SPRAWDŹ STATUS ZAMÓWIENIA
POMOC I KONTAKT
Ulubione
Kategorie

Niepowtarzalna seria Bridgertonowie. Za co pokochały te książki tysiące kobiet?

Seria Bridgertonowie to najbardziej znana seria książek amerykańskiej autorki Julii Quinn. Jest to opowieść o miłości, przyjaźni i przeciwnościach losu. Seria Bridgertonowie to łącznie dziewięć tomów porywającej historii, pełnej wzlotów i upadków. Seria przedstawia w sumie historie miłosne ośmiu par, z którymi każdy czytelnik i każda czytelniczka bardzo szybko zaczyna się utożsamiać. W czym tkwi sekret tak błyskawicznego i ogromnego sukcesu książek? To z pewnością lekkość, z jaką Julia Quinn potrafi pisać o romansach historycznych. Lekki i plastyczny język, jakim posługuje się autorka, sprawia, że przerzucając kolejne strony jej powieści, można naprawdę poczuć się uczestnikiem poszczególnych wydarzeń.

Seria książek Bridgertonowie. Czy znasz wszystkie z nich?

Romantyczną serię książek Bridgertonowie otwiera tom pierwszy, czyli Mój książę. W tej części czytelnicy i czytelnicy poznają pierwszą główną bohaterkę cyklu. Jest nią oczywiście Daphne, czyli jedna spośród rodzeństwa Bridgertonów. Daphne, jak dotąd nie ma szczęścia w miłości, zdecydowana większość przedstawicieli płci przeciwnej widzi w niej jedynie świetny materiał na przyjaciółkę. A dziewczyna chciałaby się w końcu prawdziwie zakochać! Na przeciwnym biegunie jest książę Simon, który postanawia wejść w układ z Daphne. Jednak jak to zwykle bywa, uczucia rządzą się swoimi prawami i potrafią w niejednej relacji sporo namieszać. Pierwsza książka z serii książek Bridgertonowie to prawdziwa czytelnicza uczta. To trzymająca w napięciu historia miłosna, pełna wzruszeń, intryg i szczerej namiętności!

Bridgertonowie – wszystkie tomy. Ile ich jest?

Seria Bridgertonowie to łącznie dziewięć tomów romantycznej powieści z oryginalnymi bohaterami i pozornie błahymi problemami. Julia Quinn Bridgertonowie: wszystkie tomy to kolejno: Mój książę, Ktoś mnie pokochał, Propozycja dżentelmena, Miłosne tajemnice, Oświadczyny, Grzesznik nawrócony, Magia pocałunku, Ślubny skandal oraz The Bridgertons: Happily Ever After. Seria Bridgertonowie błyskawicznie okazała się światowym bestsellerem, książki pokochało tysiące czytelników oraz rzesze czytelniczek z całego świata. Autorka, Julia Quinn niejednokrotnie nazywana była współczesną Jane Austen. Znakomite książki pisarki doczekały się nawet ekranizacji na platformie Netflix pod tym samym tytułem, co seria, czyli po prostu Bridgertonowie.

Seria Bridgertonowie oraz inne książki autorki

Julia Quinn to amerykańska pisarka i autorka niezwykle popularnych powieści romantycznych. W zasadzie to nazwisko jest jedynie pseudonimem pisarki, bo naprawdę nazywa się ona Julie Pottinger. Autorka serii Bridgertonowie urodziła się w Nowym Jorku, a wykształcenia zdobyła na Uniwersytecie w Harvardzie. Pisarka ma na swoim koncie, między innymi powieść Odważna i zakochana, Małżeństwo ze snu, czy serię książek Bevelstoke. Jednak to właśnie seria Bridgertonowie przyniosła autorce ogromną popularność i sławę. Książki z tego cyklu zostały przetłumaczone łącznie na przeszło 40 języków i blisko dwudziestokrotnie zyskiwały miano bestsellerów The New York Timesa. Nie wypada ich nie znać!


... ...
Zobacz więcej produktów