SPRAWDŹ STATUS ZAMÓWIENIA
POMOC I KONTAKT
Ulubione
Kategorie

Nie przywitam się z państwem na ulicy

O Akcji

Akcja Podziel się książką skupia się zarówno na najmłodszych, jak i tych najstarszych czytelnikach. W jej ramach możesz przekazać książkę oznaczoną ikoną prezentu na rzecz partnerów akcji, którymi zostali Fundacja Dr Clown oraz Centrum Zdrowego i Aktywnego Seniora. Akcja potrwa przez cały okres Świąt Bożego Narodzenia, aż do końca lutego 2023.
Dowiedz się więcej
  • Promocja
    image-promocja

książka

Wydawnictwo Czarne
Data wydania 2019
Oprawa miękka
Liczba stron 168

Opis produktu:

Książka Marii Reimann jest próbą opisu zmagań z fizycznymi ograniczeniami i zrozumienia różnych znaczeń odmienności nie w pełni sprawnego ciała. Punktem wyjścia są dla autorki jej rozmowy z kobietami urodzonymi z zespołem Turnera, szczególną ?kondycją genetyczną? wywołującą różne niejednoznaczne zmiany w budowie i funkcjonowaniu organizmu. Głosy rozmówczyń łączy zaś z własnym doświadczeniem życia z niepełnosprawnością. Skupienie, empatia i subtelne poczucie humoru towarzyszą głęboko humanistycznemu namysłowi nad cierpieniem i strategiami przekraczania ograniczeń. W efekcie otrzymujemy misternie skonstruowaną, złożoną z żywych, nasyconych uczuciami obrazów, poruszającą refleksję nad naszym człowieczeństwem.
S
Szczegóły
Dział: Książki
Kategoria: biografie i wspomnienia,  wywiady, rozmowy,  Nauki humanistyczne,  Psychologia
Wydawnictwo: Czarne
Oprawa: miękka
Okładka: miękka
Rok publikacji: 2019
Wymiary: 110x190
Liczba stron: 168
ISBN: 9788380499140
Wprowadzono: 31.08.2019

RECENZJE - książki - Nie przywitam się z państwem na ulicy - Maria Reimann

Zaloguj się i napisz recenzję - co tydzień do wygrania kod wart 50 zł, darmowa dostawa i punkty Klienta.

4/5 ( 2 oceny )
  • 5
    0
  • 4
    2
  • 3
    0
  • 2
    0
  • 1
    0

Wpisz swoje imię lub nick:
Oceń produkt:
Napisz oryginalną recenzję:

ilo99

ilość recenzji:2412

1-12-2020 09:42

Mam wyjątkowo mieszane odczucia po lekturze. I skrajne. Na dobrą sprawę ciężko mi stwierdzić, czy bardziej mnie zirytowała ta książka, czy może jednak mi się podobała. Zacznę od pozytywów. Przede wszystkim wnikliwe studium niepełnosprawności. Napisane przez osobę, która na codzień ułomności doświadcza. Jest osobą słabowidzącą. To się tak łatwo pisze, lecz zdecydowanie gorzej egzystuje. A najgorsze są dobre rady przypadkowych obserwatorów, którzy pouczają, że nie powinna tak blisko trzymać książki, smartfonu itp. bo zepsuje sobie wzrok. Szanuję odwagę autorki, która szczerze opisuje swoje odczucia, myśli, ale jednocześnie mam wrażenie, że czasami nadinterpretuje wypowiedzi bliźnich. Chociaż może tak się właśnie dzieje, gdy ci inni mówią o nas lub do nas. Przykładamy do tych słów większą wagę, bardziej się przejmujemy, niż gdy to samo słyszymy o innych. Wtedy jesteśmy w stanie zdobyć się na refleksję, poszukać drugiej, tej pozytywnej strony wypowiedzi naszego rozmówcy.  Oprócz własnej choroby, pisarka opisuje też kondycję  genetyczną - zespół Turnera. Przedstawia ją ustami kobiet, które się z tą dolegliwością urodziły. I tu zaczynają się schody. Ponieważ rzeczone usta najczęściej wyrażają się mową potoczną, jest to zapis rozmów, co naprawdę nie sprzyja odbiorowi tekstu. Rozumiem zamysł autorki, jednak brak wygładzenia ?bardzo mi przeszkadzał. Lektura pozostawiła mi niedosyt. Może ze względu na niewielką objętość, chociaż poruszyła wiele spraw. Może ze względu na wrażenie, że o tych problemach można byłoby napisać więcej. Przedstawić więcej aspektów. Nie wiem. Co nie znaczy, iż uważam, że nie warto było czytać. Wręcz przeciwnie. 

Opinia bierze udział w konkursie

Czy recenzja była pomocna?

www.readlikeagirl.pl

ilość recenzji:1

27-01-2020 14:55

Najtreściwsze 168 stron jakie ostatnio przeczytałam. W tej książce chodzi o doświadczanie niepełnosprawność, a nie o użycie historii niepełnosprawnych kobiet do motywowania innych ludzi. Przeczytać tę książkę to jak stanąć po drugiej stronie lustra.
?Nie przywitam się z Państwem na ulicy? to książka zbudowana na przeżyciach i przemyśleniach, ale też potwierdzona badaniami naukowymi. Prosta, ludzka i mimo trudnego tematu pogodna. Mówi o pokonywaniu barier. Sile grupy i potrzebie rozmowy, dzielenia doświadczeń. Pokazuje, że niepełnosprawność to też normalność.

Czy recenzja była pomocna?