SPRAWDŹ STATUS ZAMÓWIENIA
POMOC I KONTAKT
Ulubione
Kategorie

Szpital Filomeny

O Akcji

Akcja Podziel się książką skupia się zarówno na najmłodszych, jak i tych najstarszych czytelnikach. W jej ramach możesz przekazać książkę oznaczoną ikoną prezentu na rzecz partnerów akcji, którymi zostali Fundacja Dr Clown oraz Centrum Zdrowego i Aktywnego Seniora. Akcja potrwa przez cały okres Świąt Bożego Narodzenia, aż do końca lutego 2023.
Dowiedz się więcej
  • Promocja
    image-promocja

książka

Wydawnictwo Albatros
Data wydania 2023
Oprawa miękka
Liczba stron 384

Opis produktu:

Idealna książka dla fanów Lśnienia Stephena Kinga, Nawiedzonego domu na wzgórzu Shirley Jackson czy Kobiety w czerni Susan Hill.

Hołd dla klasycznego horroru w nowoczesnym wydaniu.

Graham Masterton wraca do korzeni gatunku, któremu poświęcił niemal całą karierę pisarską.

I po raz kolejny potwierdza, że jest mistrzem przerażających opowieści.

W tych opuszczonych korytarzach wciąż czai się ból.

I zniszczy każdego, ktokolwiek odważy się przestąpić próg Szpitala Filomeny.

Niektóre miejsca powinny zostać zapomniane na zawsze. Ale ciężko zapomnieć o imponującej zabytkowej rezydencji położonej w ogromnym parku. Zwłaszcza jeśli żyje się z tego, że kupuje się właśnie takie budynki, odnawia je i sprzedaje za grube miliony.

Tak jak Lilian Chesterfield, która sądzi, że właśnie zrobiła świetny interes, kupując dawny szpital wojskowy. I choć od pierwszej chwili staje się jasne, że ktoś - lub coś - ukrywający się w budynku nie zamierza tolerować intruzów, Lilian nie daje za wygraną.

Nawet kiedy pojawia się dawny pacjent Szpitala Filomeny i ostrzega ją przed tym miejscem. Nawet kiedy dowiaduje się o kolejnych śmierciach. Nawet kiedy zdaje sobie sprawę, że ma do czynienia z czymś o wiele bardziej przerażającym niż duchy...

Boże, Masterton jest świetny.

Stephen King

Graham Masterton jest jednym z najlepszych brytyjskich autorów horrorów.

`Daily Mail`
S
Szczegóły
Dział: Książki
Promocje: Książka Roku 2023,  Książki na prezent 🎁,  Dzień Chłopaka
Kategoria: Horror,  książki na jesienne wieczory,  Sensacja, thriller,  Psychologiczne
Wydawnictwo: Albatros
Oprawa: miękka
Okładka: miękka
Rok publikacji: 2023
Wymiary: 125 X195
Liczba stron: 384
ISBN: 9788367513463
Wprowadzono: 07.09.2023

Graham Masterton - przeczytaj też

Dni śmiertelnego strachu Książka 30,15 zł
Dodaj do koszyka
Drapieżcy Książka 35,47 zł
Dodaj do koszyka
Dziedzictwo Książka 30,15 zł
Dodaj do koszyka
Kostnica Książka 26,80 zł
Dodaj do koszyka
Tengu Książka 34,49 zł
Dodaj do koszyka
Walhalla Książka 35,47 zł
Dodaj do koszyka
Wojownicy nocy Książka 37,40 zł
Dodaj do koszyka
Wyklęty Książka 34,49 zł
Dodaj do koszyka

Książkowe bestsellery z tych samych kategorii

RECENZJE - książki - Szpital Filomeny - Graham Masterton

Zaloguj się i napisz recenzję - co tydzień do wygrania kod wart 50 zł, darmowa dostawa i punkty Klienta.

4.5/5 ( 2 oceny )
  • 5
    1
  • 4
    1
  • 3
    0
  • 2
    0
  • 1
    0

Wpisz swoje imię lub nick:
Oceń produkt:
Napisz oryginalną recenzję:

Bookendorfina

ilość recenzji:1545

29-09-2023 08:02

?Kiedyś, dawno, dawno temu, wszystkie kości potrafiły tańczyć.?

Horror całkowicie w stylu Grahama Mastertona, mistrz konsekwentnie trzyma się obranej drogi straszenia czytelnika, nawiązuje do zbliżonych motywów irracjonalności, a przy tym zapewnia przyjazny obrazowy styl narracji. Inną kwestią jest poziom napięcia, dla mniej wprawionych odbiorców w tym gatunku powieść wydaje się mocna, zaś dla osób pochłaniających więcej horrorów nie brzmi zatrważająco. Jednak lubię wchodzić w mroczną kreatywność autora, wiem, czego się spodziewać, w jakim tempie prowadzona będzie akcja, nawet jeśli udaje mi się przewidzieć wydźwięk przygody, to i tak intrygująco się bawię.

Opuszczony stary wojskowy szpital skrywa okrutne i bolesne tajemnice. Zaniedbany zarośnięty ogród nadaje mu ponurej aury. Ale to ma się zmienić. Lilian Chesterfield, pracownica firmy deweloperskiej, odpowiada za uczynienie z zabytkowego jakobińskiego budynku luksusowego domu spokojnej starości. Trwają przygotowania do opracowania planu nadania nowego życia dawnej siedzibie rodu Carverów. Jak tylko mierniczy przystępuje do pracy, w ogromnym obiekcie zaczyna się rozprzestrzeniać dziwna upiorna atmosfera, dochodzi do incydentów, którym brak racjonalnego wytłumaczenia, zaciska się pułapka cierpienia i bólu. Wszystko poprzedza rozdzierający i pełen udręki krzyk. Masterton nie oszczędza postaci, pakuje w niebezpieczne sytuacje, a właściwie, bohaterowie niejako sami pchają się w sytuacje bez wyjścia. Za sprawą takich zachowań w połowie powieści odczuwa się lekki przesyt horrorem, tym bardziej, że następuje ciąg pozbawionych logicznych podstaw działań postaci, ale przy tego typu koszmarach i makabrach to warunek niemal konieczny. Pod koniec znów robi się zaskakująco, zaś finalna odsłona dostarcza sporo emocji, trzeba przyznać, że folklor afgański prezentuje ciekawy koloryt.

Opinia bierze udział w konkursie

Czy recenzja była pomocna?

mommy_and_books

ilość recenzji:718

18-09-2023 11:58

Czy lubicie książki, w których akcja toczy się w nawiedzonych miejscach? A co powiecie na nawiedzony szpital? Brzmi ciekawie? Zachęcam was do przeczytania książki Grahama Mastertona "Szpital Filomeny". Znajdziecie tutaj mnóstwo nadprzyrodzonych zjawisk. Spotkacie między innymi duchy i zjawy.
Graham Masterton tym dziełem udowadnia, że jest mistrzem grozy. Powiem szerze, że co jakiś czas byłam przerażona. Mimo tego nie byłam w stanie oderwać się od czytania. Polecam czytać "Szpital Filomeny" w nocy. Gwarantuję wam dodatkowe niesamowite emocje.
Biorąc do ręki tę powieść, nie spodziewałam się, że otrzymam taką ciekawą i wstrząsającą historię.
Wyobraźcie sobie, kupujecie wielki budynek, w którym kiedyś był szpital wojskowy. Macie co do niego ambitne plany. Już widzicie miliony, które na tym budynku zarobicie. Macie już rozpisany plan i zaczynacie działać, a tu nagle...pojawiają się nadprzyrodzone zjawiska. Giną ludzie. Co robicie? Nie przejmujecie się tym, czy raczej uciekacie, gdzie pieprz rośnie. W takiej sytuacji znalazła się nasza bohaterka Lilian Chesterfield. Czy mimo ostrzeżeń i niewyjaśnionych śmierci przerwie pracę? Czy będzie brnęła dalej?
Ja na jej miejscu uciekłabym gdzie pieprz rośnie, albo sprowadziłabym do budynku kilku księży egzorcystów. Tylko czy to by coś dało? Stając do bitwy, trzeba wiedzieć, kto stoi po drugiej stronie. Nie znając tego, można szybko ponieść porażkę. Czy nasza bohaterka ogarnie to, nim będzie za późno? Co tak naprawdę dzieje się w tym byłym szpitalu? Komu zależy na tym, żeby wszystko pozostało, tak jak było?
Jestem zadowolona z tego horroru. Gram Masterton powrócił do swojej znakomitej formy sprzed lat.
Jego książki czytałam, będąc w liceum. Fajnie było powrócić do tego autora.
Biorąc do ręki "Szpital Filomeny" otrzymacie mrożącą krew w żyłach fabułę, wstrząsającą akcję, ciekawe postacie i dobre zakończenie.
Jeżeli lubicie się bać, to ta książka będzie idealna dla was.
Idealna powieść dla wszystkich fanów strasznych historii.
Polecam ten znakomity horror.

Opinia bierze udział w konkursie

Czy recenzja była pomocna?