SPRAWDŹ STATUS ZAMÓWIENIA
POMOC I KONTAKT
Ulubione
Kategorie

Ostatni świt

Wściekłe psy Tom 3

O Akcji

Akcja Podziel się książką skupia się zarówno na najmłodszych, jak i tych najstarszych czytelnikach. W jej ramach możesz przekazać książkę oznaczoną ikoną prezentu na rzecz partnerów akcji, którymi zostali Fundacja Dr Clown oraz Centrum Zdrowego i Aktywnego Seniora. Akcja potrwa przez cały okres Świąt Bożego Narodzenia, aż do końca lutego 2023.
Dowiedz się więcej
 • Promocja
  image-promocja

Opis produktu:

Mieczysław Gorzka zwieńcza swoją bestsellerową trylogię z nadkomisarzem Zakrzewskim pt. Wściekłe psy. Policjant znajduje się w sytuacji, w której musi postawić wszystko na jedną kartę. Gdy sprawy zaczynają się sypać, Zakrzewski przekonuje się, że nikomu nie powinien ufać, bo i tak został sam.

Wierzchołek góry lodowej


Śledztwo, które toczy się w sprawie pojedynczego zabójstwa, naprowadza śledczych na ślady dużo poważniejszej sprawy. Wszystko wskazuje na to, że w lasach w okolicy Bytowa odbywają się polowania na ludzi. Aby rozwiązać sprawę morderstwa, organizowana jest obława na poszukiwanego. Akcja kończy się niepowodzeniem, a zabójca ucieka za granicę, co jeszcze bardziej komplikuje sprawę. Nadkomisarz Zakrzewski nadal nie może dojść do tego, kto stoi za zamachami na niego i jego zespół. Ostatni świt zamiast odpowiedzi przyniesie mu jeszcze więcej zagadek do rozwiązania.

Ostatni świt - demony przeszłości


Marcin Zakrzewski swoje podejrzenia kieruję w stronę nierozwiązanej sprawy obrazów malowanych ludzką krwią i polowań na ludzi dziejących się w latach osiemdziesiątych ubiegłego wieku. Marek Piekło, kapitan Milicji Obywatelskiej prowadził w tamtym czasie tę sprawę. Jednak po jego dawnej władzy nie został ślad, ponieważ został oskarżony o zabójstwo znanego krakowskiego lekarza i nie przyda się w śledztwie. Nadkomisarz Zakrzewski wraz z prokuratorem Andrzejem Falewiczem połączą siły i podejmą próbę rozwiązania tej makabrycznej sprawy. Ich głównym celem, oprócz zabójstwa pod Bytomiem, będzie ostateczne wyjaśnienie afery związanej z polowaniami na ludzi.

Wszystko na jedną kartę


Niedługi czas później nadchodzi przełom w jednej ze spraw. Za granicą zostaje zatrzymany zabójca z Bytowa. Jest on jednocześnie jedynym świadkiem, mogącym pomóc rozwikłać zagadkę polowań i doprowadzić służbę do ich organizatorów. Aby nakłonić aresztowanego do współpracy, Zakrzewski i Falewicz decydują się na układ gwarantujący zabójcy wolność w zamian za zeznania. W jaki sposób zakończy się ta sprawa? Tego dowiedzą się jedynie czytelnicy Ostatniego świtu - trzeciej części cyklu Wściekłe psy Mieczysława Gorzki.
S
Szczegóły
Dział: Książki
Kategoria: kryminał,  policyjny,  książki na jesienne wieczory,  sensacja,  thriller
Wydawnictwo: Bukowy Las
Oprawa: miękka
Okładka: miękka
Rok publikacji: 2023
Wymiary: 140x205
Liczba stron: 424
ISBN: 9788380745346
Wprowadzono: 22.11.2023

Mieczysław Gorzka - przeczytaj też

Książkowe bestsellery z tych samych kategorii

RECENZJE - książki - Ostatni świt, Wściekłe psy Tom 3 - Mieczysław Gorzka

Zaloguj się i napisz recenzję - co tydzień do wygrania kod wart 50 zł, darmowa dostawa i punkty Klienta.

5/5 ( 1 ocena )
 • 5
  1
 • 4
  0
 • 3
  0
 • 2
  0
 • 1
  0

Wpisz swoje imię lub nick:
Oceń produkt:
Napisz oryginalną recenzję:

g.s****************

ilość recenzji:6

30-11-2023 17:01

To najciekawsze polowanie w jakim przyszło mi wziąć udział.
Dążenie do prawdy i podążanie za zemstą po śladach, które nie mają końca. Jednak trud zawsze zostaje wynagrodzony, a jego nagrodą jest trofeum, które bryluje na stole przy czytelniczej uczcie.

W okolicach Bytowa dochodzi do morderstwa. Wszystko wskazuje na to, że sprawa jest rozwojowa, a ofiara nie jest pojedynczym przypadkiem. Pojawia się podejrzenie, że w pobliskim lesie odbywają się polowania na ludzi. Mimo zaplanowanej akcji podejrzany o morderstwo wymyka się organom ścigania. Nadkomisarz Zakrzewski podejrzewa, że sprawa ma związek z nierozwiązaną zagadką obrazów malowanych ludzką krwią oraz polowaniami na ludzi, które miały miejsce w latach 80. Sprawę wtedy prowadził Kapitan Milicji Obywatelskiej Marek Piekło. Jednak nierozwiązana sprawa sprzed lat mści się na kapitanie, a konsekwencją jest oskarżenie o zabójstwo znanego i cenionego krakowskiego lekarza. To początek długiego śledztwa okupionego wieloma trudnymi decyzjami, w którym nie można ufać nikomu.

"Ostatni Świt", to rasowy kryminał, sensacja, która dostarcza niesamowitych emocji. Polowanie na ludzi, pościgi, strzelaniny, podpalenia, a wszystko w atmosferze układów sięgających do najważniejszych osób w Państwie. To jedynie kilka elementów, których się doszukamy w książce, która opiewa w wiele elementów budzących ogromną ciekawość. Autor przeplata teraźniejszość z wydarzeniami z lat 90. Tym samym przypomina i wprowadza czytelników w klimat przemian ustrojowych po 1989. Przedstawia schemat jak w tamtejszych czasach można było się szybko wzbogacić i jaką siłę miał układ. Zmiany zmianami jednak w służbach mundurowych mimo weryfikacji nadal służbę pełniły osoby z poprzedniego systemu. Czasy się zmieniają, kultura itp. jednak mentalność pozostaje. Nie inaczej jest u Mieczysława Gorzki, który w dużej mierze opiera swoją powieść na tak zwanych kretach piastujących znaczące stanowiska.

W ?Ostatnim świcie? doszukamy się również wspomnień postaci, których żywot zakończył się w poprzednich tomach..

Intryga, którą autor przygotował jest na najwyższym poziomie, trzyma w napięciu do samego końca poprzez odrobinę mistyfikacji, oraz dość znacznej ilości postaci Mieczysław Gorzka wodzi za nos nie tylko uwielbianego przez czytelników nadkomisarza Zakrzewskiego ale również odbiorców powieści. Wraz z każdą stroną stajemy się myśliwymi podążającymi za prawdą, która chowa się w najciemniejszych zakamarkach, a żeby ją poznać przyjdzie nam się nagłowić. Fabuła jest przemyślana skonstruowana w taki sposób, że teoretycznie może wydarzyć się wszystko, co jest atutem i przekłada się na treść książki. Czuć ogromne zaangażowanie autora i można dostrzec ogrom pracy, dzięki czemu wszystko jest dopięte na przysłowiowy ostatni guzik.

Zakończenie to zawsze temat do dyskusji- dla jednych będzie rewelacją a dla innych może okazać się mało spektakularne. Moje odczucia co do zakończenia są pozytywne- gdyż autor przedstawił najbardziej realną możliwość, w której odnajdziemy główne poszukiwane założenie jakim jest zemsta.

Śmiało polecam "Ostatni Świt" nie tylko z racji, że warto wiedzieć jak zakończy się trylogia. To świetna historia, której nie może przegapić żaden miłośnik kryminalnych intryg na najwyższym poziomie.

Opinia bierze udział w konkursie

Czy recenzja była pomocna?