SPRAWDŹ STATUS ZAMÓWIENIA
POMOC I KONTAKT
Ulubione
Kategorie

Nikt Ci nie uwierzy (twarda)

O Akcji

Akcja Podziel się książką skupia się zarówno na najmłodszych, jak i tych najstarszych czytelnikach. W jej ramach możesz przekazać książkę oznaczoną ikoną prezentu na rzecz partnerów akcji, którymi zostali Fundacja Dr Clown oraz Centrum Zdrowego i Aktywnego Seniora. Akcja potrwa przez cały okres Świąt Bożego Narodzenia, aż do końca lutego 2023.
Dowiedz się więcej
  • Promocja
    image-promocja

książka

Wydawnictwo Mando
Data wydania 2021
Oprawa twarda
Liczba stron 384

Opis produktu:

I wreszcie prosisz setny raz. Wstajesz, zwijasz dłoń w pięść i czujesz już tylko agresję.
A przecież prosiłaś. Prosiłaś grzecznie. Moim zdaniem tak to właśnie jest z kobietami, które przez długi czas grzecznie o coś proszą.

Dörte jest dziedziczką fortuny, mieszka w pałacu i wkrótce będzie niezależna. Dopóki nie osiągnie pełnoletności, musi jednak prosić o każdy grosz. Jej młodsza kuzynka ma dopiero dwanaście lat, ale już wie, że świat może być naprawdę ponurym miejscem. Matka dziewczyny ponownie wychodzi za mąż, a czarujący ojczym szybko objawia swoją prawdziwą naturę. Teraz każdy dzień to nieustanny koszmar, w który przecież i tak nikt nie uwierzy. Bo w świecie rządzonym przez mężczyzn kobiety muszą być posłuszne.

Oparta na faktach opowieść o tragedii wykorzystanych kobiet, opresyjnym systemie prawnym i krzywdzących stereotypach. Historia sprzed wieku, a książka wciąż tak bardzo aktualna. Tak potrzebna.

Czy na pewno chcesz poznać prawdę?

``Nikt ci nie uwierzy` - słowa te często słyszą ofiary przemocy. Na ich dźwięk rezygnują z dochodzenia sprawiedliwości. Milczą, bo myślą, że ich głos nie będzie słyszany. I chociaż powieść Magdy Knedler opisuje czasy sprzed stu lat, to wydaje się niepokojąco aktualna. Przerażająca historia, którą każdy powinien poznać.`
Sylwia Chutnik

`Magda Knedler po raz kolejny sięga po kobiecy życiorys, by opowiedzieć go z
jej charakterystyczną wrażliwością i empatią. A raczej po dwie historie. Dwa oblicza bezradności, bolesnej samotności. I świat, w którym mężczyznę należy wielbić oraz szanować nawet wówczas, gdy jest tyranem. Trudno wam będzie złapać oddech po tej wstrząsającej książce. A jeśli pomyślicie, że takie rzeczy już się nie dzieją,
będziecie w błędzie.`
Jarosław Czechowicz, `Krytycznym okiem`
S
Szczegóły
Dział: Książki
Promocje: Dzień Matki - literatura społeczno - obyczajowa
Kategoria: Literatura piękna,  Powieść psychologiczna,  Powieść społeczno-obyczajowa
Wydawnictwo: Mando
Oprawa: twarda
Okładka: twarda
Rok publikacji: 2021
Wymiary: 148x208
Liczba stron: 384
ISBN: 9788327718549
Wprowadzono: 04.02.2021

Magdalena Knedler - przeczytaj też

RECENZJE - książki - Nikt Ci nie uwierzy - Magdalena Knedler

Zaloguj się i napisz recenzję - co tydzień do wygrania kod wart 50 zł, darmowa dostawa i punkty Klienta.

3.7/5 ( 3 oceny )
  • 5
    1
  • 4
    1
  • 3
    0
  • 2
    1
  • 1
    0

Wpisz swoje imię lub nick:
Oceń produkt:
Napisz oryginalną recenzję:

psk*****************

ilość recenzji:3

28-09-2022 10:17

Zweryfikowany zakup

Autor tej opinii jest naszym klientem. Kupił ten produkt w naszym sklepie.

Dla mnie, a myślę, że i dla innych, którzy pracowali z osobami z rodzin z przemocą, z tymi, którzy doznali różnego rodzaju wykorzystania, książka nie będzie aż tak szokująca. Jeśli jednak ktoś nie zetknął się z tematami przemocy, wykorzystania, manipulacji itp., lektura będzie dość ciężka (tym bardziej, że oparta na faktach - to nie są bajeczki!). Niestety w swej posłudze wciąż spotykam ludzi, którzy jakby nie ufali roli prawdy i nie widzieli konieczności stawiania granic. Dlatego wewnątrz niekiedy aż " krzyczy" pytanie - kiedy się wreszcie ockną, albo inaczej - do czego musi dojść, aby zrozumieli, aby zaczęli mówić (o ile nie krzyczeć), aby szukali pomocy, aby nie zostali sami...?
.
Dlatego też gorząco polecam książkę tym, którzy pytają, gdzie zaczyna się GODNOŚĆ OSOBY LUDZKIEJ (a więc i kobiety); którzy nie boją się odkrywać roli PRAWDY i GRANIC W RELACJACH MIĘDZYOSOBOWYCH (nawet rodzinnych); a także tym, którzy chcą bardziej zrozumieć ludzi z podobnymi przejściami życiowymi, z podobnymi traumami.
.
Choć opowieść ukazuje to wszystko od strony negatywnej (co dzieje się, gdy budowany jest świat kłamstwa i przekraczania granic), jednak taki zabieg może wielu osobom tym bardziej otworzyć oczy i pomóc zanim będzie za późno...
.
Uważam, że autorka świetnie odmalowała wewnętrzny świat napięć osób doświadczających różnego rodzaju przemocy i przekraczania granic, jak i mechanizmy tworzenia takiej "pętli", która nie może nie zadusić. Treść ogromnie wciąga i sprawia, że czyta się ją niemal na wdechu.
.
Moim zdaniem fenomenalny jest ostatni akord treści, który wychodząc z tej jednostkowej sytuacji, rzuca światło na pytanie o tworzenie się struktur przemocy (aż po totalitaryzm) na skalę całego świata.

Opinia bierze udział w konkursie

Czy recenzja była pomocna?

czytanie.na.platanie

ilość recenzji:1011

9-03-2021 12:49

"Kogo się słucha na tym świecie, dorosłych ludzi czy małe dziewczynki? Mężczyzn czy kobiety? "

Magda Knedler w przejmującej do głębi powieści opartej na prawdziwych wydarzeniach sprzed wielu lat, obnaża problem wykorzystywanych kobiet, reakcji społeczeństwa i opresyjnego systemu prawnego. Problem, mimo upływu lat ciągle tak samo aktualny. Czy nie doświadczamy go szczególnie dziś, gdy dziesiątki tysięcy kobiet w Polsce zmuszone są wychodzić na ulice w walce o swoją godność, swoje prawa? Gdy nadal rządzący mężczyźni chcą decydować za nas, wiedząc lepiej co dla nas dobre? Czy ktoś słucha naszego głosu?

Autorka rysuje obraz dwóch dziewczynek, których życie pewnego dnia zamienia się w koszmar za sprawą mężczyzny. Obraz druzgoczący, budzący ogromny gniew, sprzeciw, ale i bezsilność. Uczucia te towarzyszą naszym nastoletnim narratorkom, ale i czytelnikowi, wylewając się z każdej strony, pogłębiając i tłamsząc. Odbierając nadzieję na poprawę losu, na możliwość decydowania za siebie, na równouprawnienie.

Przeraża reakcja najbliższych, kobiet, które zamiast bronić i wspierać, przymykają oczy czy zrzucają winę na bezbronną ofiarę. Nauczone być posłusznymi, nie ważą się wyrazić sprzeciwu wobec najgorszych bezeceństw, a kat wykorzystuje to nieme przyzwolenie i swoją władzę bez najmniejszych skrupułów.

Emocje buzują we mnie podczas pisania tej opinii równie mocno jak przy lekturze. To trudna i wstrząsająca pozycja, ale i poruszająca ogromnie ważny społecznie i niestety nadal równie aktualny jak przed stu laty problem. Refleksje, które nasuwają się po jej przeczytaniu, zestawione ze smutną rzeczywistością współczesnych kobiet w Polsce, nie napawają optymizmem. Mądra, wartościowa książka, zdecydowanie warto przeczytać.

Opinia bierze udział w konkursie

Czy recenzja była pomocna?