Diabeł w maszynie / Anna Kańtoch | Książka w Gandalf.com.pl
Ulubione
Kategorie
 • image

Diabeł w maszynie (miękka)

książka

 • Wydawnictwo Powergraph
 • Oprawa miękka
 • Ilość stron 406
 • Wysyłamy w 2 - 3 dni + czas dostawy

Diabeł w maszynie - opis produktu:

Premierowy zbiór opowiadań niesamowitych, pełnych tajemnic, mrocznych kryminalnych zagadek i niezwykłych sytuacji rodem z horroru. I łącząca je postać Domenica Jordana medyka, socjopaty, błyskotliwego detektywa, tropiciela magii i spraw nierozwiązanych. Nastrojowe intrygi i tajemnice przyprawiające o dreszcz grozy, czyli Anna Kańtoch w najlepszym wydaniu!

inne wydania :

produkt cyfrowy
 • -15%

E-book

Diabeł w maszynie - mobi, epub

Anna Kańtoch

24,27 zł 28.55
S
Szczegóły

Książkowe bestsellery z tych samych kategorii

 • -35%
O krok za daleko

Harlan Coben

twarda
27,89 zł 42.90
Zapowiedź - 18.1.2020
 • -35%
Władcy czasu

Urturi Eva Garcia Saenz De

miękka
32,43 zł 49.90
Zapowiedź - 28.2.2020
 • -35%
Śmierć i ryzyko

J.D. Robb

miękka
25,94 zł 39.90
Zapowiedź - 31.1.2020
 • -41%
Poszukiwanie

Charlotte Link

miękka
25,25 zł 42.80
 • -41%
 • -41%
Behawiorysta / Iluzjonista

Remigiusz Mróz

pakiet
35,26 zł 59.76

Anna Kańtoch - przeczytaj też

 • -23%
Harda Horda Antologia opowiadań

Ewa Białołęcka

twarda
38,40 zł 49.86
 • -31%
Inne Światy

Jacek Dukaj , Anna Kańtoch

twarda
34,35 zł 49.77
 • -25%
Łaska

Anna Kańtoch

26,11 zł 34.82
 • -16%
Niepełnia

Anna Kańtoch

twarda
32,68 zł 38.90
 • -24%
Pokuta

Anna Kańtoch

miękka
26,53 zł 34.91
 • -24%
Wiara

Anna Kańtoch

miękka
26,46 zł 34.82

Zobacz również

 • -35%
O krok za daleko

Harlan Coben

miękka
25,28 zł 38.89
Zapowiedź - 18.1.2020
 • -43%
Iluzjonista

Remigiusz Mróz

miękka
22,74 zł 39.90
 • -46%
Chciwość

Marc Elsberg

miękka
27,00 zł 49.99
 • -35%
Drań

Katarzyna Michalak

miękka
25,94 zł 39.90
Zapowiedź - 31.1.2020
 • -41%
Miłość leczy rany

Katarzyna Bonda

miękka
29,44 zł 49.90
 • -31%
Kształt nocy

Tess Gerritsen

miękka
25,46 zł 36.90
 • RRecenzje
 • Książka
 • Diabeł w maszynie
4.3/5 ( 3 oceny )
  5
  1
  4
  2
  3
  0
  2
  0
  1
  0
imię, nazwisko lub nick:
Twoja ocena:
Twoja recenzja:
Wprowadź tekst z obrazka:

W przypadku naruszenia Regulaminu Twój wpis zostanie usunięty.

Uwaga!!! Nie jesteś zalogowany. zaloguj się by zgłosić recenzję do konkursu i mieć szansę na wygraną w cotygodniowym plebiscycie!

Robert

 • 18-11-2019
 • 16:05

?Diabeł w maszynie?, to zbiór opowiadań Anny Kańtoch. To już trzeci tom, a że poprzednie mi się spodobały, sięgnąłem i po ten Lubię kryminały, a opowiadania-w których intryga jest rozwiązywana znacznie prędzej niż w jakiejś grubej powieści- nawet bardziej przypadają mi do gustu. Księga zawiera pięćhistorii, które łączy postać głównego bohatera, jakim jest szlachcic i medyk Domenic Jordan. Bohater ten-oprócz zajmowania się sprawami związanymi ze swoim zawodem-jest swego rodzaju detektywem, który tropi sprawy niezwykłe i paranormalne. Jordan wykazuje się niezwykłą wrażliwością na zjawiska niezwykłe i jego osoba niejako przyciąga takie zdarzenia. Nie inaczej jest i tutaj.

O książce możemy przeczytać że:
Premierowy zbiór opowiadań niesamowitych, pełnych tajemnic, mrocznych kryminalnych zagadek i niezwykłych sytuacji rodem z horroru. I łącząca je postać Domenica Jordana ? medyka, socjopaty, błyskotliwego detektywa, tropiciela magii i spraw nierozwiązanych. Nastrojowe intrygi i tajemnice przyprawiające o dreszcz grozy.

W zasadzie ? mimo że opowiadania w tym tomie opisują inne historie niż poprzednio ? łączy je jedno. To nie tylko główny bohater, który z zapałem rozwiązuje nietypowe sprawy, ale i świetna atmosfera miejsc w których przebywa. Jawi się jako ponura i pełna niebezpieczeństw, w której na każdym kroku czyha na niewinnego człowieka szereg nie tylko pokus, ale i zagrożeń, które mogą poważnie zranić, ale i pozbawić życia. Na szczęście Jordan z podziwu godną pasja potrafi rozwiązać nawet najdziwniejszą sprawę. Mam nadzieję że to nie ostatnie spotkanie. Polecam wszystkim.

Czy recenzja była pomocna?

Hrosskar

 • 15-09-2019
 • 20:45

Diabła w maszynie czytało mi się bardzo dobrze, podobnie jak poprzednie dwa tomy opowiadań i bardzo się cieszę, że mogłem poznać dalsze losy Domenica. W tych pięciu opowiadaniach na Jordana czeka znów wiele trudnych, nieoczywistych i niebezpiecznych zagadek do rozwiązania. W Portrecie rodzinnym w lustrze mamy okazję cofnąć się do czasów młodości Domenica. Jest to jego pierwsza misja zlecona przez biskupa Malartrea, od której zależy przyszłość Jordana. Jednak sprawy się dość szybko komplikują, a rozwiązanie zagadki zamku Limayraca nie jest wcale takie oczywiste, a zakończenie pozostaje otwarte. Natomiast kolejne cztery opowiadania kontynuują fabułę ze zbioru Zabawki diabła i są ze sobą mniej lub bardziej powiązane. Dowiadujemy się więcej szczegółów na temat śmierci Alais, kuzynki Domenica, co w poprzednich opowiadaniach zostało niedopowiedziane. Jak się później okaże ta sprawa jest powiązana z kolejnymi śledztwami, jakie przyjdzie bohaterowi rozwiązywać, a za wszystkim stoi tajemnicza i wpływowa organizacja, której zadania i cele są dość niejasne. Choć bohater dowiaduje się prawdy, to nie przynosi ona ukojenia i wciąż trudno mu pogodzić się ze stratą.

W zbiorze znajdziemy trzy premierowe opowiadania: Portret rodzinny w lustrze, W ciemności oraz Diabeł w maszynie. Natomiast opowiadanie Anatomia cudu zostało wcześniej opublikowane w Nowej Fantastyce i później wraz z Majstersztykiem znalazło się w akcji Bookrage. Bardzo się cieszę, że wydawnictwo postanowiło dołączyć do najnowszego zbioru opowiadań również te dwa teksty, ponieważ próba szukania ich na własną rękę dla osób, które nie kupiły pakietu na Bookrage mogłoby być wręcz niemożliwe. A tak dobrze uzupełniają i stanowią ciąg logiczny przedstawionych w opowiadaniach wydarzeń.

Anna Kańtoch ponownie zabiera czytelnika do ponurego świata, który zdążyłem już polubić. Najgorszymi potworami są znów ludzie, którzy dla własnych interesów, korzyści, czy zemsty są w stanie zrobić wszystko... Znajdziemy tutaj tajemniczego bliźniaka Jordana, który wygląda i myśli jak on, porwania, zabójstwa, sztuczki magiczne i wiele więcej. Zdecydowanie nie sposób się nudzić i autorka wciąż niejednym potrafi zaskoczyć. Świat, w jakim przyszło żyć Jordanowi do niedawna wydawał się jakby zatrzymany w miejscu, jeśli chodzi o rozwój techniki. Kańtoch postanowiła to nadrobić w tytułowym opowiadaniu, w którym dość mocno został zaznaczony wątek rozwoju naukowego i konstruowania maszyn oraz silników, które są przez wielu wysoko postawionych ludzi uważane za wynalazek diabła.

Diabeł w maszynie to premierowy zbiór opowiadań fantasy o Domenicu Jordanie. Trzy z nich to nowe teksty, dwa zaś już wcześniej były opublikowane. Ponownie świetnie się bawiłem czytając o przygodach i śledztwach Jordana i mam nadzieję, że niedługo otrzymamy kolejny zbiór opowiadań. Polecam!

Czy recenzja była pomocna?

Głodna Wyobraźnia

 • 14-09-2019
 • 14:06

"Diabeł w maszynie" Anny Kańtoch to premierowy, trzeci tom przygód detektywa Domenica Jordana, który zajmuje się sprawami nadprzyrodzonymi. To spotkanie z niezwykłym, dociekliwym i nieco mrocznym śledczym zaliczam do bardzo udanych. (A jeśli jesteście ciekawi wcześniejszych części, recenzja drugiego tomu Zabawki diabła znajduje się tu.)

Książka zawiera pięć opowiadań poświęconych śledztwom prowadzonym przez inteligentnego, lubiącego wyzwania Domenica Jordana, będącego podopiecznym biskupa Alestry, Ipolita Malartre. W Portrecie rodziny w lustrze nasz bohater trafia do zamku na odludziu, zamieszkałego przez blisko związaną ze sobą szlachecką rodzinę i ma tam do czynienia z różnego rodzaju bestiami. Następnie w utworze W ciemności angażuje się w poszukiwania Sancii, 16-letniej szlachcianki, która zaginęła na ulicach Alestry, przy czym poznajemy jego zagorzałego fana, Martisa Chatzberta. Kolejne zadanie czeka na detektywa za morzem ? w Anatomii cudu spotyka czarnoskórą kobietę, której historia jest zaiste mroczna i tragiczna. Zaś w Diable w maszynie od kogoś bardzo wysoko postawionego dostaje zadanie eskortowania pewnego mężczyzny, wdeptując przy okazji w sporą aferę. Natomiast Majstersztyk to historia pewnej trupy, która daje przedstawienia w lokalnym teatrze, ale skrywa sporo dawnych tajemnic.

Ten tom wyróżnia się na tle pozostałych na zdecydowany plus pod względem zróżnicowania pomysłów na fabułę, jest także bardziej zaawansowany stylistycznie i konstrukcyjnie, co sprawia, że czyta się go po prostu znakomicie. Domenic nie prowadzi już tylko śledztw na zlecenie ? jego działania mają bowiem konsekwencje w wyższych sferach, wpływają na opinię o nim i biskupie, a także odkrywają wielopiętrowe, szeroko zakrojone intrygi, które mogą mieć impakt nawet na politykę kraju. Każde z opowiadań prezentuje wiarygodne postaci i ich motywacje oraz buduje coraz bardziej złożony obraz świata przedstawionego, w którym siły nadprzyrodzone przeplatają się ze zwykłym ludzkim wyrachowaniem. W wyniku tego zło przybiera nie tylko demoniczne, ale przede wszystkim ludzkie twarze i przejmuje czytelnika do szpiku kości. Spodziewałam się tu raczej lekkiej lektury, a otrzymałam coś znacznie ciekawszego ? nie tylko mogłam próbować się domyślić rozwiązań zagadek, ale też dostrzec tragizm malowanych przez Annę Kańtoch historii dotkniętych nieszczęściem jednostek. Co mnie szczególnie ucieszyło, nie zabrakło także zdrowej dawki ironii ? nie tylko w wielu wypowiedziach Domenica, ale także m.in. w fabule W ciemności, gdzie młody policjant Martis Chatzbert szukając zaginionego detektywa, przechodzi od całkowitej fascynacji nim do zgoła innych uczuć.

Zatem gorąco polecam "Diabła w maszynie" nie tylko miłośnikom twórczości Anny Kańtoch, ale także tym ceniącym sobie inteligentne połączenie kryminału z fantasy. W pozornie nieskomplikowanych opowiadaniach kryją się tu bowiem przejmujące, czasem zaiste tragiczne historie, które niepostrzeżenie wciągają bez reszty. Mam nadzieję, że lektura sprawi Wam równie wiele przyjemności, co mi!

Czy recenzja była pomocna?
image

Rekomendowane

 • -35%
Wieczna wojna

Joe Haldeman

twarda
29,18 zł 44.90
Zapowiedź - 14.2.2020
 • -35%
Małe kobietki (okładka filmowa)

May Louisa Alcott

twarda
26,00 zł 39.99
Zapowiedź - 17.1.2020
 • -35%
Andyjski dysk

Czesław Kierzk

miękka
30,54 zł 46.99
Zapowiedź - 12.1.2020
 • -35%
Excalibur Dziedzictwo ludzkości

Delfina Chmielecka

miękka
24,70 zł 37.99
Zapowiedź - 16.1.2020
 • -35%
Anioł trzeciego świata

Sylwester Wysocki

miękka
23,39 zł 35.98
Zapowiedź - 23.12.2019
 • -30%
Wiedźmin Tomy 1-8 (okładka filmowa)

Andrzej Sapkowski

pakiet
499,00 zł
Zapowiedź - 22.12.2020
 • -30%
Moc słowa / Moc wiary / Moc nadziei

Grzegorz abp Ryś

pakiet
69,76 zł 99.66

Ciekawe pomysły Gandalfa

 • 38.81 zł
  29.11 zł

  Książę Ainswood, dostał od losu wszystko tytuł, bogactwo i szatańską urodę tymczasem jego życiowym celem stało się trwonienie tych darów. Nieokiełznany, dziki i nieprzewidywalny, zmierza ku zatraceniu aż do dnia, gdy na jego drodze pojawia się piękna i odważna Lydia Grenville. W świecie jej...

 • 36.87 zł
  28.76 zł

  Trzecia część serii o rodzinie Ravenelów. Większość debiutantek, uroczyście wprowadzanych na salony, marzy jedynie o znalezieniu tam męża. Lady Pandora Ravenel, ambitna piękna dziewczyna, ma inne plany. Zamiast męczyć się udziałem w kolejnych balach składających się na słynny londyński Sezon,...

 • 39.81 zł
  27.07 zł

  Niektórzy ludzie rodzą się po to, by można ich było pochować. Uznany autor Knockemstiff - obwołany przez Los Angeles Times jako "nadzwyczajny, godny najwyższej uwagi i wybitnie uzdolniony" - serwuje nam mroczną i wciągającą wizję Ameryki, będącej źródłem literackiej ekscytacji...

 • 38.90 zł
  33.06 zł

  Diabeł. O formach, historii i kolejach losu Szatana, a także o jego powszechnej a złowrogiej obecności wśród wszystkich ludów, od czasów starożytnych aż po teraźniejszość - to jedno z najgłośniejszych dzieł poświęconych obecności diabła w kulturze i dziejach ludzkości. Wygląda na to, że w...

 • `Największym zwycięstwem diabła jest przekonanie nas, że on nie istnieje`. Przez wiele lat ojciec Amorth powtarzał te słowa, przestrzegając współczesność, która już dawno temu zabiła zarówno Boga, jak i Jego nieprzyjaciela. W tej ostatniej książce, napisanej ze szczególnym oddaniem, słynny...

 • 21.76 zł

  Piątka pozornie przypadkowych ludzi zatrzaskuje się w windzie jednego z drapaczy chmur. Każdy z nich ma przeszłość skrywającą mroczny sekret. Wszystko wydaje się być w porządku aż do momentu, kiedy gasną światła... i rozlega się krzyk. Uwięzieni, bez żadnej możliwości ucieczki, odkrywają, że...