SPRAWDŹ STATUS ZAMÓWIENIA
POMOC I KONTAKT
Ulubione
Kategorie

Cunk o wszystkim Encyklopedia Philomennica

O Akcji

Akcja Podziel się książką skupia się zarówno na najmłodszych, jak i tych najstarszych czytelnikach. W jej ramach możesz przekazać książkę oznaczoną ikoną prezentu na rzecz partnerów akcji, którymi zostali Fundacja Dr Clown oraz Centrum Zdrowego i Aktywnego Seniora. Akcja potrwa przez cały okres Świąt Bożego Narodzenia, aż do końca lutego 2023.
Dowiedz się więcej
 • Promocja
  image-promocja

książka

Wydawnictwo Insignis Media
Data wydania 2023
Oprawa miękka
Liczba stron 320
 • Wysyłamy w 24h - 48h
 • Karta30 promocja z Inpost Pay

Opis produktu:

W dawnych czasach ludzie uczyli się o różnych rzeczach z encyklopedii.

I bardzo dobrze, ponieważ można było o wszystkim przeczytać, nauczyć się tego na pamięć i nie kłopotać się myśleniem. Lecz dziś, w erze internetu, stale rosnącej populacji i szybko rozwijającej się nauki, wiedzy jest po prostu za dużo. Staje się to z dnia na dzień coraz bardziej przytłaczające.
Po latach zmagań z ważkimi pytaniami, takimi jak: `Co robili ludzie przed lewolucją?; i `Co to są zegary;, śmiała reporterka, wizjonerka i filozofka Philomena Cunk przywraca encyklopedii należne jej miejsce. W swoim dziele pisze o wszystkim, co współczesny człowiek wiedzieć powinien: od Szekspira po kiełbasę, od Archiego Medesa po psychologię lewolucyjną, od Imperium Rzymskiego po kserokopiarki. Dzięki niej poznacie i w pełni zrozumiecie świat.

Przeczytajcie tę książkę, a już nigdy nie będziecie musieli czytać żadnej innej.

Od autorki

Potraktujcie tę książkę jak przewodnik po wszechświecie napisany przez kogoś, komu ufacie. Czasami miło jest, gdy ktoś weźmie nas za rękę. A czasem nie (na przykład wtedy, gdy ten ktoś zbyt krótko używał suszarki do rąk w kiblu albo posilał się niedawno makrelą). Tak czy siak, dobrze wiedzieć, że jest ktoś, kto wskaże wam właściwy kierunek na rozstaju dróg. Zapytacie być może, dlaczego obsadziłam się w tej roli. Cóż, od kilku lat analizuję w moich produkcjach telewizyjnych najbardziej palące kwestie współczesności oraz przeszłości i mam wrażenie, że całkiem nieźle mi to wychodzi. W każdym razie lubię tak myśleć, bo poprawia mi to humor.

Philomena Cunk

Ta książka jest fantastyczna, ponieważ opisuje wszystko, co istnieje (z wyjątkiem tych 95% rzeczy, którymi nie warto zawracać sobie głowy).

Philomena Cunk, gwiazda programu `Świat oczami Cunk; Charliego Brookera, twórcy serialu `Czarne lustro

Proszę się więcej ze mną nie kontaktować.

Profesor Rupert Delgado, Kawaler Orderu Imperium Brytyjskiego

(...) książka (...)

`The Guardian;

Cunk na premiera!

Rachel Riley

[Cunk to] wyjątkowy intelekt, zdolny objąć całą naszą skomplikowaną rzeczywistość.

`The Times`

O autorce

Philomena Cunk - myślicielka i dziennikarka. Autorka programów telewizyjnych, w których porusza szerokie spektrum tematów: od kwestii czasu po feminizm, od Jezusa po Szekspira. W przeciwieństwie do swoich kolegów i koleżanek z branży nie boi się zadawać trudnych pytań, takich jak: `Co to są zegary?; albo `Dlaczego ludzie płaczą, kiedy to cebula zostaje zraniona?.
S
Szczegóły
Dział: Książki
Promocje: Książki na prezent 🎁,  Prezent świąteczny 🎄
Kategoria: literatura faktu, publicystyka,  Nauki humanistyczne
Wydawnictwo: Insignis Media
Oprawa: miękka
Okładka: miękka
Rok publikacji: 2023
Wymiary: 140x210
Liczba stron: 320
ISBN: 978-83-67710-80-0
Wprowadzono: 22.11.2023

RECENZJE - książki - Cunk o wszystkim Encyklopedia Philomennica - Philomena Cunk

Zaloguj się i napisz recenzję - co tydzień do wygrania kod wart 50 zł, darmowa dostawa i punkty Klienta.

4/5 ( 1 ocena )
 • 5
  0
 • 4
  1
 • 3
  0
 • 2
  0
 • 1
  0

Wpisz swoje imię lub nick:
Oceń produkt:
Napisz oryginalną recenzję:

jul*********************

ilość recenzji:136

3-12-2023 18:35

"Cunk o wszystkim" to pozycja zdecydowanie wyjątkowa. Jest to bowiem encyklopedia napisana przez bohaterkę netflixowego serialu- Philomenę Cunk (a dokładniej przez osobę, która stworzyłą tę postać), która na jej przestrzeni objaśnia wiele trapiących haseł, od archeologii (nauki o znajdowaniu rzeczy, które nasi przodkowie ukryli w ziemi), przez Facebooka (pub w komputerze, w którym można spotykać się i kłócić z kumplami bez płacenia za drinki) po wirtualną rzeczywistość (sposób na doświadczenie całkowitej wolności przez uwięzienie samego siebie w ciasnym elektrycznym hełmie). Każde z haseł jest oczywiście opatrzone ironicznymi uwagami Cunk, co tworzy prawdziwą mieszanką wybuchową. Do książki trzeba podchodzić z dystansem. W większości przedstawiane tam zagadnienia są kompletnie przypadkowe, ich rozumienie niepoprawne, a związki przyczynowe w tej książce mogą zaskoczyć. Za tą ironiczną i błędną merytorycznie fasadą kryją się jednak czasami naprawdę celne uwagi związane z ludźmi i ich funkcjonowaniem. Książkę polecam przede wszystkim fanom brytyjskiego humoru. Ta pozycja wprost od niego kipi i ja bawiłam się na niej naprawdę wspaniale. Co kilka stron parskałam śmiechem i nie mogłam doczekać się, żeby poznać kolejne przemyślenia Philomeny. Myślę, że najlepiej sprawdzi się dawkowana na kilka dni, bo dzięki temu humor ten nie stanie się powtarzalny, a rozrywka jedynie się przedłuży. W tej pozycji znajdziecie dużo nawiązań do brytyjskiej popkultury i polityki. Były to elementy, które mnie osobiście nie bawiły, bo nie znam tak dobrze tamtejszych realiów czy osób na scenie politycznej, ale nie uważam tego za wadę książki, biorąc pod uwagę, do jakiego odbiorcy jest docelowo kierowana. Myślę, że pomimo tych elementów, każdy znajdzie tu coś, co go rozbawi. Jeśli szukacie książki innej niż wszystkie, zaskakującej swoją pomysłowością, ale jednocześnie nastawionej na czystą rozrywkę (lepiej nie zakodować sobie w głowie niektórych informacji, bo rzeczywiście nie mają sensu), polecam wam tę lekturę. Ja lubię od czasu do czasu sięgać po takie odmóżdżające pozycje i ta sprawdziła się idealnie. Kiedy ją czytałam, mój humor od razu się poprawiał.

Opinia bierze udział w konkursie

Czy recenzja była pomocna?