Rozmowy z psychopatami - Christopher Berry-Dee - Książka | Gandalf.com.pl
tel: +48 42 252 39 23 email: info@gandalf.com.pl
Ulubione
Kategorie

Rozmowy z psychopatami (miękka)

Podróż w głąb umysłów potworów

książka

Rozmowy z psychopatami, Podróż w głąb umysłów potworów - opis produktu:

Christopher Berry-Dee, kryminolog i autor bestsellerów, ukazuje czytelnikom mroczne zakamarki psychiki najbardziej bezlitosnych i niebezpiecznych morderców na świecie. Przez wiele lat prowadził wywiady z przestępcami przebywającymi w więzieniach - w tym osławionymi seryjnymi zabójcami - i odkrył, że okazywany przez nich brak wyrzutów sumienia jest często jeszcze bardziej przerażający od popełnionych zbrodni. `Rozmowy z psychopatami i bestiami` niewątpliwie zmienią poglądy czytelników na to, kim są ludzie zdolni do najbrutalniejszych zabójstw, a poza tym stanowią dowód, że horror może być bliższy, niż sądzimy.
S
Szczegóły

Książkowe bestsellery z tych samych kategorii

 • -25%
Osiecka Tego o mnie nie wiecie miękka
39,86 zł 53.14
 • -36%
Duda i jego tajemnice miękka
25,54 zł 39.90
 • -31%
 • -33%
Odziedziczone marzenia. Spadek po moim ojcu miękka
30,07 zł 44.89
 • -49%
Szczerze twarda
30,51 zł 59.84

Polecane

 • Recenzje Recenzje
  image Nie wiesz, czy kupić? Sprawdź recenzję
 • Książka
 • Rozmowy z psychopatami, Podróż w głąb umysłów potworów
4/5 ( 4 oceny )
  5
  1
  4
  2
  3
  1
  2
  0
  1
  0

Zaloguj się i napisz recenzję na min. 700 znaków. Akceptując regulamin bierzesz udział w cotygodniowym plebiscycie. Do wygrania kupon 50 PLN i 15 punktów klienta.

imię, nazwisko lub nick:
Twoja ocena:
Twoja recenzja:
Wprowadź tekst z obrazka:

W przypadku naruszenia Regulaminu Twój wpis zostanie usunięty.

CherryLadyReads

 • 23-05-2020
 • 14:19

Jeżeli czytaliście ?Rozmowy z seryjnymi mordercami? i byliście tą lekturą usatysfakcjonowani, to kolejna książka tego światowej sławy kryminologa, również powinna spełnić wasza oczekiwania. Tym razem pan Christopher Berry-Dee przedstawia nam sylwetki psychopatów. Część z nich poznaliśmy już przy poprzedniej publikacji, gdyż psychopaci często stają się seryjnymi mordercami.
Książka uzmysławia nam jakimi bezwzględnymi bestiami potrafią być ludzie pozbawienie empatii, zadufani w sobie, którzy traktują innych jak przedmioty mające zaspokajać ich cele. Autor w swojej książce wypisał zespół cech, jakie posiadają psychopaci. W tym celu przytacza listę cech diagnostycznych psychopatii stworzona przez profesora Roberta Hare?a. Może to być dla nas przydatna wiedza, w sytuacji, gdy będziemy wchodzić w nowy związek czy relację, bo wskaże na co należy zwrócić uwagę i jakie zachowania powinny wzbudzić naszą czujność.

Mam trochę wrażenie, że książka jest chaotycznie napisana. Życiorys bestii nie jest chronologicznie przedstawiony, co powoduje, że czytelnik gubi się w omawianych sprawach. Mam też odczucie, że autor również przejawia cechy narcystyczne, uważając siebie za najlepszego specjalistę. Może i nim jest, ale trochę denerwuje mnie takie obnoszenie się ze swoimi sukcesami.

Po książkę z pewnością warto sięgnąć, jeśli interesują was takie trudne tematy i jeśli macie mocne nerwy. Ten brutalny świat, gdzie grasują bestie, jest przerażającym miejscem. Jednak autor udowadnia, że nawet takich ludzi, jeśli wiemy jak do nich dotrzeć, można podejść i uzyskać od nich potrzebne informacje. Trzeba jednak pamiętać, że jeśli wejrzymy w otchłań, otchłań wejrzy również w nas. Rozmowa z psychopatami to jak balansowanie na cienkiej linie, jednak tą sztukę pan Berry-Dee opanował do perfekcji. Jeśli jesteście ciekawi co kryje umysł potworów, to zajrzyjcie do tej książki. Silne emocje gwarantowane.

Czy recenzja była pomocna?

blondeside

 • 22-05-2020
 • 10:04

"Rozmowy z psychopatami. Podróż w głąb umysłów potworów" jest to wędrówka przez najbardziej mroczne zakamarki umysłu najniebezpieczniejszych ludzi na świecie. Bestie? Potwory? Bezduszne istoty...?

"Z myślą o Czytelnikach, którzy nie czytali żadnej z moich książek, informuję, że rozmawiałem twarzą w twarz z mniej więcej trzydziestoma seryjnym zabójcami, a ponadto kilkoma przestępcami, którzy dokonali masakry albo popełnili jedną zbrodnię".

Autor spędził wiele lat na badaniu cech, jakimi odznaczają się psychopaci, seryjni mordercy, gwałciciele. Wiele wywiadów, lata korespondencji i spotkania twarzą w twarz. Christopher Berry-Dee przedstawia nam kilku najbardziej znanych morderców na świecie, skazanych na kary śmierci bądź nadal odsiadujących swoje wyroki. Jedną z opisanych w książce spraw jest sprawa zabójstwa popełnionego przez paraolimpijczyka Oscara Piostoriusa w 2013 roku.

Razem z autorem sięgamy w głąb zniszczonych i skażonych złem umysłów ludzi, którzy nie znali litości a z ich rąk zginęło wiele osób, w tym dzieci. Poznamy charakterystykę osobowości sadystycznych potworów w ludzkiej skórze, narcystycznych morderców, psychopatyczne szalone umysły, jakie kryły się w społeczeństwie. "Rozmowy z psychopatami" to jedna z najbardziej interesujących książek, jakie czytałam. Oprócz samego opisu spraw, autor zamieścił także fragmenty autentycznych listów oraz wywiadów.
Jest to również bardzo wstrząsająca książka, a niektóre historie przyprawiły mnie o dreszcze. Zabójstwa dzieci, młodych dziewcząt, ciężarnej kobiety... Mocne historie opowiedziane w niezwykle interesujący sposób.
W mojej ocenie książka jest świetna. Bardzo podobał mi się styl, jakiego autor użył, aby przekazać czytelnikowi swoje przemyślenia i wnioski.
Zdecydowanie polecam!
...

Czy recenzja była pomocna?

Blondynkowe_ksiazki

 • 20-05-2020
 • 17:35

?Rozmowy z psychopatami? zabierają nas w podróż do mrocznych umysłów bezlitosnych morderców. Czytałam wcześniej książkę Christophera Berry-Dee ?Rozmowy z seryjnymi mordercami? i spodziewałam się podobnego stylu tej książki, jednak się trochę zawiodłam, gdyż autor głównie skupił się na motywach zbrodni, a nie na opisach makabrycznych zbrodni, na które tak bardzo liczyłam.
Na co dzień głównie czytam powieści, ale temat książek Berry-Dee jest dla mnie fascynujący. Ta książka była dobra, jednak nie świetna. Zaczyna się od wprowadzenia czytelnika w pojęcia psychopatii, a następnie przechodzi do studium przypadków różnych groźnych zbrodniarzy. Opisy każdego z nich bardziej koncentrują się na stanie psychicznym morderców, spychając ich zbrodnię na dalszy tor. Christopher próbuje odgadnąć wydarzenia, które skłaniały ich do popełniania takich okrucieństw.

Interesuje się psychopatią i sposobem myślenia seryjnych zabójców, a ta książka pomaga wgłębić się w ich umysły. ?Rozmowy z psychopatami? nie są tym, czego się spodziewałam. Myślałam, że to będzie książka opowiadająca o zbrodniach, jakich dokonali prawdziwi psychopaci, ale okazało się, że jest to o wiele bardziej umysłowe przesłanie. Trochę ciężko było mi się w całości poświęcić się tej książce, ale od czasu do czasu opisywane były również przestępstwa popełniane przez tych ludzi, więc miałam nieco szersze pole widzenia. Doceniam to, że autor dołożył wszelkich starań, aby dowiedzieć się więcej o tych ludziach i ich motywach. Łatwo czasami zapomnieć, że są to prawdziwe historie, a nie tylko opowieści z typowych kryminałów, które czytam.

Jedyną rzeczą, która przeszkadzała mi w tej książce, a czego nie wyczułam w poprzedniej, były przechwałki autora. Uważałam go za dość aroganckiego i na pewno mniej sympatycznego niż wcześniej. Na przemian szydził z narcyzmu i arogancji zabójców, a następnie opowiadał o tym, że był jedyną osobą wystarczająco inteligentną, aby mógł nimi manipulować i ich oszukiwać. Nie ulega wątpliwości, że autor musiał wykonać solidną robotę, aby zajrzeć do umysłów psychopatów, jednak mógł nie co mniej się wywyższać.

Podsumowując, książka jest zdecydowanie warta przeczytania. Miała w sobie coś mrożącego krew w żyłach. Szczególnie mogę polecić ją studentom psychologii czy kryminologii. Pozwala zrozumieć rozumowanie seryjnych morderców i wniknąć w głąb ich umysłów.

Czy recenzja była pomocna?