SPRAWDŹ STATUS ZAMÓWIENIA
POMOC I KONTAKT
Ulubione
Kategorie
Autor

Mieczysław Gorzka - biografia

Mieczysław Gorzka urodzony w 1969 roku jest wykształcenia ekonomistą, a od 1990 roku prowadzi własną działalność związaną z doradztwem podatkowym i księgowością, ale to tworzenie kryminałów od zawsze było jego marzeniem. Mieczysław Gorzka już jako dziecko wiedział, że swoją przyszłość chce silnie związać pisaniem książek i to marzenie udało się spełnić. Wydał do tej pory siedem powieści, z czego w pięciu głównym bohaterem jest komisarz Marcina Zakrzewski. Pytany o ulubionego literackiego twórcę, wyraźnie wskazuje na pochodzącego z Norwegii Jo Nesbo — jednego z najpopularniejszych autorów kryminałów. Z zamiłowania jest piwowarem, hobbystycznie zajmuje się astronomią i interesuje go fizyka kwantowa oraz historia jego rodzinnej Środy Śląskiej i Wrocławia, w którym mieszka większą część swojego życia. 

Cienie przeszłości, czyli pierwszy cykl kryminalny Mieczysława Gorzki


Cienie przeszłości to debiutancka seria powieści kryminalnych, która przyniosła autorowi ogromny sukces. Miłośnicy kryminałów bardzo pozytywnie przyjęli Gorzkę w gronie ulubionych twórców i z niecierpliwością wyczekiwali kolejnych części cyklu. Motywem przewodnim serii jest przeszłość, która została umiejętnie wkomponowana w mroczną historię. To tam czytelnik krocząc za bohaterami, próbuje odnaleźć klucz do rozwiązania spraw, odkrywając szczegóły, które miały pozostać już na zawsze sekretem postaci. To właśnie w cyklu Cienie przeszłości Mieczysław Gorzka przedstawia postać komisarza Marcina Zakrzewskiego — tajemniczego i zamkniętego w sobie bohatera starającego się za wszelką cenę pomagać w prowadzonych śledztwach. Tak właśnie jest w Martwym sadzie, gdzie wezwany na miejsce brutalnego morderstwa kobiety Zakrzewski jeszcze nie wie, że polowanie na sprawcę zbrodni może odwrócić się przeciwko niemu, a wiązać się będzie z powrotem do koszmaru przeszłości. Iluzja przepełniona jest brutalnymi zbrodniami, pozornie niepowiązanymi ze sobą żadnym motywem. Do śledztwa zostaje przydzielony komisarz Marcin Zakrzewski, który walczy nie tylko z demonami swojej historii życiowej, ale też z przyziemnym wypaleniem zawodowym. Okazuje się, że jest elementem sztuczki stworzonej przez dotychczas nieuchwytnego mordercy. Czy świadomość, że odgrywa ważną rolę w iluzji, która pozwoli sprawcy zbrodni zniknąć bez śladu, uporządkuje wewnętrzny chaos bohatera? Taniec śmierci w Totentanz, w który zostaje wciągnięty Zakrzewski, zdaje się być do głębi złowieszczy. Dochodzenie prowadzone przez komisarza doprowadza go przed oblicze brutalnej ludzkiej natury. Kto wyjdzie z tego tańca bez szwanku? 

Wściekłe psy Mieczysław Gorzka i jego drugi cykl kryminalny 


W drugiej serii książek Mieczysława Gorzki w roli głównej powraca komisarz Marcin Zakrzewski. Nie jest to jedyny wątek łączący ten cykl z poprzednim. Tym razem także autor umiejętnie wplata elementy przeszłości w postaci komisarza MO Marka Piekły, który pojawia się w Polowaniu na psy. To tam śledztwo z czasów Zakrzewskiego łączy się z tym, które prowadził Piekła. Morderca policjantów zaznacza, że nie spocznie, dopóki sprawiedliwości nie stanie się zadość. Nowoczesność staje szranki z latami 80. minionego wieku. Druga książka z serii Wściekłe psy Mieczysława Gorzki jest zdecydowanie mniej kryminalna, a bardziej sensacyjna od poprzednich tytułów. Brudne zagrania policji, chciwość prywatnego detektywa, mroczne sekrety poszkodowanej, to tylko część przeciwności, z jakimi musi się zmierzyć nadkomisarz Zakrzewski, chcąc pomóc w odnalezieniu córki dawnej znajomej. 

Pozostałe tytuły autorstwa Mieczysława Gorzki


Autor kryminałów stworzył jeszcze dwie mroczne i wciągające powieści, które powinni znać wszyscy fani jego dorobku artystycznego. Ociekający niepokojem thriller Krwawnica przepełniony jest kłamstwami, szaleństwem, nieufnością i domysłami. Mieczysław Gorzka przedstawia czytelnikom byłego policjanta Rafała Dzikowskiego, który wraz z żoną postanawia zostawić traumatyczną przeszłość we Wrocławiu i zacząć nowe życie we wsi Bagniska, w domu nad jeziorem Chobienickim. Tamtejsza społeczność nie wita ich jednak ciepło, jak sobie to wyobrażali, a ziemia, na której postanowili zamieszkać, skrywa wiele mrocznych sekretów. Zaskakującą postacią w Liliach Mieczysława Gorzki jest nadkomisarz Marcin Zakrzewski. Jego powrót wiąże się z dochodzeniem w sprawie gwałtu sprzed wielu lat, za które został skazany niewinny człowiek. Czy to zapowiedź kontynuacji cyklu o przygodach nieugiętego komisarza? Czy mrok wijący się w bagnistym lesie skrywa w sobie odpowiedzi, których poszukuje śledczy? Mieczysław Gorzka to autor, który lubi bawić się czasem, mieszając ze sobą wątki kryminalne i społeczne. Zachęcamy do zapoznania się z jego twórczością i obiecujemy brawurowe zwroty akcji, wciągające historie postaci, sensacyjne śledztwa, które zapewnią nieprzespane noce. 

W księgarni internetowej Gandalf znajdziesz 48 książek, których autorem jest: Mieczysław Gorzka. Dostępne formaty: miękka, pakiet, pocket, twarda.
Tytuły autora dostępne są w kategoriach: sensacja, kryminał, sensacja, pakiety, sensacja i literatura grozy, wysyłka 24h, Książka Roku 2023.

Na książki autora Mieczysław Gorzka mamy rabaty sięgające do 43%.
... ...
Zobacz więcej produktów