SPRAWDŹ STATUS ZAMÓWIENIA
POMOC I KONTAKT
Ulubione
Kategorie
Autor

B.A. Paris - biografia

B.A. Paris to francusko-irlandzka pisarka urodzona w 1958 roku w Anglii. B.A. Paris to pseudonim, naprawdę nazywa się Bernadette Anne MacDougall. B.A. to pierwsze litery jej imion, a Paris jest ukłonem w stronę ukochanego miasta, w którym spędziła 37 lat swego życia. Powodem, dla którego autorka zdecydowała się na użycie pseudonimu, jest długość prawdziwego imienia i nazwiska oraz to, że w przeszłości wydała już pod nim kilka książek dla dzieci.

Życie prywatne B.A. Paris


Prywatnie jest mamą pięciu córek i zanim została rozchwytywaną pisarką, pracowała jako nauczycielka języków obcych i przedstawiciel handlowy w międzynarodowym banku. Jednak jej marzeniem zawsze było móc pisać. Ziściło się to dopiero po 50 roku życia, gdy osiągnęła życiową stabilizację, a jej córki dorosły na tyle, że mogła się poświęcić własnym pasjom. Jednak autorka nie żałuje, że sukces nie przyszedł wcześniej. To właśnie życiowe doświadczenie pozwoliło jej napisać cieszące się popularnością psychologiczne thrillery, z wiarygodnymi sylwetkami bohaterów. PrywatnieB.A. Paris gustuje jednak w innych gatunkach literackich. Pisarka czytuje głównie literaturę francuską oraz powieści Wilbura Smitha, Jamesa Clevella czy Leona Urisa.

Debiut literacki B.A. Paris i inspiracje z życia codziennego


Pomimo wcześniejszej styczności z pisaniem, autorka tak naprawdę zadebiutowała, wypuszczając na rynek książkę pod tytułem Za zamkniętymi drzwiami, którą w Polsce wydano w 2015 r. za sprawą wydawnictwa Albatros. Inspirację do niej, jak i do innych swoich książek, czerpała z własnych doświadczeń. W przypadku Za zamkniętymi drzwiami był to związek jej znajomych, w którym mężczyzna miał nadmierną skłonność do kontrolowania swojej partnerki. Książka odniosła ogromny sukces, prawa do niej wykupiły wydawnictwa z 33 krajów, a w samych Stanach Zjednoczonych sprzedała się w ponad milionowym nakładzie. Przez kilka tygodni utrzymywała się na wysokiej pozycji na liście bestsellerów New York Timesa. To jednak nie koniec pasma sukcesów, gdyż książka doczeka się swojej ekranizacji w reżyserii Roberta Schwentke. Za zamkniętymi drzwiami zostało także wyróżnione w plebiscycie Książka Roku organizowanym przez portal Lubimyczytac.pl.

Pozostałe thrillery B.A. Paris


Do powstania kolejnej powieści Na skraju załamania z 2018 roku przyczyniła się nocna podróż przez las. Akcja powieści koncentruje się na bohaterce, która nie zatrzymuje się na widok przerażonej nieznajomej spotkanej w środku lasu. Od momentu, w którym dowiaduje się, że nieznajoma nie żyje, nie dają jej spokoju wyrzuty sumienia, oraz nękające ją głuche telefony i wyraźne poczucie obserwowania. Powieść również otrzymała tytuł Książki Roku w plebiscycie portalu Lubimyczytac.pl w 2018 roku. Trzecia powieść B.A. Paris pod tytułem Pozwól mi Wrócić miała swoją premierę w 2019 roku. Tutaj śledzimy losy zakochanej w sobie po uszy pary Fina i Kayli, którzy udają się na wspólną wycieczkę do Francji. Po drodze zatrzymują się na odludziu na stacji benzynowej. Kayla zostaje w samochodzie, a Fin idzie skorzystać z toalety, jednak po jego powrocie okazuje się, że dziewczyna zniknęła. Policja nie traktuje go poważnie, a raczej to jego podejrzewa o najgorsze. Kiedy po 10 latach wydaje się, że może sprawę zostawić za sobą, otrzymuje tajemniczy telefon.

W księgarni internetowej Gandalf znajdziesz 20 książek, których autorem jest: B.A. Paris. Dostępne formaty: miękka, pocket.
Tytuły autora dostępne są w kategoriach: sensacja, kryminał, sensacja i literatura grozy, Książki na prezent 🎁, bestsellery, Książka Roku 2023, Nowości.

Na książki autora B.A. Paris mamy rabaty sięgające do 23%.
... ...