SPRAWDŹ STATUS ZAMÓWIENIA
POMOC I KONTAKT
Ulubione
Kategorie

Arystoteles Głód wiedzy

Najwybitniejsi Naukowcy Tom 3

O Akcji

Akcja Podziel się książką skupia się zarówno na najmłodszych, jak i tych najstarszych czytelnikach. W jej ramach możesz przekazać książkę oznaczoną ikoną prezentu na rzecz partnerów akcji, którymi zostali Fundacja Dr Clown oraz Centrum Zdrowego i Aktywnego Seniora. Akcja potrwa przez cały okres Świąt Bożego Narodzenia, aż do końca lutego 2023.
Dowiedz się więcej
 • Promocja
  image-promocja

Opis produktu:

Kolejny tom kolekcji `Najwybitniejsi Naukowcy`, prezentującej postaci ludzi nauki, których badania przyczyniły się do rozwoju ludzkości w różnych dziedzinach - medycynie, przyrodzie, fizyce czy astronomii. Przedstawia on postać jednego z najbardziej znanych filozofów starożytnej Grecji - Arystotelesa. Arystoteles już od najmłodszych lat chciał zdobywać jak najszerszą wiedzę o otaczającym go świecie. Interesowało go wiele zagadnień - od działalności człowieka, przez politykę i etykę, po wszystkie aspekty otaczającej go przyrody. Dzięki temu położył podwaliny pod rozwój logiki i nauk przyrodniczych, szczególnie astronomii, fizyki i biologii. W Atenach założył szkołę filozoficzną w ogrodach Lykejonu, otaczających świątynię Apollina Likejosa, od której nazwy powstało słowo `liceum`.

Na końcu albumu znajdują się krótkie biogramy najważniejszych postaci występujących w komiksie, posłowie dr. Tomasza Rożka, propagatora nauki i twórcy kanału Nauka To Lubię, oraz kalendarium odkryć bohatera albumu. Twórcą serii jest hiszpański scenarzysta i rysownik Jordi Bayarri. Kolekcję poleca portal Nauka To Lubię Junior.

Więcej książek z serii Najwybitniejsi naukowcy
S
Szczegóły
Dział: Książki
Wydawnictwa: Egmont
Kategoria: komiks,  dla dzieci
Wydawnictwo: Egmont
Oprawa: miękka
Okładka: miękka
Rok publikacji: 2021
Wymiary: 145x205
Liczba stron: 48
ISBN: 9788328160217
Wprowadzono: 13.07.2021

Książkowe bestsellery z tych samych kategorii

RECENZJE - książki - Arystoteles Głód wiedzy, Najwybitniejsi Naukowcy Tom 3 - Jordi Bayarri

Zaloguj się i napisz recenzję - co tydzień do wygrania kod wart 50 zł, darmowa dostawa i punkty Klienta.

4.5/5 ( 2 oceny )
 • 5
  1
 • 4
  1
 • 3
  0
 • 2
  0
 • 1
  0

Wpisz swoje imię lub nick:
Oceń produkt:
Napisz oryginalną recenzję:

ilo99

ilość recenzji:2451

12-01-2022 08:29

Ciekawa alternatywa, żeby zapoznać się z postacią Arystotelesa. Rozpoczął swoją przygodę z filozofią od samodzielnej nauki, potem kontynuował ją pod okiem Platona, a następnie sam stał się nauczycielem. I to Aleksandra Macedońskiego. Stało się tak dzięki temu, że nie tylko studiował księgi i dyskutował z kolegami. Przede wszystkim obserwował otaczającą go przyrodę, analizował ją i badał. Chciał wiedzieć: ?Dlaczego, po co, skąd i jak?. Uważał, że to są główne cele i zadania filozofii. Komiks jest narysowany przyjemnie dla oka. Łatwy w lekturze. Szkoda tylko, że tak mało w nim myśli, teorii i poglądów Arystotelesa. Widzimy jak się przemieszczał po terytorium starożytnej Grecji, z kim się spotykał, lecz trudno nam ujrzeć w bohaterze filozofa o określonych poglądach. Rozumiem, że niewielka objętość książki narzuca pewne ograniczenia, zastanawiam się jedynie, czy nie można było pokazać więcej osiągnięć Arystotelesa, skoro jak głosi okładka: ?gdy mówisz; filozof, myślisz: Arystoteles?. Może właśnie dlatego brak tych teorii, które ?się nie zestarzały i nadal budzą emocje? jest taki odczuwalny? Polecam, jako sposób na zachęcenie młodego czytelnika do zapoznania się z historią oraz filozofią i przekonanie go, że mogą być interesujące.

Opinia bierze udział w konkursie

Czy recenzja była pomocna?

Kosz z z Książkami

ilość recenzji:210

8-09-2021 15:05

Wśród wielu znanych filozofów to Arystoteles jest zdecydowanie jednym z tych najbardziej rozpoznawalnych. Kim był człowiek którego prace są dalej aktualne, mimo upływu ponad dwóch tysięcy lat? Cóż, z początku, tak jak wiele osób, był po prostu ciekawym świata dzieckiem, jednak jego głód wiedzy nie osłabł, a wręcz z wiekiem uległ zaostrzeniu, czego wynikiem było między innymi założenie szkoły filozoficznej, a także zapoczątkowanie wielu nauk obecnych do czasów dzisiejszych.

Albert Einstein to postać której chyba nikomu nie trzeba przedstawiać. Wybitny naukowiec, fizyk i badacz, laureat Nagrody Nobla w dziedzinie fizyki w 1921 roku. Jednak, czy wiecie, że nawet ktoś taki jak on miał problemy ze znalezieniem pracy? Albo, że potrzebował pomocy przy rozwiązywaniu problemów matematycznych? Komiks przybliża zarówno te mniej, jak i bardziej znane fakty na temat jego życia, przybliżając czytelnikom sylwetkę człowieka za sprawą którego nawet zwykli ludzie w wolnych chwilach rozmawiali na temat fizyki.

Obie te pozycje, tak jak i poprzednie tomy z kolekcji, utrzymane są w uroczej, miłej dla oka stylistyce, przywodzącej na myśl ,,Było sobie życie?. Na końcu każdego z nich znajdziemy także sporą liczbę dodatków, pozwalających poszerzyć swoją wiedzę na temat występujących w komiksach postaci ? noty biograficzne, kalendarium ? a także cieszące oczy szkice.

Kolejne tomy z serii po raz kolejny udowadniają, że komiksy mogą stanowić nie tylko źródło rozrywki, ale także fenomenalne źródło wiedzy. Bo czyż nie lepiej jest w prostej i przyjemnej formie przybliżać dzieciom postacie i wydarzenia, które miały wpływ na obecne oblicze świata i nauki, zamiast kazać im wkuwać suche fakty na ich temat? Moim zdaniem zdecydowanie tak i dlatego gorąco polecam ,,Najwybitniejszych Naukowców?? wszystkim młodym czytelnikom spragnionym wiedzy.

Opinia bierze udział w konkursie

Czy recenzja była pomocna?

kod rabatowy LATO38 na książki z tej kategorii