SPRAWDŹ STATUS ZAMÓWIENIA
POMOC I KONTAKT
Ulubione
Kategorie

Maria Skłodowska-Curie Pierwiastki promieniotwórcze

Najwybitniejsi Naukowcy Tom 1

O Akcji

Akcja Podziel się książką skupia się zarówno na najmłodszych, jak i tych najstarszych czytelnikach. W jej ramach możesz przekazać książkę oznaczoną ikoną prezentu na rzecz partnerów akcji, którymi zostali Fundacja Dr Clown oraz Centrum Zdrowego i Aktywnego Seniora. Akcja potrwa przez cały okres Świąt Bożego Narodzenia, aż do końca lutego 2023.
Dowiedz się więcej
 • Promocja
  image-promocja

Opis produktu:

W pierwszym tomie prezentujemy postać Marii Skłodowskiej-Curie, odkrywczyni dwóch pierwiastków promieniotwórczych - radu i polonu, dwukrotnie uhonorowanej Nagrodą Nobla. Będąc jednym z najwybitniejszych naukowców w dziejach promowała naukę jako sposób poznawania świata, starała się też doprowadzić do tego, by współpraca intelektualna przekształciła się w narzędzie komunikacji pomiędzy narodami.

Więcej książek z serii Najwybitniejsi naukowcy
S
Szczegóły
Dział: Książki
Wydawnictwa: Egmont
Kategoria: Komiks,  Biograficzny
Wydawnictwo: Egmont
Oprawa: miękka
Okładka: miękka
Rok publikacji: 2021
Wymiary: 145x205
Liczba stron: 48
ISBN: 9788328160224
Wprowadzono: 14.04.2021

RECENZJE - książki - Maria Skłodowska-Curie Pierwiastki promieniotwórcze, Najwybitniejsi Naukowcy Tom 1 - Jordi Bayarri

Zaloguj się i napisz recenzję - co tydzień do wygrania kod wart 50 zł, darmowa dostawa i punkty Klienta.

5/5 ( 1 ocena )
 • 5
  1
 • 4
  0
 • 3
  0
 • 2
  0
 • 1
  0

Wpisz swoje imię lub nick:
Oceń produkt:
Napisz oryginalną recenzję:

Kosz z Książkami

ilość recenzji:210

16-05-2021 14:51

Wydawnictwo Egmont nieustannie poszerza swoją kolekcję komiksów nie tylko dla starszych, ale także młodszych czytelników. Dziś z przyjemnością przedstawiamy Wam dwa pierwsze albumy z serii ,,Najwybitniejsi Naukowcy?? ? ,, Maria Skłodowska-Curie. Pierwiastki promieniotwórcze?? i ,,Darwin. Ewolucja teorii??.

O tym, że Maria Skłodowska-Curie była wybitnym naukowcem nie trzeba nikogo przekonywać. To jedna z wybitnych Polek, dwukrotna noblistka, którą zna cały świat i o której dokonaniach uczymy się już w szkole. Komiks przybliża nam bliżej nie tylko jej dokonania, ale także historie i czasy w których żyła. A trzeba sobie zdać sprawę, że były one dla Marii wyjątkowo niesprzyjające, Polska znajdowała się wtedy pod zaborami, zakazane było o uczenie się o kulturze własnego kraju, a także języka polskiego. Maria by zdobyć wykształcenie zmuszona była do wyjazdu do Paryża, a nawet tedy napotkała wiele trudności, które jak się przekonamy podczas lektury, pokonała dzięki wytrwałości i pracowitości.

Charles Darwin, twórca teorii ewolucji, również nie miał łatwego życia. Choć od młodości wykazywał duże zainteresowanie przyrodą, jego ojciec, dość surowa osoba, chciał zrobić z niego lekarza. W końcu jednak, mimo przeciwności losu, udało mu się wziąć udział w wyprawie dookoła świata, która z kolei zaowocowała sformułowaniem jego słynnej teorii, która odmieniła sposób w jaki spostrzegamy świat.

Oba komiksy skupiają się na przedstawieniu najważniejszych chwil z życia tytułowych wybitnych naukowców, robiąc to w sposób przystępny i łatwy do przyswojenia, a przy tym nie szczędząc czytelnikowi szczegółów. Poznajemy realia w jakich żyli, tło historyczne oraz rzecz jasna losy słynnych naukowców od najmłodszych lat ich życia. Przyznam szczerze, że sięgając po oba tytuły początkowo miałam obawy, czy ich treść nie będzie zbyt uproszczona, jednak lektura szybko je rozwiała. To naprawdę bogate źródło wiedzy zamknięte w komiksowej formie. W dodatku są to pozycje, które warto czytać wspólnie ze swoimi pociechami, bowiem mogą się tu zdarzyć słowa i pojęcia, które trzeba będzie im dodatkowo wytłumaczyć, co dodatkowo poszerzy wiedzę wydobytą z lektury.

A skoro już o formie komiksów mowa ? posiadają one dość nietypowy format, przypominający mały album. Trzeba jednak przyznać, że mimo iż niecodzienny, jest on bardzo poręczny i komiks nie tylko zajmuje mało miejsca, ale także wygodnie się go czyta. Pod względem graficznym seria przywodzi na myśl ,,Było sobie życie? i dla mnie osobiście jest to ogromny atut. Nie dość, że przywodzi miłe wspomnienia, to wygląda to naprawdę ładnie w swej prostocie. Miłym akcentem są również dodatki na końcu każdego komiksu: przedstawienie postaci historycznych, szkice oraz notka na temat bohatera komiksu i zestawienie najważniejszych dat z nim związanych.

,,Najwybitniejsi Naukowcy?? to seria zdecydowanie warta uwagi, w szczególności jeżeli szukacie pozycji, które nie tylko stanowią ciekawą lekturę, ale także mogą stanowić źródło wiedzy. Tutaj mamy obie te cechy zaserwowane w bardzo przyjemnej formie i miłej dla oka oprawie.

Opinia bierze udział w konkursie

Czy recenzja była pomocna?