SPRAWDŹ STATUS ZAMÓWIENIA
POMOC I KONTAKT
Ulubione
Kategorie

Newton Grawitacja w akcji

Najwybitniejsi Naukowcy Tom 5

O Akcji

Akcja Podziel się książką skupia się zarówno na najmłodszych, jak i tych najstarszych czytelnikach. W jej ramach możesz przekazać książkę oznaczoną ikoną prezentu na rzecz partnerów akcji, którymi zostali Fundacja Dr Clown oraz Centrum Zdrowego i Aktywnego Seniora. Akcja potrwa przez cały okres Świąt Bożego Narodzenia, aż do końca lutego 2023.
Dowiedz się więcej
 • Promocja
  image-promocja

Opis produktu:

Kolejny tom kolekcji `Najwybitniejsi Naukowcy`, prezentującej postaci ludzi nauki, których badania przyczyniły się do rozwoju ludzkości w różnych dziedzinach - medycynie, przyrodzie, fizyce czy astronomii. W tym albumie poznajemy Isaaca Newtona, badacza, który odkrył prawo powszechnego ciążenia, a dokonał tego - według legendy - w sadzie, gdy na głowę spadło mu jabłko z drzewa, pod którym siedział. Z opowieści dowiadujemy się, że od Newtona od najmłodszych lat interesowało wszystko, co działo się dookoła niego. Lubił przeprowadzać eksperymenty, dzięki którym poznawał reguły rządzące światem. Pozwoliło mu to stać się jednym z najbardziej wszechstronnych naukowców w historii. Jego odkrycia otworzyły zupełnie nowy rozdział w dziejach nauki. Album zawiera także krótkie biogramy najważniejszych postaci występujących w komiksie, posłowie dr. Tomasza Rożka, propagatora nauki i twórcy kanału Nauka To Lubię, oraz kalendarium odkryć bohatera albumu. Twórcą serii jest hiszpański scenarzysta i rysownik Jordi Bayarri. Kolekcję poleca portal Nauka To Lubię Junior.

Więcej książek z serii Najwybitniejsi naukowcy
S
Szczegóły
Dział: Książki
Wydawnictwa: Egmont
Kategoria: komiks,  biograficzny
Wydawnictwo: Egmont
Oprawa: miękka
Okładka: miękka
Rok publikacji: 2021
Wymiary: 205x145
Liczba stron: 48
ISBN: 9788328160255
Wprowadzono: 11.10.2021

Książkowe bestsellery z tych samych kategorii

RECENZJE - książki - Newton Grawitacja w akcji, Najwybitniejsi Naukowcy Tom 5 - Jordi Bayarri

Zaloguj się i napisz recenzję - co tydzień do wygrania kod wart 50 zł, darmowa dostawa i punkty Klienta.

4/5 ( 1 ocena )
 • 5
  0
 • 4
  1
 • 3
  0
 • 2
  0
 • 1
  0

Wpisz swoje imię lub nick:
Oceń produkt:
Napisz oryginalną recenzję:

ilo99

ilość recenzji:2451

27-07-2022 18:46

Bardzo dużo nazwisk, dat i wydarzeń historycznych, jak na tak niewielki komiks. Trochę przytłaczają, zwłaszcza młodego czytelnika. Autorzy chcieli przekazać w ciekawy sposób sporą dawkę wiedzy i tego dokonali. Mam jednak obawy, że ilość w tym przypadku nie przejdzie w jakość. Czytelnik, który w szkole zapoznał się z twierdzeniami Newtona, prawem ciążenia i grawitacją, po prostu będzie miał powtórkę w ciekawej szacie graficznej, jednakże ten, który dopiero rozpoczyna edukację nie za wiele wiedzy wyniesie z lektury. Wiedzy jest zbyt wiele i w zbyt skrótowej formie podanej. Ciekawym zabiegiem są krótkie biografie osób występujących w komiksie oraz informacja o tym, ile naukowiec musi poświęcić pracy na to, by sformułować jakąś tezę. Nie wystarczy przysłowiowe jabłko, które spadnie na głowę. Zatem reasumując, lekturę polecam, lecz dla uczniów starszych klas szkoły podstawowej.

Opinia bierze udział w konkursie

Czy recenzja była pomocna?

kod rabatowy LATO38 na książki z tej kategorii