SPRAWDŹ STATUS ZAMÓWIENIA
POMOC I KONTAKT
Ulubione
Kategorie

Opowieści o tym, co daje supermoce (twarda)

O Akcji

Akcja Podziel się książką skupia się zarówno na najmłodszych, jak i tych najstarszych czytelnikach. W jej ramach możesz przekazać książkę oznaczoną ikoną prezentu na rzecz partnerów akcji, którymi zostali Fundacja Dr Clown oraz Centrum Zdrowego i Aktywnego Seniora. Akcja potrwa przez cały okres Świąt Bożego Narodzenia, aż do końca lutego 2023.
Dowiedz się więcej
 • Promocja
  image-promocja

książka

Wydawnictwo Greg
Data wydania 2024
Oprawa miękka
Liczba stron 88
 • Wysyłamy w 24h - 48h

Opis produktu:

Książka, która pomoże dziecku odkryć w sobie siłę

To książka o supermocach. Po prostu. Supermoce to siły, które można i trzeba w sobie odkryć. Ich źródło znajduje się w naszym umyśle, woli, sercu. Bez supermocy żyje się trudno. Zwłaszcza dzieciom. Przedstawione w tej książce historie są wymyślone, ale prawdziwe. Jak to możliwe? Przedstawiają najprawdziwszą prawdę za pomocą bajkowych historii. Bo takie opowieści dzieci lubią najbardziej.

Historie o tym, skąd czerpać siłę i moc

Z tej książki dziecko dowie się o bardzo wielu ważnych życiowych sprawach. O sile życzliwości, która przemienia ludzi, o tym, że na szczęście każdy z nas jest inny i byłoby bardzo niedobrze, gdyby wszyscy byli tacy sami, o tym, że wobec przyjaciół (i w ogóle wobec wszystkich) warto być szczerym, że czasem ludzie odchodzą i trzeba się z tym, pogodzić, co wcale nie znaczy zapomnieć, i o wielu, innych, czasem trudnych sprawach. Do każdej historii dołączone są korespondujące z nią złote myśli, które naprowadzają na interpretację, pomagają zrozumieć i zapamiętać sens przeczytanej opowieści. Świetnie opowiedziana przygoda w połączeniu z uniwersalnością cytatów znanych i mniej znanych ludzi wywiera głębokie wrażenie, prowokuje do przemyśleń i odkrywania w sobie supermocy, które pomagają iść przez życie z odwagą, optymizmem i wiarą w swoje możliwości.

Książka, która daje dzieciom wsparcie

Najmądrzejsze bajki - opowieści o tym, co daje supermoce to lektura dla współczesnych dzieci na dzisiejsze czasy. Opowieści... zostały napisane zrozumiałym dla dziecka językiem. Jej bohaterami są dzieci, zwierzęta oraz sympatyczne stworki przedstawione na kolorowych, rozbudzających wyobraźnię ilustracjach. Ich treść kryje w sobie wiele życiowej mądrości i prawdy, pozwala spojrzeć na świat bez uprzedzeń czy niepotrzebnych lęków. Lektura tej książki w złożeniu ma dać dziecku wewnętrzną, mentalną siłę, która pomoże mu pokonać trudności i otworzyć się na świat i drugiego człowieka. Ukazuje to, czego czasem wielu ludzi nie zauważa - jak wiele zależy od nas samych, od naszego nastawienia, postawy, słów, jak ważne są uczucia nasze i innych, a jak niepotrzebne i szkodliwe są negatywne emocje. To bardzo ważne w dzisiejszych, zabieganych i trochę zwariowanych czasach.

Książka, od której rozpocznie się wiele ważnych rozmów z dzieckiem

Ta książka powstała po to, aby dać do myślenia dorosłym i dzieciom, sprowokować ich do szczerych rozmów na ważne tematy, zainspirować do odwagi bycia sobą, zmiany złych przyzwyczajeń i szukania najlepszej dla siebie drogi. Czytając czy słuchając Najmądrzejsze bajki - opowieści o tym, co daje supermoce, dziecko chłonie ciekawe historie i jednocześnie dowiaduje się wielu ważnych w życiu prawd. Wchodzi w piękny, barwny świat bajek, by wyjść z niego ubogaconym wewnętrznie i „uzbrojonym” w ważną wiedzę o życiu, przyjaźni, uczuciach, emocjach, relacjach - czyli o wszystkim tym, co składa się na nasze życie i ma wpływ na jego jakość. Książka ta powstała, aby przypomnieć o tym, co daje nam prawdziwą moc, z czego można czerpać siłę i na czym w życiu warto się oprzeć.

Historie o sile życzliwości, poszanowaniu cudzej własności, pokonywaniu samotności

 • Dzień dobry. O tym, ile siły potrafi dać życzliwość. I jak niemądrze jest oceniać człowieka zanim się go dobrze pozna.
 • Berek to nie wszystko. O tym, jak to dobrze, że się różnimy. Bo nie byłoby zabawnie ani ciekawie, gdyby każdy z nas był taki sam.
 • Ciekawski Szymek. O tym, że to, co zniszczone można naprawić. Ale cudzej własności lepiej nie ruszać.
 • Złośliwy Kaszmir. O tym, że warto być dobrym mimo wszystko. Nawet dla tych, którzy nie byli dobrzy dla nas (bo w ten sposób możemy im pomóc zmienić się na lepsze).
 • Amik będzie czekał. O tym, że po stracie przychodzi pocieszenie. Bo są w życiu rzeczy, na które nie mamy wpływu, i są też takie, na które wpływ mamy.
 • Kosmiczne wężoidy. O tym, jak wielkie wsparcie daje przyjaźń. Bo prawdziwy przyjaciel pomoże Ci oswoić lęki i pokonać własne słabości.
 • Kto się boi nowego? O tym, że nie wolno nikogo odrzucać. Bo uprzedzenia mogą wyrządzić krzywdę niewinnemu.
 • Kulkowa sprawa. O tym, że należy szanować cudzą własność. A kłamstwo można naprawić tylko prawdą.
 • Rekin Roki. O tym, że zawsze można się zmienić na lepsze. A ci, którzy to zrozumieją, zyskują przyjaciół.
 • Ostatni dom w mieście. O tym, że samotność można pokonać. Można, a nawet trzeba.
 • Smocza straż. O tym, że warto odrzucić uprzedzenia. Bo to co mówią inni, nie zawsze jest prawdą.
 • Tajemnicze jajo. O tym, jak piękna potrafi być wyobraźnia. I że nie warto za szybko opuszczać świat dziecięcych zabaw.
 • Śliwkowy raj. O tym, że szczerość to podstawa przyjaźni. Bo jej brak może doprowadzić do nieporozumień.
 • Tylko nie na punkty. O tym, że ważniejsza od rywalizacji jest dobra zabawa. Bo rywalizacja potrafi zepsuć dobrą zabawę.

Książka, która pomoże mądrze wychowywać dziecko

Najmądrzejsze bajki - opowieści o tym, co supermoce przydadzą się przede wszystkim:

 • Rodzicom i dziadkom, którzy szukają dla swoich dzieci i wnuków wartościowej lektury.
 • Wszystkim, którzy szukają książce inspiracji do ważnych rozmów o życiu.
 • Dzieciom, które chcą zrozumieć świat wartości i uczuć.
 • Każdemu, kto lubi wracać do świata dzieciństwa i wprowadzać w ten świat młodych czytelników.

Dwa słowa o autorce

Iwona Nowak-Szczepańska to młoda i bardzo wrażliwa osoba, która potrafi uchwycić ważne sprawy przekazać je zrozumiałym dla młodego czytelnika językiem. Absolwentka pedagogiki specjalnej, pracująca na co dzień z dziećmi, które potrafią nauczyć dorosłego niezwykłej perspektywy widzenia świata. Uważa, że czytanie i pisanie są niezastąpioną, potrzebną wszystkim terapią. W najbliższych planach ma dwie kolejne książki dla dzieci. Czekamy na nie z niecierpliwością.

Nie przegap wartościowej książki!

Najmądrzejsze bajki - opowieści o tym, co daje supermoce to superksiążka zawierająca 14 superopowiadań, które działają na umysł dziecka jak porcja witamin i minerałów. To zestaw ciekawych historii o sprawach ważnych, trudnych, pięknych, o tym wszystkim, co dziecko potrzebuje wiedzieć i zrozumieć, aby wyrosnąć na człowieka silnego wewnętrznie, otwartego i wrażliwego. Treść książki wzbogacają starannie dobrane cytaty - złote myśli podkreślające wydźwięk i przesłanie każdej historii. Całość dopełnia naprawdę dobra, barwna i ciekawa oprawa graficzna w nowoczesnym stylu. Książka o supermocach należy do cieszącej się ogromną popularnością i uznaniem serii wydawniczej Najmądrzejsze bajki, w której ukazały się m.in. Najmądrzejsze bajki, czyli opowieści o tym, co w życiu ważne i Opowieści o tym, co daje radość.


S
Szczegóły
Dział: Książki
Promocje: Książki na prezent 🎁,  Dzień Dziecka,  nagrody dla uczniów,  przedszkole,  szkoła podstawowa
Kategoria: Dla dzieci,  Książki edukacyjne,  książki na zakończenie przedszkola
Wydawnictwo: Greg
Oprawa: miękka
Okładka: twarda
Rok publikacji: 2024
Wymiary: 210x295
Liczba stron: 88
ISBN: 978-83-8186-179-3
Wprowadzono: 12.06.2024

RECENZJE - książki - Opowieści o tym, co daje supermoce - Iwona Nowak-Szczepańska

Zaloguj się i napisz recenzję - co tydzień do wygrania kod wart 50 zł, darmowa dostawa i punkty Klienta.

0/5 ( brak ocen )
 • 5
 • 4
 • 3
 • 2
 • 1

Wpisz swoje imię lub nick:
Oceń produkt:
Napisz oryginalną recenzję: