SPRAWDŹ STATUS ZAMÓWIENIA
POMOC I KONTAKT
Ulubione
Kategorie

Mazurscy w podróży Diamentowa gorączka (twarda)

Mazurscy w podróży Tom 4

O Akcji

Akcja Podziel się książką skupia się zarówno na najmłodszych, jak i tych najstarszych czytelnikach. W jej ramach możesz przekazać książkę oznaczoną ikoną prezentu na rzecz partnerów akcji, którymi zostali Fundacja Dr Clown oraz Centrum Zdrowego i Aktywnego Seniora. Akcja potrwa przez cały okres Świąt Bożego Narodzenia, aż do końca lutego 2023.
Dowiedz się więcej
 • Promocja
  image-promocja

Opis produktu:

Czwarty tom bestsellerowej serii `Mazurscy w podróży`, autorstwa Agnieszki Stelmaszyk.

Seria śledzi losy rodziny Mazurskich w czasie ich wakacyjnych podróży przez europejskie miasta. Rodzina przemierza samochodem państwa, zatrzymując się na jakiś czas w różnych miejscach, zwiedzając i przeżywając przy tym wiele zabawnych perypetii. W czwartej części przygód pt. `Diamentowa gorączka`, rodzina Mazurskich nie tylko uda się za granicę, ale również poświęci mnóstwo czasu na poznawanie piękna Polski! Przed bohaterami wizyta w Amsterdamie i innych malowniczych zakątkach Holandii, Dreźnie, Saksonii, a także Zamościu, Sandomierzu i Lublinie. Mazurscy wespną się na Śnieżkę, odwiedzą `holenderski Wersal`, zamek w Łańcucie oraz szlifiernię diamentów, gdzie zostaną wmieszani w niebezpieczną aferę diamentową!

`Mazurscy w podróży` to wyjątkowa seria w której czytelnicy mogą wraz z bohaterami poznawać ciekawostki o zwiedzanych miejscach, miejscowych zwyczajach, zabytkach i atrakcjach, jedzeniu itp. Każdy rozdział kończy się dodatkowo dwu- lub czterostronną częścią informacyjną o danym kraju oraz nawiązującymi do dziennika podróży ilustracjami, które zostały wzbogacone o zdjęcia z prywatnego archiwum autorki.

Prawdziwa gratka dla dzieci zainteresowanych podróżami!

W serii Mazurscy w podróży znalazły się książki: `Bunia kontra fakir`, `Porwanie Prozerpiny`, `Kamień przeznaczenia`.
S
Szczegóły
Dział: Książki
Kategoria: dla dzieci,  
Wydawnictwo: Wilga
Oprawa: twarda
Okładka: twarda
Rok publikacji: 2020
Wymiary: 142x202
Ilość stron: 248
ISBN: 9788328083035
Wprowadzono: 17.11.2020

RECENZJE - książki - Mazurscy w podróży Diamentowa gorączka, Mazurscy w podróży Tom 4 - Agnieszka Stelmaszyk

Zaloguj się i napisz recenzję - co tydzień do wygrania kod wart 50 zł, darmowa dostawa i punkty Klienta.

4.5/5 ( 2 oceny )
 • 5
  1
 • 4
  1
 • 3
  0
 • 2
  0
 • 1
  0

Wpisz swoje imię lub nick:
Oceń produkt:
Napisz oryginalną recenzję:

ilo99

ilość recenzji:2379

13-10-2021 18:15

Pani Stelmaszyk ma ciekawy pomysł na książki podróżnicze dla najmłodszych. Otóż narratorem jest dziesięcioletni Jędrek, który wraz z rodziną podróżuje po Europie. Za każdym razem, bo to już czwarty tom ich przygód, jadą w innym kierunku. A po drodze zwiedzają. Informacje z historii i geografii danego miasta zawsze znajdują się na końcu rozdziału. Fakt, czasami się powtarzają, ale można je potraktować jako utrwalenie wiedzy a nie nudziarstwo. Rodzina oprócz doznań estetyczno-kulturalnych ma również przygody. Z reguły z nutką kryminalną w tle. Tak jest i w tym tomie. Kobietom wpadną w oko precjoza z diamentami. Jak się okaże, nie tylko im. Komu? Dowiecie się z lektury. Intryga sensacyjna nie najwyższych lotów, ale w przypadku książki dla młodego czytelnika zawiera odpowiednią ilość emocji. Najsłabszym elementem powieści są ilustracje. Nie potrafiłam się do nich przekonać do ostatniej strony.  Polecam. Bez specjalnego nacisku.

Opinia bierze udział w konkursie

Czy recenzja była pomocna?

Czytelnicze Podwórko

ilość recenzji:258

16-03-2021 18:13

Mazurscy znów wyruszają się w podróż. Tym razem Jędrek wraz z mamą, tatą, babcią Henrysią oraz kuzynką Marcelą wybierają się w wycieczkę po Królestwie Niderlandów. W drodze powrotnej planują odwiedzić Drezno, a także kilka pięknych polskich miejscowości. Jednak szybko okazuje się, że już na początku ich podróży tradycji stanie się za dość i wplączą się w prawdziwą aferę kryminalną. Co spotka tę przezabawną rodzinę tym razem?

Swoją wycieczkę rodzina Mazurskich rozpoczyna w Apeldoorn, gdzie zwiedzają przepiękny pałac Het Loo z zapierającymi dech w piersiach barokowymi ogrodami. Później udają się do Amersfoort, gdzie podziwiają piękną starówkę i zabytkową bramę miejską. To właśnie tam Jędrek po raz pierwszy spotyka mężczyznę ze złotym zegarkiem, którego zachowanie wydaje się chłopcu podejrzane. Jednak jest to dopiero początek dziwnych wydarzeń i nietypowych zbiegów okoliczności. Następnego dnia w Amsterdamie Mazurscy postanawiają udać się do jednej z najstarszych na świecie szlifierni diamentów. To właśnie tam babcia Henrysia dostaje diamentowej gorączki. Starsza pani nie może oderwać wzroku od pięknej biżuterii z okazałymi kamieniami szlachetnymi. Gdy cała rodzina chce już udać się w dalszą podróż, babcia postanawia wrócić na chwilę do muzeum. Po chwili dołącza do reszty Mazurskich, jednak zachowuje się nieco dziwnie. W dodatku znów pojawia się podejrzany typ z zegarkiem! Mało tego, Jędrek odnosi wrażenie, że zna on babcię Henrysię! Jednak najgorsze dopiero nadejdzie. W Goudzie okazuje się, że tego samego dnia gdy zwiedzali szlifiernię, ktoś ukradł tam broszkę. I to dokładnie tę, którą zachwycała się bunia. Czy maczała ona palce w kradzieży? Sięgnijcie po książkę ?Mazurscy w podróży. Diamentowa gorączka? i przekonajcie się sami.

?Mazurscy w podróży. Diamentowa gorączka? to czwarty już tom, poświęcony przezabawnej rodzinie Mazurskich. W każdej części udają się oni na ciekawie rozplanowane wycieczki, odwiedzając wiele interesujących, europejskich miast. Tym razem wspólnie z Jędrkiem i jego rodziną zwiedzimy najsłynniejsze zabytki Królestwa Niederlandów. Zajrzymy do Goudy, słynącej ze świetnych serów, ale także z jednego z najstarszych ratuszów w Holandii. Znajduje się tam także niezwykły kościół. Dlaczego jest on niezwykły? Otóż Sint-Janskerk jest? najdłuższym holenderskim kościołem! Ma aż 123 metry długości, a witraże w jego oknach mają ponad 500 lat. To jednak nie koniec ciekawych zabytków. Mazurscy pokażą czytelnikom zabytkowe wiatraki w Kinderdijk, największą górską twierdzę nieopodal miasteczka Königstein, a także wiele ciekawych i wartych uwagi miejsc w Polsce! Wspólnie z bohaterami odwiedzicie oczywiście również wspomnianą szlifiernię diamentów, w której dojdzie do pierwszej kradzieży. Tak, tak, to nie będzie jedyna kryminalna afera, w którą wplączą się Mazurscy. O tym jednak musicie przeczytać sami.

Agnieszka Stelmaszyk stworzyła kolejną świetną powieść, która łączy wątki podróżnicze z świetnymi zagadkami kryminalnymi. Podejrzani mężczyźni, kradzieże, a nawet budzący grozę władca marionetek to jedynie kilka z emocjonujących elementów tej historii. Przygody Mazurskich jak zawsze świetnie budują napięcie, a jednocześnie wspaniale pokazują czytelnikom najpiękniejsze miejsca w Europie. Autorka wysyłając swoich bohaterów w podróże, korzysta z własnych doświadczeń, być może właśnie dlatego opisy odwiedzanych miejsc są tak szczegółowe i z pewnością pomogą obudzić w dzieciach ciekawość świata! Dla nas Mazurscy zawsze byli inspiracją to tworzenia planów podróży, dzięki czemu z każdej wycieczki byliśmy w stanie ?wycisnąć? co się tylko da!

?Mazurscy w podróży. Diamentowa gorączka? to naprawdę ciekawa propozycja dla starszych czytelników. Pióro Agnieszki Stelmaszyk jak zawsze jest lekkie i przyjemne, a tu oprócz dużej radości z lektury macie zagwarantowaną także sporą dawkę ciekawostek. Autorka starannie wybrała odwiedzane przez bohaterów miejsca i przygotowała idealną porcję historycznych i geograficznych smaczków. Po każdym rozdziale czeka na Was krótkie podsumowanie, które ułatwi snucie wycieczkowych planów. Co więcej, fabuła została ubrana nie tylko w absolutnie przezabawne ilustracje Anny Oparkowskiej, ale także w zdjęcia z prywatnych albumów autorki, dzięki czemu naprawdę można odnieść wrażenie, iż czyta się pamiętniki z podróży Mazurskich. Jest to naprawdę ciekawa i niebanalna forma!

Gorąco polecam książkę ?Mazurscy w podróży. Diamentowa gorączka? czytelnikom od 9. roku życia.

Opinia bierze udział w konkursie

Czy recenzja była pomocna?