SPRAWDŹ STATUS ZAMÓWIENIA
POMOC I KONTAKT
Ulubione
Kategorie

Opowieści o tym co w życiu ważne (twarda)

O Akcji

Akcja Podziel się książką skupia się zarówno na najmłodszych, jak i tych najstarszych czytelnikach. W jej ramach możesz przekazać książkę oznaczoną ikoną prezentu na rzecz partnerów akcji, którymi zostali Fundacja Dr Clown oraz Centrum Zdrowego i Aktywnego Seniora. Akcja potrwa przez cały okres Świąt Bożego Narodzenia, aż do końca lutego 2023.
Dowiedz się więcej
 • Bestseller
  image-bestseller
 • Promocja
  image-promocja

książka

Wydawnictwo Ibis
Data wydania 2022
Oprawa twarda
Liczba stron 88

Opis produktu:

Poruszająca i pełna ciepła historia autorstwa polskiego pedagoga specjalnego i działacza społecznego. Marek Michalak Opowieści o tym, co w życiu ważne napisał z myślą o młodych czytelnikach, którym pragnie przekazać ważne w życiu, uniwersalne wartości. Książka napisana jest w formie dialogu Miłosza i Julki - rodzeństwa, które przedstawia w ten sposób swoje codzienne życie oraz doświadczenia rodzinne, koleżeńskie i szkolne. Jak to rodzeństwo czasem się kłócą, co najważniejsze potrafią jednak współpracować ze sobą, dzielić się i pomagać sobie nawzajem.

Rodzeństwo snuje opowieści o tym, co w życiu ważne


Miłosz i Julka w książce Opowieść o tym, co w życiu ważne starają się stworzyć własne definicje trudnych pojęć, takich jak miłość i przyjaźń, tolerancja i szacunek, asertywność i wdzięczność, wolność i odwaga. Mówią również o wolności, pokoju, patriotyzmie, nadziei, wdzięczności, czy współczuciu. Poznają różnicę pomiędzy nauką a wiedzą. Pojęcia te wyprowadzają z konkretnych sytuacji, dokumentują je, opisując różne wydarzenia i własne refleksje. Miłosz i Julka uważnie przysłuchują się też opowieściom dorosłych. To oni nadają często znaczenie i moc słyszanym przez dzieci słowom. Ciekawą, a przy tym niezwykle ważną lekturę, umilają piękne ilustracje wykonane przez Katarzynę Sadowską.

Jak przekazać dziecku opowieści o tym, co w życiu ważne?


Rozmowy z dziećmi na temat ważnych, humanistycznych wartości to niełatwe zadanie. Tymczasem maluchy zadają pytania, które mimo swej oczywistości sprawiają często kłopot rodzicom. Jak wytłumaczyć czym jest miłość, skoro każdy wiąże z nią inne wspomnienia, nadające słowu znaczenie? Jak opowiedzieć o wolności i pokoju w tak trudnych dla wielu czasach? Z pomocą przychodzi były wieloletni Rzecznik Praw Dziecka, pedagog, nauczyciel akademicki, działacz, znawca i kontynuator korczakowskiej tradycji dialogu z dzieckiem. Marek Michalak Opowieści o tym, co w życiu ważne pisze z perspektywy dziecięcej narracji. Julka i Miłosz opowiadają nie tylko o mamie, tacie, babci, nauczycielach i innych otaczających ich osobach. Rodzeństwo przede wszystkim na swój piękny, dziecięcy sposób snuje refleksje na temat wpływu codziennych zdarzeń na ich życie. Co te doświadczenia oznaczają? Czego uczą? Jest to więc książka o dzieciach dla dzieci, równocześnie pokazująca rodzicom, w jaki sposób codzienne życie wpływa na świadomość ich pociech.
S
Szczegóły
Dział: Książki
Promocje: bestsellery,  Książki na prezent 🎁,  Dzień Dziecka,  Książkowe ferie zimowe,  nagrody dla uczniów,  szkoła podstawowa
Kategoria: Dla dzieci
Wydawnictwo: Ibis
Oprawa: twarda
Okładka: twarda
Rok publikacji: 2022
Wymiary: 212x277
Liczba stron: 88
ISBN: 9788367178440
Wprowadzono: 11.06.2024

RECENZJE - książki - Opowieści o tym co w życiu ważne - Marek Michalak

Zaloguj się i napisz recenzję - co tydzień do wygrania kod wart 50 zł, darmowa dostawa i punkty Klienta.

4/5 ( 21 ocen )
 • 5
  7
 • 4
  9
 • 3
  4
 • 2
  1
 • 1
  0

Wpisz swoje imię lub nick:
Oceń produkt:
Napisz oryginalną recenzję:

zabciaczyta

ilość recenzji:181

19-03-2023 21:04

"Opowieści o tym, co w życiu ważne" to książka napisana z myślą o młodych czytelnikach w wieku wczesnoszkolnym, którym trudno zrozumieć czym jest asertywność, godność czy patriotyzm. Jej autorem jest Marek Michalak - wieloletni Rzecznik Praw Dziecka, pedagog specjalny, działacz społeczny, Kanclerz Międzynarodowej Kapituły Orderu Uśmiechu, Przewodniczący Międzynarodowego Stowarzyszenia im. Janusza Korczaka. W dziewiętnastu opowiadaniach skrywają się pełnie mądrości i ciepła historie m.in. o tolerancji, szacunku, odwadze, empatii, wdzięczności, nadziei, miłości, życzliwości czy godności właśnie. Każde z nich nawiązuje do myśli i uczuć, a także określa szczególne w naszym świecie prawa człowieka - prawa dziecka. Nie wolno nam zapominać, że najmłodsi, często bezbronni, także swoje prawa mają i należy je szanować. Bohaterami tych krótkich opowiadań jest rodzeństwo Julka i Miłosz. Czytelnik uczestniczy w ich codzienności, rodzinnych i szkolnych sprawach. I jak każde rodzeństwo, także i oni raz trzymają się razem, a innym razem "drą koty". Potrafią jednak słuchać się wzajemnie i wyciągać wnioski z tego, o czym mówią im rodzice czy dziadkowie. Opowiadania są krótkie, śmiało można czytać je także z przedszkolakiem. Ciekawej treści towarzyszą nie mniej ciekawe, stworzone przez Katarzynę Sadowską ilustracje.

Opinia bierze udział w konkursie

Czy recenzja była pomocna?

Agnieszka

ilość recenzji:1

26-07-2022 10:30

Niesamowita książka, będzie naszą klasową:) Będziemy wspólnie czytać i działać. Baaardzo polecam.
Zamówienie i dostawa także super!

Czy recenzja była pomocna?