SPRAWDŹ STATUS ZAMÓWIENIA
POMOC I KONTAKT
Ulubione
Kategorie
Autor

Zygmunt Miłoszewski - biografia

Zygmunt Miłoszewski urodził się 8 maja 1976 w Warszawie. Od lat 90. pracował w polskich mediach – najpierw jako dziennikarz w „Super Expressie”, później w „Newsweeku”, z którym związany był do 2008 roku. Współpracował też, jako ogromny fan gier komputerowych, z serwisem Polygamia.pl. Jako pisarz zadebiutował w 2004 roku w „Polityce”, gdzie opublikowano jego opowiadanie nadesłane na konkurs ogłoszony przez Jerzego Pilcha. Od 2005 roku wydaje książki we współpracy z wydawnictwem W.A.B. Są to głównie kryminały i thrillery, ale zdarzyła się też baśń dla dzieci (Góry Żmijowe) czy horror (Domofon).

Książki Zygmunta Miłoszewskiego


Rozpoznawalność i uznanie przyniósł Zygmuntowi Miłoszewskiemu książkowy cykl o prokuratorze Teodorze Szackim – Uwikłanie, Ziarno prawdy oraz Gniew. Już trzy lata po premierze pierwszej z powieści reżyser Jacek Bromski zdecydował się na jej adaptację. Wprowadził w niej jednak dużo zmian fabularnych, co spotkało się z mieszanymi uczuciami ze strony fanów powieści. Dużo bliższa oryginałowi była adaptacja drugiej książki, wyreżyserowana przez Borysa Lankosza – Miłoszewski współpracował przy tworzeniu jej scenariusza. W 2015 roku na małe ekrany trafił też serial Prokurator, dla którego scenariusz pisarz stworzył razem z bratem, Wojciechem Miłoszewskim.

Sukcesy Zygmunta Miłoszewskiego


Autor jest laureatem wielu polskich i międzynarodowych prestiżowych nagród literackich, jak Bestseller Empiku, Nagroda Wielkiego Kalibru, czy European Book Prize. Książki Miłoszewskiego publikowane są również za granicą. Niektóre przetłumaczono nawet na kilkanaście języków.

W księgarni internetowej Gandalf znajdziesz 26 książek, których autorem jest: Zygmunt Miłoszewski. Dostępne formaty: miękka, pakiet, pocket, twarda.
Tytuły autora dostępne są w kategoriach: dla dzieci, sensacja, kryminał, dla młodzieży, nagrody literackie, pakiety, okazje do -60%, literatura piękna, literature, sensacja i literatura grozy, Książki na prezent 🎁, audiobooki na prezent, bestsellery, nagrody literackie, audiobooki w podróży, promocje książkowe, W.A.B..

Na książki autora Zygmunt Miłoszewski mamy rabaty sięgające do 52%.
... ...