, więc trzeba dostosować ilość czytania do dziecka (wiadomo każde dziecko jest inne) Mnóstwo zabawy dała nam postać, która non stop nadużywała określenia PANIE DZIEJU, ale to musicie sami odkryć, kogo mamy na myśli. Podpowiem, że córka jak tylko zaczynałam kwestie tego bohatera/ki to uśmiech przy już zasypiających oczkach. Kochani przed wami historia małej borsuczki o imieniu Tarmosia.
Wraz z rodziną przeżywają takie przygody, że głowa mała, ale jak w każdej bajce wszystko kończy się dobrze. Tarmosia ma wspaniałą rodzinę, ale czasem trzeba wyściubić nosek poza miejsce określone przez tatę i zobaczyć, co kryje się w innym miejscu. W pewnym momencie do nory obok wprowadzają się inne zwierzęta i robią przy tym mnóstwo hałasu, co będzie z takiej lokatorki? Dlaczego zamieszkali akurat obok borsuczej rodzinki to też należy do was żeby odkryć, ale podkreślę, że jak ludzie mają swoje przyzwyczajania, postępowanie, zwyczaje tak zwierzęta, jakie poznaje Tarmosia też są różne.
Według mnie w książce widzimy sposób funkcjonowania przy innych zwierzętach, uczymy się ich zwyczajów, zachowań, klimatu, jakie potrzebują do rozmnażania się. Pokazany jest problem złego wpływu człowieka na przyrodę i to, co w niej żyje. Poznajemy piękne okolice Puszczy Białowieskiej. Tolerancja, pomoc innym, szacunek, życzliwość, empatia i wiele cudownych cech, jakie możemy przekazać naszym dzieciom.
Kochani z całego serca zachęcam was do kupienia książki. Dorosły mógłby przeczytać, chociaż jeden raz tak dziecko obowiązkowo. Za egzemplarz dziękuje ... dla dzieci, a Was zapraszam do Pana Dzieja : D

Czy recenzja była pomocna?