SPRAWDŹ STATUS ZAMÓWIENIA
POMOC I KONTAKT
Ulubione
Kategorie

Propozycja dżentelmena

Bridgertonowie Tom 3

O Akcji

Akcja Podziel się książką skupia się zarówno na najmłodszych, jak i tych najstarszych czytelnikach. W jej ramach możesz przekazać książkę oznaczoną ikoną prezentu na rzecz partnerów akcji, którymi zostali Fundacja Dr Clown oraz Centrum Zdrowego i Aktywnego Seniora. Akcja potrwa przez cały okres Świąt Bożego Narodzenia, aż do końca lutego 2023.
Dowiedz się więcej
 • Promocja
  image-promocja

Opis produktu:

Czy ona przyjmie jego propozycję zanim wybije północ?

Sophie Beckett nigdy nawet nie marzyła, że weźmie udział w słynnym balu maskowym lady Bridgerton, i do tego, że spotka na nim prawdziwego księcia z bajki! Choć jest córką hrabiego, została przez złą macochę zdegradowana do roli służącej. Ale teraz, wirując w silnych ramionach zabójczo przystojnego Benedicta Bridgertona, czuje się jak księżniczka. Niestety wie, że czar tej nocy pryśnie, gdy zegar wybije północ

Kim była ta oszałamiającej urody dama? Od tamtej magicznej nocy, gdy ujrzał ją po raz pierwszy, Benedict Bridgerton nie może o niej zapomnieć i stał się kompletnie nieczuły na uroki innych kobiet. No może z wyjątkiem jednej z pokojówek, której uroda i wdzięk wydają mu się dziwnie znajome. Przysiągł znaleźć i poślubić tajemniczą pannę z balu, ale ta czarująca pokojówka osłabia nieco to postanowienie

`Romantyczna opowieść w konwencji klasycznej baśni o Kopciuszku przeniesiona w barwne czasy regencji. Urzekający romans z tajemnicą rodzinną w tle, napisany w jak zwykle błyskotliwym i dowcipnym stylu niezawodnej Julii Quinn`.

`Publishers Weekly`

Więcej książek z tej serii
S
Szczegóły
Dział: Książki
Wydawnictwo: Zysk I S-Ka
Oprawa: miękka
Okładka: miękka
Rok publikacji: 2021
Wymiary: 140x205
Ilość stron: 460
ISBN: 9788382022223
Wprowadzono: 07.06.2021

RECENZJE - książki - Propozycja dżentelmena, Bridgertonowie Tom 3 - Julia Quinn

Zaloguj się i napisz recenzję - co tydzień do wygrania kod wart 50 zł, darmowa dostawa i punkty Klienta.

5/5 ( 4 oceny )
 • 5
  4
 • 4
  0
 • 3
  0
 • 2
  0
 • 1
  0

Wpisz swoje imię lub nick:
Oceń produkt:
Napisz oryginalną recenzję:

Snieznooka

ilość recenzji:1

19-06-2022 09:42

Sięgając po trzeci tom serii Brigertonów byłam ciekawa, którym z bohaterów przyjdzie mi się spotkać tym razem. Seria autorstwa Julii Quinn, kobiety piszącej romanse historyczne skupia się na poszczególnych bohaterach w każdym tomie. Dotychczas miałam okazję przeczytać historię Daphne i Anthonego. Mężczyzna był wicehrabią, który po śmierci ojca zgodnie z zasadami przejął funkcję głowy rodu. Nie było to proste zadanie i w końcu przyszła pora na to, aby sam się ustatkował. ?Propozycja dżentelmena? to książka, która może przypominać motywy baśni o Kopciuszku, takie miałam skojarzenie czytając ją. Dla tych z Was, którzy nie mieli okazji poznać serii, a chcielibyście i wpadła Wam w dłonie ?Propozycja dżentelmena? to myślę, że można zacząć czytać bez znajomości dwóch poprzednich tomów. Powinniście się połapać w fabule, jednak zachęcam Was do nadrobienia braków.
Głównym bohaterem książki ?Propozycja dżentelmena? jest nie, kto inny, jak Benedict Bridgerton, to najbardziej rozchwytywany kawaler. W tym sezonie jednak jest odrobinę nieobecny, ponieważ jego myśli krążą wokół pewnej nieznajomej kobiety. Nie widział jej twarzy, w końcu poznał ją na balu maskowym, dlatego też pojawiło się moje skojarzenie do Kopciuszka. Dziewczyna była piękna, tajemnicza i zawładnęła nim tak łatwo, jak wyślizgnęła się z budynku, kiedy wybiła północ. Kim była? Czy jeszcze kiedyś przyjdzie im się spotkać? Sophie Beckett nie powinna pojawić się na balu maskowym, złamała w ten sposób wiele zasad, w tym zakaz macochy. Nie przypuszczała jednak, że Benedict Bridgerton tak łatwo nie odpuszcza. Dlaczego Sophie nie jest dla niego odpowiednia? Dziewczyna jest bękartem, pomimo tego, że jej ojciec był hrabią i zapewnił jej ?dobre? życie, nigdy nie przyznał się do niej wprost. Nie nazywał swoją córką. Nie pozwolił swojej nowej żonie pozbyć się jej, co nie znaczyło, że kobiecie żyło się łatwo w takim domu. Po śmierci ojca było tylko gorzej, przez jedną noc na balu maskowym czuła się jak prawdziwa dama, księżniczka, cieszyła każdą chwilą nim przyszło powrócić do szarej normalności. Jak potoczy się los tej dwójki? Czy Benedictowi uda się odkryć prawdę i odszukać dziewczynę, która skradła mu serce?
?Propozycja dżentelmena? jest ponowny zetknięciem się ze śmietanką towarzyską, wpadnięciem w świat flirtów, intryg, kłamstw i wystawnych przyjęć. To wspaniały historyczny romans, który dał mi oderwanie od rzeczywistości i przyjemność czytania. Wpadłam w ten świat, ubrana w stosownie długą sukienkę przechadzałam się wraz z rodzina Brigertonów po londyńskich ulicach, salach balowych i salonach. Czerpałam z tego niesamowitą przyjemność. Nie mogłam się oderwać od tej historii, chciałam poznać jej zakończenie, dowiedzieć się, jak potoczą się wszystkie wydarzenia. ?Propozycja dżentelmena? to nie jest opowieść o miłości od pierwszego wejrzenia, o trudach życia innym na złość, poniekąd tak. O uprzedzeniach względem kogoś, kto nie urodził się z odpowiednim statusem społecznym, co od samego początku zwiastowało problemy. Julia Quinn tworzy niesamowite scenerie, wydarzenia i wspaniałych bohaterów, pewnie dlatego od jej powieści nie sposób się oderwać.

Czy recenzja była pomocna?

Kosz z Książkami

ilość recenzji:209

30-07-2021 19:55

Nawet w najpiękniejszych snach, Sophie Beckett nie marzyła o tym, że będzie mogła pójść na bal maskowych u lady Bridgerton. Jednak dzięki pomocy życzliwej służby, która zaplanowała wszystko w najdrobniejszych szczegółach, Sophie mogła na kilka godzin stać się prawdziwą księżniczką, która oczarowała wszystkich na sali. Szczególną uwagę na piękną nieznajomą zwrócił Benedict Bridgerton, który gdy tylko ją zobaczył, postanowiła, że będzie ona jego. Jednak gdy wybiła północ, ukochana znika i nikt nie wie kim, ona była. Od tamtej pory Benedict nie może o niej zapomnieć, jego mury kruszą się jednak gdy poznaje czarującą pokojówkę. Czy ta para ma szansę na szczęście?

Życie Sophie bardzo przypomina historię znanego wszystkim Kopciuszka. Ma ona ojca, który nigdy jej nie uznał, lecz zdecydował się wziąć ją na wychowanie. Jej sytuacja bardzo się jednak zmienia, gdy hrabia postanawia się ożenić. Jego nowa małżonka nie toleruje Sophie, a jej dwie córki, nie są do niej przychylnie nastawione, zwłaszcza jedna z nich. Sytuacja pogarsza się, jeszcze bardziej, gdy hrabia umiera, a jego żona robi z Sophie służącą, której nic nie płaci, tylko wymaga rzeczy ponad jej siły. Dalej już, tak jak w znanej historii, jest bal, podczas którego biedna dziewczyna poznaje przystojnego arystokratę, zakochują się w sobie od pierwszego wejrzenia, a następnie wybija północ i dziewczyna znika. Zakochany młodzieniec szuka swojej ukochanej, jednak na próżno i tutaj podobieństwa się kończą.

Bardzo lubię styl Quinn i historię Kopciuszka, dlatego tym chętniej sięgnęłam po ?Propozycję dżentelmena? (która swoją drogą taką propozycją godną dżentelmena to raczej nie była). I tak jak w przypadku poprzednich tomów, tak i podczas tego bardzo miło spędziłam czas. Miałam w planach rozłożyć czytanie na kilka dni, jednak książka tak mnie wciągnęła, że przeczytałam ją na raz, ale świadczy to tylko o tym, jaka była ona dobra.

Już od samego początku było czuć chemię pomiędzy Sophie i Benedyktem, która z czasem tylko się pogłębiała. Uwielbiałam czytać jak sobie dogryzają. Sophie ma bardzo cięty język, a Benedict tylko cały czas ją podpuszczał.

W tej części został poruszony temat różnic społecznych, które uniemożliwiały parze zakochanych bycie razem. Niestety, nawet dzisiaj często nie robi się tego czego się pragnie, bo co ludzie powiedzą lub w niektórych kręgach czegoś nie wypada robić.

Tak jak i w poprzednich częściach podoba mi się okładka, jednak nadal ubolewam, że nie można zdjąć logo Netflixu, który nie ma co ukrywać, tylko szpeci okładkę.

Podsumowując, książkę polecam wszystkim tym, którzy uwielbiają romanse historyczne. Nie mogę się już doczekać historii Colina i Penelope, to może być naprawdę wybuchowa historia.

Opinia bierze udział w konkursie

Czy recenzja była pomocna?

Beata W.

ilość recenzji:1

17-06-2021 19:07

Propozycja dżentelmena opowiada o perypetiach miłosnych kolejnego Bridgertona, młodszego brata Anthonego, drugiego w kolejności urodzenia z ośmiorga dzieci Violetty, a jednocześnie najwyższego z rodzeństwa - Benedicta. Matka tuż przed wyprowadzką z głównego domu Bridgertonów postanowiła wydać bal maskowy. A nuż kolejni synowie stanu wolnego, Benedict i Colin, wybiorą w końcu przyszłe żony? Benedict obecny jest na balu i poddaje się woli matki tańczenia z pannami podpierającymi ściany, tak jak to robi Penelopa Featherington. Nie dociera jednak do panny, bowiem uwagę jego przykuwa zamaskowana dama w srebrnej sukni. Benedict nie poznaje tożsamości damy, ale nie potrafi zapomnieć o niej tak szybko. Podobnie dzieje się z tajemniczą damą, tyle tylko, że ona zdaje sobie sprawę z tego, że jej marzenie nigdy nie zostanie zrealizowane. Sophie Beckett jest służącą i dzieckiem z nieprawego łoża, choć jak wszyscy sądzą, dzieckiem arystokraty. W dodatku wskutek zaistniałych wydarzeń opuszcza Penwood House, w którym mieszka z hrabiną Aramintą i udaje się szukać nowej pracy. Dopiero po dwóch latach przeznaczenie sprawia, że Benedict ponownie wkracza w życie Sophie Beckett, ale cóż, nie poznaje zmienionej dziewczyny, a ta nie chce go wyprowadzać z błędu i z równowagi. Nie jest jednak tak łatwo ukryć prawdziwych uczuć.

Książkę czyta się jak uroczą opowieść o Kopciuszku, w której biedna Sophie jest wykorzystywana i tłamszona przez wdowę po swoim opiekunie i jej dwie córki (bardziej i mniej zołzowatą). W dodatku wszyscy sądzą, że jest nieślubnym dzieckiem hrabiego. Brać służących postanawia wysłać ją na bal, aby raz zaznała życia, które powinno być jej udziałem. O północy jednak, jak na Kopciuszka przystało, musi opuścić zabawę, aby nic się nie wydało. Prawdziwa gratka i wyzwanie.

Araminta jest pełna złych emocji. To kobieta złośliwa, mściwa i pełna agresji, która z dwóch swoich córek, faworyzuje starszą (Rosamunda), a poniża młodszą (Posy). Sophie przez lata cierpliwie znosi zniewagi Araminty. Jest mądra, inteligentna, słodka i pełna godności. Mimo nacisków, nie ma zamiaru przyjąć kuszącej propozycji Benedicta, która wiązałaby się ze zmianą jej stylu życia.
Julia Quinn wykorzystuje w swojej powieści elementy znanej baśni, ale robi to w tonie niesamowicie bajecznym i niezwykle udanym. Bridgertonowie są wspaniałą i kochającą się rodziną, a ich rozmowy są ciepłe, pełne przekomarzania i zawadiactwa. W tle już szykuje się kolejna historia miłosna, która zostanie opowiedziana w czwartym tomie cyklu. Czas więc na przygodę Colina, który w tej powieści zasłużył na miano ?idioty?.

Czy recenzja była pomocna?

Karolina

ilość recenzji:1

4-06-2021 01:27

Zanim wybije północ

"(...) Może kiedyś dnia pewnego
spotkamy się na środku sali
na balu zimowym
na twój widok
moje serce mocniej zabije
nasze oczy spotkają się
w pół drogi
będziesz wiedział wtedy
nadal jesteś mi drogi
Twój uśmiech zwali mnie z nóg
Tak jak kiedyś już
Poprosisz do tańca
Księżyc błyśnie
Zegar północ wybije
Gdy na mych ustach
zakwitnie kwiat
twego pocałunku
pocałunku miłości
prawdziwej"

Opowieść o Kopciuszku w realiach XIX - wiecznego Londynu? Co o tym myślicie? Ja jestem na tak ! Do takiej historii bramy otwiera przed czytelnikami Julia Quinn w trzecim tomie serii o Bridgertonach, pod tytułem "Propozycja dżentelmena".

Sophie Beckett zna ciężar bycia nieślubnym dzieckiem. Wychowywana w murach domu hrabiego Penwooda jako jego wychowanica stara cieszyć się tym co ma, mimo że wszyscy dookoła znają prawdę o jej pochodzeniu. Wszystko zmienia pojawienie się nowej żony ojca, która jak ta baśniowa zła macocha zatruwa dziewczynie życie.

Sophie spragniona miłości, bezpiecznego, ciepłego i troskliwego domu, marzy o tym, by wyrwać się ze swej ponurej rzeczywistości choć na parę chwil. Jej pragnienie zostaje niespodziewanie spełnione. Jak Kopciuszek na jedną noc zrzuca łachmany, przywdziewa piękną suknię, maskę na twarz, i udaje się na bal, bal maskowy.

Ta noc zmieni wszystko. Jedno spotkanie połączy płomieniem prawdziwej miłości ją i Benedicta Bridgertona. Lecz czar pryśnie z wybiciem północy. Zostanie w pamięci jeden pocałunek i pewna rękawiczka w dłoniach Benedicta. Kim była ta zachwycająca piękność, która zniknęła w objęciach nocy? Benedict zrobi wszystko by ją się tego dowiedzieć i ją odnaleźć. Nie wyobraża sobie życia z żadną inną kobietą. Do czasu, bowiem jego myśli coraz częściej przejmuje we władanie pewna pokojówka, która zdaje mu się tak znajoma.

"Propozycja dżentelmena" to przeurocza odsłona klasycznej baśni. Zachwyca w niej wszystko, no może prócz okładki. Wspaniale wykreowani bohaterowie, historia, która wzrusza, bawi, wciąga od pierwszych stron. Dialogi i humor sytuacyjny to mistrzostwo w wykonaniu pani Quinn, ile ja się naśmiałam przy tej lekturze ! Uwielbiam takie powieści, które potrafią zaczarować czytelnika, bawić i zmuszać go do łez. A uwierzcie nie zabraknie Wam tu całego kalejdoskopu uczuć.

"Propozycja dżentelmena" to kolejny udany tom z serii o rodzinie Bridgertonów, bawiłam się wyśmienicie czytają go. Nie mogę doczekać się kolejnych tomów, jeśli będą na takim samym poziomie jak trzy pierwsze to będę więcej niż zachwycona.
Tym bardziej ostanie zdanie pierwszego epilogu sprawia, że chciałabym już czytać kolejny tom i poznać najpilniej strzeżony sekret XIX-wiecznego Londynu, a mianowicie, kim jest tajemnicza lady Whistledown !

Jednym słowem, polecam ! Przepiękna historia o sile prawdziwego uczucia, która bawi i wzrusza. Ja jestem zachwycona, czas na Was !

Za egzemplarz do recenzji ...

Czy recenzja była pomocna?