SPRAWDŹ STATUS ZAMÓWIENIA
POMOC I KONTAKT
Ulubione
Kategorie
Autor

Marek Michalak - biografia

Dynamiczny rozwój społeczny i technologiczny przyniósł nam możliwość swobodnego rozwoju w kilku dziedzinach jednocześnie. Dzięki rozwojowi książki oraz filmu, wielu specjalistów oraz interesujących postaci jest w stanie przekazywać swoją historię dalej. Z szansy na  przekazanie szerszej publice własnego punktu widzenia skorzystał Marek Michalak – polski pedagog i działacz społeczny. Michalak zasłynął, piastując stanowisko Rzecznika Praw Dziecka w latach 2008-2018. Obecnie jest przewodniczącym Międzynarodowego Stowarzyszenia im. Janusza Korczaka, Kanclerzem Międzynarodowej Kapituły Orderu Uśmiechu, w wolnym czasie zajmuje się również publikacją książek dotyczących praw dziecka, instytucji rodziny oraz bajek dla najmłodszych. 

Jak zaczynał Marek Michalak?


Marek Michalak urodził się 27 lipca 1971 roku w Świdnicy na Dolnym Śląsku. Od najmłodszych lat młodego Michalaka fascynowały tematy związane z wolontariatem oraz pomocą pokrzywdzonym, w szczególności dzieciom. Pierwsze działania związane ze wsparciem społeczeństwa rozpoczął w rodzinnym mieście, jeszcze przed ukończeniem osiemnastego roku życia. Od 1987 roku był przewodniczącym Koła Przyjaciół Dzieci Chorych „Serce” w Świdnicy, a w latach 1990–2008 pełnił funkcję prezesa zarządu głównego Stowarzyszenia Przyjaciół Dzieci Chorych „SERCE”. W 1993 Marek Michalak założył Zespół Dziecięcy „Serduszka”, działający przy Fundacji SERCE – Europejskie Centrum Przyjaźni Dziecięcej w Świdnicy i Żarowie.

O czym pisze Marek Michalak?


Główną misją Marka Michalaka jest dbanie o dobro najmłodszych. Część swoich publikacji kieruje zatem do rodziców oraz do czytelników zainteresowanych tematami praw i rozwoju dzieci. Ponadto Michalak w trosce o kształcenie dzieci wydaje powieści przeznaczone specjalnie dla nich. W książkach Marka Michalaka młodzież odnaleźć może odpowiedzi na nurtujące pytania oraz wyjaśnienie ważnych na ich etapie rozwoju pojęć takich, jak: miłość, tolerancja, odwaga czy szacunek. Z książek Marka Michalaka dzieci dowiedzieć się mogą między innymi czym jest patriotyzm i dlaczego tak ważne jest własne zdanie i asertywność w życiu codziennym.

Jakim Rzecznikiem był Marek Michalak?


Marek Michalak piastował stanowisko Rzecznika Praw Dziecka przez dekadę. Na okres jego działalności przypada wiele sukcesów oraz innowacji. Z inicjatywy działacza uruchomiona została bezpłatna ogólnopolska linia Dziecięcego Telefonu Zaufania RPD. Jako rzecznik praw dziecka Michalak powołał przy swoim urzędzie również Komisję Kodyfikacyjną Prawa Rodzinnego. Co ważne, podczas swoich kadencji Marek Michalak zadbał o wprowadzenie uregulowań prawnych na rzecz ochrony dzieci przed wykorzystywaniem seksualnym i przemocą, a także na rzecz ratyfikowania porozumień międzynarodowych dotyczących praw osób niepełnosprawnych i ochrony dzieci. Jego działalność uhonorowana została niejednokrotnie; publicysta otrzymał za swoje zasługi między innymi Srebrny Krzyż Zasługi czy Order Uśmiechu. 

W księgarni internetowej Gandalf znajdziesz 6 książek, których autorem jest: Marek Michalak. Dostępne formaty: pakiet, twarda.
Tytuły autora dostępne są w kategoriach: dla dzieci, nauki humanistyczne, Dla młodzieży, pakiety, Książki na prezent 🎁, bestsellery, Książki po ukraińsku.

Na książki autora Marek Michalak mamy rabaty sięgające do 44%.
... ...