SPRAWDŹ STATUS ZAMÓWIENIA
POMOC I KONTAKT
Ulubione
Kategorie

Pustynny Książę (twarda)

Cykl Zmroku Księga 1

O Akcji

Akcja Podziel się książką skupia się zarówno na najmłodszych, jak i tych najstarszych czytelnikach. W jej ramach możesz przekazać książkę oznaczoną ikoną prezentu na rzecz partnerów akcji, którymi zostali Fundacja Dr Clown oraz Centrum Zdrowego i Aktywnego Seniora. Akcja potrwa przez cały okres Świąt Bożego Narodzenia, aż do końca lutego 2023.
Dowiedz się więcej
 • Promocja
  image-promocja

Opis produktu:

Zupełnie nowa epicka przygoda osadzona w słynnym świecie Cyklu Demonicznego!

Piętnaście lat minęło od zakończenia wojny z demonami, istotami ciemności, które pojawiały się nocą, by polować na ludzi.

Bohaterowie tamtych zmagań przeszli do legendy. Jednak ich następcy - nowe pokolenie - wyrosłe na opowieściach o nich, nie chcą podążać ścieżką wytyczoną przez rodziców. Niełatwo jest być dzieckiem tych, którzy uratowali świat od zagłady.

Księżniczka Olive Papiernik i Darin Bales dorastali w nowym, pokojowym świecie, gdzie demony zostały niemal wytępione. Jedyne czego pragną to wolność i możliwość samodzielnego decydowania o swoich losach. Jednak, gdy okazuje się, że za sukcesy rodziców cenę zapłacą dzieci, a prawdziwe zagrożenie puka do drzwi, muszą w swoje niedoświadczone i niechętne temu ręce wziąć losy świata
S
Szczegóły
Dział: Książki
Kategoria: fantastyka,  fantasy,  książki na jesienne wieczory
Wydawnictwo: Fabryka Słów
Oprawa: twarda
Okładka: twarda
Wymiary: 130x210
Liczba stron: 596
ISBN: 9788379646760
Wprowadzono: 02.11.2021

RECENZJE - książki - Pustynny Książę, Cykl Zmroku Księga 1 - Peter V. Brett

Zaloguj się i napisz recenzję - co tydzień do wygrania kod wart 50 zł, darmowa dostawa i punkty Klienta.

4.5/5 ( 4 oceny )
 • 5
  2
 • 4
  2
 • 3
  0
 • 2
  0
 • 1
  0

Wpisz swoje imię lub nick:
Oceń produkt:
Napisz oryginalną recenzję:

Kosz z Książkami

ilość recenzji:210

8-02-2022 18:25

Po paru latach przerwy nadszedł czas na powrót do świata wykreowanego przez Petera V. Bretta w nowej serii ? ,,Cyklu Zmroku??, ? który otwiera ,,Pustynny książę??. Co czeka czytelników piętnaście lat po wydarzeniach z finału ,,Cyklu Demonicznego?? Mam nadzieję, że czekaliście by się o tym przekonać z równą niecierpliwością jak ja!

Choć demony dalej są obecne na świecie nie stanowią już zagrożenia, a przynajmniej nowemu pokoleniu zdają się one bardziej straszakiem z opowieści dorosłych, niż realnym zagrożeniem. Nie zmienia to jednak faktu, że dokonania Arlena, Renny, Rojera, Leeshy, Inevery i Ahmana na zawsze odmieniły świat, a ich dzieci żyją w cieniu ich dokonań, niosąc za sobą bagaż którego wagę nie zawsze są w stanie pojąć. Wyjątkiem nie jest tu księżniczka Olive, którą matka ? Leesha ? zdaje się trzymać pod szklanym kloszem wbrew jej woli. Dziewczyna nie zdaje sobie jednak sprawy jak wiele razy groziła jej śmierć, ani jak wielką wagę ma skrywany przez nią sekret. Nadchodzi jednak czas zmian, powróci stare niebezpieczeństwo zmuszając Olive i pozostałych bohaterów do rozpoczęcia nowej walki i spojrzenia na świat z zupełnie nowej perspektywy.

W 2018 roku na spotkaniu autorskim Peter V. Brett podzielił się z czytelnikami planami powrotu do świata ,,Cyklu Demonicznego??, tym razem jednak z nowymi bohaterami ? a dokładniej potomkami postaci znanych z serii, która zapoczątkowała całą przygodę. Wiadomo, że z powrotami bywa różnie, nie każdemu pisarzowi udaje się ponownie stworzyć opowieść która znów porwie czytelników, a zadanie jest tym trudniejsze, że często trudno się pogodzić z odejściem starych postaci, a nowe ocenia się przez pryzmat poprzedników. Nie ukrywam, że sięgając po ,,Pustynnego Księcia?? podekscytowanie mieszało się z obawami. Na szczęście w trakcie lektury zaczęłam się utwierdzać iż były one bezpodstawne. ,,Pustynny książę?? stanowi naprawdę dobrą kontynuację ? nie przeszkadzał mi ani przeskok w czasie, ani nowi bohaterowie, którzy dość szybko zyskali moją sympatię. W książce nie brakuje nawiązań do poprzedniej serii, jednak są one wplecione w taki sposób, że nie męczą osób, które znają poprzednie części, a jednocześnie pozwalają się w pełni wczuć w wykreowany przez autora świat nowym czytelnikom, bądź tym, którzy nie pamiętają dokładnie wcześniejszych wydarzeń.

,,Pustynny książę?? to historia do której mogliśmy się już przyzwyczaić, Brett z jednej strony nie serwuje czytelnikom niczego odkrywczego i porusza się w świecie który mieliśmy okazję już poznać. Sama historia także opiera się na sprawdzonych schematach ? nastoletni bohaterowie, pełni rozterek, niekiedy zbuntowani przeciw roli jaka została im narzucona i szukający swojej własnej drogi, którzy nagle stają przeciwko grożącemu wszystkim niebezpieczeństwu. Tym co wyróżnia książkę jest niewątpliwie postać Olive ? którą łączy w sobie cechy kobiety i mężczyzny, za jej sprawą poruszane są takie wątki jak tożsamość płciowa, seksualność, czy role narzucane nam przez innych i wpływ środowiska na nasze zachowanie. Najważniejsze jednak, że całość wciąga czytelnika i sprawia, że chce on poznać co będzie dalej. Ja nie żałuję powrotu do świata ,,Cyklu Demonicznego?? ani spotkania z nowymi bohaterami i mam ochotę na więcej!

Wydaniem książek jestem zachwycona ? co tu dużo mówić, ogromnie cieszę się, że zarówno ,,Cykl Zmroku??, jak i ,,Cykl Demoniczny?? doczekały się nowej, tak eleganckiej oprawy. Twarda oprawa ze złoceniami i motywem run wygląda naprawdę obłędnie, do tego wszystkiego nie można zapomnieć o ilustracjach Dominika Brońka, które stanowią przemiły dodatek, tak samo jak znajdujące się na końcu książek słowniki pojęć, czy opisy pojawiających się w powieściach demonów i run. Pierwsza księga jest także dostępna już w wersji audio, na stronie Audioteki, i trzeba przyznać, że historia w wykonaniu Filipa Kosiora wypada naprawdę dobrze.

,,Pustynny książę?? to dalej stary dobry Brett, który już raz porwał za sobą rzesze czytelników zapraszając ich do świata w którym człowiek stanął do nierównej walki z demonami. Teraz, wraz z nowym cyklem książek pokazuje, że dalej świetnie się w owym świecie czuje, a co więcej ma jeszcze wiele do opowiedzenia. I nie będę ukrywać, że bardzo się z tego powodu cieszę. Nowi bohaterowie zyskali moją sympatię i z przyjemnością poznam ich dalsze losy ? teraz jedynie pozostaje mieć nadzieję, że na kolejny tom nie trzeba będzie zbyt długo czekać.

Opinia bierze udział w konkursie

Czy recenzja była pomocna?

zuz*******************

ilość recenzji:25

4-11-2021 18:55

"Musisz bardziej uważać Olive (...) Jeśli ludzie zauważą, jaka jesteś silna, być może uznają to za coś... nienaturalnego."
*
Minęło 15 lat odkąd demony zostały pokonane, a bohaterski Arlen przepadł w Otchłani. Świat zaczyna odżywać i zapominać o koszmarze, jaki przynosiła noc. Wraz z upływającym czasem do głosu dochodzi młodsze pokolenie - nieznające trudów wojny z demonami - w tym Olive i Darin, wobec których, jako dzieci bohaterów oczekiwania są bardzo wysokie, niemal równe z niebezpieczeństwem, jakie czyha na nich w Otchłani i poza nią. Czy dzieci bohaterów poradzą sobie z odpowiedzialnością, jaka spada na nich przez decyzje rodziców?
*
Moją opinię zacznę od tego, że nie nie czytałam "Cyklu demonicznego" dlatego początkowo obawiałam się lektury "Pustynnego Księcia". Czy słusznie? Nie!
*
Pierwsza księga nowego cyklu skupia się na przedstawieniu nowych postaci i objaśnieniu kim są bohaterowie poprzednich książek. Dodatkowo szczegółowo przybliża świat, więc pomimo początkowego zagubienia dość szybko odnalazłam się w fabule i zrozumiałam, jaką role odegrały poszczególne postacie w poprzednim cyklu i jaką odegrają w nowym.
*
Co mogę natomiast powiedzieć o wrażeniach z lektury:
? Przez pierwszą połowę książki brakowało mi akcji, która została odsunięta na bok na rzecz opisów ? zarówno postaci, jak i realiów świata. Całe szczęście druga część to nadrobiła.
? Postacie wzbudzają sporo emocji. Łatwo wyrobić sobie o nich opinię. Szczególnie do gustu przypadł mi Darin, o którym chętnie poczytałabym więcej. Z kolei postać Olive, która zdecydowanie zdominowała narracje, niestety budzi moje wątpliwości ? jednak biorąc pod uwagę jej sytuację, myślę, że jest to zrozumiałe.
? Podoba mi się kreacja świata i funkcjonowanie magii, która stanowi nieodłącznie jego element.
? Za dużo tu moim zdaniem mowy o uczuciach i poszukiwaniu swojego miejsca na świcie. Przez to książka wypada bardziej jako młodzieżówka niż high fantasty, którego się spodziewałam.
*
"Pustynnego księcia" oceniam na 7/10 i niecierpliwie czekam na kontynuację - zakończenie nie zostawia mi innego wyboru.

Opinia bierze udział w konkursie

Czy recenzja była pomocna?

cho***************************

ilość recenzji:63

27-10-2021 14:22

Lektura ?Pustynnego księcia? była moim pierwszym zetknięciem z twórczością Petera V. Bretta. Nie czytałem ?Cyklu Demonicznego?, więc na początku trochę obawiałem się, że nie zrozumiem wszystkiego z ?Cyklu Zmroku?, jednak autor zadbał o nowych fanów i w swojej powieści zawarł wiele wyjaśnień. Do tego, na końcu książki znajdują się dodatki, które także pomagają, dlatego jeśli nie czytaliście poprzednich dzieł z tego świata, to nie bójcie się, dacie radę wszystko zrozumieć. Początkowo co chwila kartkowałem do słowniczka i grymuaru demonów, by doczytać o co chodzi, przez co lektura szła mi powoli i nieco opornie, lecz nadal przyjemnie. Nie poddałem się jednak, gdyż świat stworzony przez autora bardzo mnie zaintrygował, a bohaterowie zaciekawili. Spodobała mi się także złożoność magii i jej sposób działania, ponieważ było to dla mnie coś nowego.

Co do bohaterów, główną bohaterką jest księżniczka Olive, która skrywa wielką tajemnicę, co sprawia, że jej historia jest bardzo ciekawa. Po raz pierwszy spotkałem się z takim wątkiem w fantastyce, dlatego plus za oryginalność. Jednak bardziej do gustu przypadł mi drugi z ważnych bohaterów, czyli Darin Bales. Mam nadzieję, że w księdze drugiej będzie go więcej w toku fabuły, gdyż tutaj pojawiał się kilkukrotnie, by potem nieco zniknąć. Mam nadzieję, że jego postać zostanie fajnie rozwinięta. Co do pozostałych bohaterów, jest dobrze i ciekawie. Pojawiają się postaci z ?Cyklu Demonicznego?, ale też nowi bohaterowie, więc zarówno starzy fani książek Bretta, jak i jego nowi czytelnicy będą zadowoleni.

Warto także wspomnieć o wydaniu, gdyż jest ono po prostu świetne. Genialna okładka dorównuje poziomem treści i wspaniale prezentuje się na półce, a gdy dołączą do niej kolejne części to będzie to wizualny majstersztyk. Nie mogę się już doczekać księgi drugiej ?Pustynnego księcia? i kolejnych części serii. Ciekawi mnie, w którą stronę pójdzie autor z fabułą oraz czy nie będzie powtarzał rozwiązań z poprzedniego cyklu, za który już niedługo będę się zabierał. Gorąco polecam wszystkim fanom porządnej fantastyki.

...

Opinia bierze udział w konkursie

Czy recenzja była pomocna?

kod rabatowy LATO38 na książki z tej kategorii