SPRAWDŹ STATUS ZAMÓWIENIA
POMOC I KONTAKT
Ulubione
Kategorie

Einstein Przeskok kwantowy

Najwybitniejsi Naukowcy Tom 4

O Akcji

Akcja Podziel się książką skupia się zarówno na najmłodszych, jak i tych najstarszych czytelnikach. W jej ramach możesz przekazać książkę oznaczoną ikoną prezentu na rzecz partnerów akcji, którymi zostali Fundacja Dr Clown oraz Centrum Zdrowego i Aktywnego Seniora. Akcja potrwa przez cały okres Świąt Bożego Narodzenia, aż do końca lutego 2023.
Dowiedz się więcej
 • Promocja
  image-promocja

Opis produktu:

Czwarty tom kolekcji Najwybitniejsi Naukowcy, prezentującej postaci ludzi nauki, których badania przyczyniły się do rozwoju ludzkości w różnych dziedzinach medycynie, przyrodzie, fizyce czy astronomii. Opowiada o badaczu, którego teorie znają niemal wszyscy Albercie Einsteinie, fizyku teoretycznym, filozofie nauki, pedagogu, wykładowca uniwersyteckim oraz laureacie Nagrody Nobla w dziedzinie fizyki w 1921 roku. Komiks pozwala poznać historię jego dzieciństwa, badań naukowych, fascynacji matematyką i muzyką, a także problemów ze znalezieniem pracy i kłopotów w czasie pracy nad odkryciami, dzięki którym zrewolucjonizował ówczesną fizykę. Teorie Einsteina fascynowały współczesnych mu naukowców i zwykłych ludzi. Sprawiły, że fizyka była na ustach wszystkich. Dzięki jego dokonaniom nastąpił wielki skok w naukach ścisłych. Na końcu albumu znajdują się krótkie biogramy najważniejszych postaci występujących w komiksie, posłowie dr. Tomasza Rożka, propagatora nauki i twórcy kanału Nauka To Lubię, oraz kalendarium odkryć bohatera albumu. Twórcą serii jest hiszpański scenarzysta i rysownik Jordi Bayarri. Kolekcję poleca portal Nauka To Lubię Junior.

Więcej książek z serii Najwybitniejsi naukowcy
S
Szczegóły
Dział: Książki
Wydawnictwa: Egmont
Kategoria: komiks,  biograficzny
Wydawnictwo: Egmont
Oprawa: miękka
Okładka: miękka
Rok publikacji: 2021
Wymiary: 145x205
Liczba stron: 48
ISBN: 9788328160248
Wprowadzono: 13.07.2021

Książkowe bestsellery z tych samych kategorii

RECENZJE - książki - Einstein Przeskok kwantowy, Najwybitniejsi Naukowcy Tom 4 - Jordi Bayarri

Zaloguj się i napisz recenzję - co tydzień do wygrania kod wart 50 zł, darmowa dostawa i punkty Klienta.

4.5/5 ( 2 oceny )
 • 5
  1
 • 4
  1
 • 3
  0
 • 2
  0
 • 1
  0

Wpisz swoje imię lub nick:
Oceń produkt:
Napisz oryginalną recenzję:

ilo99

ilość recenzji:2451

5-01-2022 23:12

Co wiecie o Albercie Einsteinie? Że był twórcą teorii względności? A o jego życiu, przyjaciołach, miejscach, gdzie mieszkał i pracował? Niewiele? To ten komiks jest świetną alternatywą, żeby zmienić ten stan rzeczy. Informacje są podane skróconej formie, co prawda, ale może dlatego nie nużą. Książeczkę szybko się czyta, jest zrozumiała nawet dla młodych czytelników, a kreska jest przyjemna dla oka. Na końcu znajduje się krótkie kompendium wiedzy na temat przyjaciół i znajomych Alberta Einsteina. Byli to najczęściej również naukowcy związani z fizyką i matematyką. Jeśli natomiast spodziewacie się, że oprócz biografii uczonego zostaną w przystępnej formie wyjaśnione też jego teorie, to obawiam się, iż się rozczarujecie. Są one jedynie wymienione gdzieś na marginesie, jako obiekt badań. Zatem po szczegółowe informacje na ten temat musicie sięgnąć gdzie indziej. Lektura przyjemna, lecz trudno nazwać ją porywającą.

Opinia bierze udział w konkursie

Czy recenzja była pomocna?

Kosz z Książkami

ilość recenzji:210

8-09-2021 15:12

Wśród wielu znanych filozofów to Arystoteles jest zdecydowanie jednym z tych najbardziej rozpoznawalnych. Kim był człowiek którego prace są dalej aktualne, mimo upływu ponad dwóch tysięcy lat? Cóż, z początku, tak jak wiele osób, był po prostu ciekawym świata dzieckiem, jednak jego głód wiedzy nie osłabł, a wręcz z wiekiem uległ zaostrzeniu, czego wynikiem było między innymi założenie szkoły filozoficznej, a także zapoczątkowanie wielu nauk obecnych do czasów dzisiejszych.

Albert Einstein to postać której chyba nikomu nie trzeba przedstawiać. Wybitny naukowiec, fizyk i badacz, laureat Nagrody Nobla w dziedzinie fizyki w 1921 roku. Jednak, czy wiecie, że nawet ktoś taki jak on miał problemy ze znalezieniem pracy? Albo, że potrzebował pomocy przy rozwiązywaniu problemów matematycznych? Komiks przybliża zarówno te mniej, jak i bardziej znane fakty na temat jego życia, przybliżając czytelnikom sylwetkę człowieka za sprawą którego nawet zwykli ludzie w wolnych chwilach rozmawiali na temat fizyki.

Obie te pozycje, tak jak i poprzednie tomy z kolekcji, utrzymane są w uroczej, miłej dla oka stylistyce, przywodzącej na myśl ,,Było sobie życie?. Na końcu każdego z nich znajdziemy także sporą liczbę dodatków, pozwalających poszerzyć swoją wiedzę na temat występujących w komiksach postaci ? noty biograficzne, kalendarium ? a także cieszące oczy szkice.

Kolejne tomy z serii po raz kolejny udowadniają, że komiksy mogą stanowić nie tylko źródło rozrywki, ale także fenomenalne źródło wiedzy. Bo czyż nie lepiej jest w prostej i przyjemnej formie przybliżać dzieciom postacie i wydarzenia, które miały wpływ na obecne oblicze świata i nauki, zamiast kazać im wkuwać suche fakty na ich temat? Moim zdaniem zdecydowanie tak i dlatego gorąco polecam ,,Najwybitniejszych Naukowców?? wszystkim młodym czytelnikom spragnionym wiedzy.

Opinia bierze udział w konkursie

Czy recenzja była pomocna?

kod rabatowy LATO38 na książki z tej kategorii