Bogaty albo biedny - T. Harv Eker - Książka | Gandalf.com.pl
Ulubione
Kategorie
odsłuchaj fragment przeczytaj fragment

Bogaty albo biedny (miękka)

Po prostu różni mentalnie

książka

Bogaty albo biedny, Po prostu różni mentalnie - opis produktu:

"Bogaty albo biedny" ujawnia brakujące ogniwo między pragnieniem sukcesu a jego osiągnięciem! Czy zastanawiałeś się kiedyś, dlaczego niektórzy łatwo dochodzą do majątku, a inni mają ciągłe problemy, żeby związać koniec z końcem? Czy ta różnica wynika z ich wykształcenia, inteligencji, umiejętności, wyczucia czasu, nawyków zawodowych, kontaktów, odrobiny szczęścia, czy też może z zawodu, biznesu albo inwestycji, które wybrali?
S
Szczegóły
 • RecenzjeRecenzje
 • Książka
 • Bogaty albo biedny, Po prostu różni mentalnie
4.4/5 ( 13 ocen )
  5
  9
  4
  2
  3
  1
  2
  0
  1
  1

Uwaga!!! Nie jesteś zalogowany. zaloguj się by zgłosić recenzję do konkursu i mieć szansę na wygraną w cotygodniowym plebiscycie!

imię, nazwisko lub nick:
Twoja ocena:
Twoja recenzja:
Wprowadź tekst z obrazka:

W przypadku naruszenia Regulaminu Twój wpis zostanie usunięty.

brak oceny

Anna

 • 4-09-2018
 • 19:29

Osobiście dana książka pomogła mi przełamać schemat finansowy i zacząć uzyskiwać lepsze dochody w biznesie. Obowiązkowa lektura dla każdego!

Czy recenzja była pomocna?
brak oceny

BrainDesign.pl

 • 15-04-2018
 • 22:39

Książka T. Harv Ekera od dobrych kilku lat jest jedną z popularniejszych w naszym kraju. Na konferencjach, w których brałem dotychczas udział często się o niej mówiło jak i o autorze, który w 2013 roku poprowadził u nas pierwszą edycję szkolenia ?Umysł Milionera?. Już wtedy w internecie głośno było o tym wydarzeniu, ale nie wziąłem w nim udziału ? raz, że ograniczała mnie kasa, której nie miałem, dwa, że nie znałem tego Pana, a trzy ? po prostu nie sądziłem, że takie wydarzenia są wartościowe i bez względu na cenę opłaca się brać w nich udział. ????
Jednak jakiś czas później zacząłem jeździć na szkolenia, konferencje, o książce było coraz głośniej, więc postanowiłem zainwestować w swoją głowę 20zł, które zwróciło mi się wielokrotnie. To zdecydowanie była jedna z lepszych inwestycji dotychczas.


O książce

Coś o treści książki, hmm, generalnie została ona podzielona z grubsza na dwie części. Poza tym, że na początku mamy coś w stylu wprowadzenia, gdzie autor ogólnie omawia i wprowadza w świat książki, a na końcu zakończenie pt. ?Więc co u licha mam teraz robić?? w środku znajdziemy dwie główne części. W pierwszej z nich mowa jest o schemacie pieniędzy ? u ludzi biednych, z klasy średniej, bogatych, a Ty na podstawie tych informacji jesteś w stanie zakwalifikować się do jednej z tych grup. Druga część to ?Myśli o bogactwie?, czyli 17 różnic pomiędzy ludźmi bogatymi a biednymi i tymi z klasy średniej.
Do każdej z myśli autor dodaje sporo treści aby łatwiej było ją zrozumieć, a później przełożyć na własne życie i zastosować. Przedstawia sytuacje ze swojego życia, z życia bliskich czy uczestników szkolenia ?Umysł Milionera?, w treści książki prezentowane są również myśli, nazwane przez autora ?Zasadami Bogactwa?, a na końcu każdej z Myśli znajdziemy deklarację, którą warto wypowiedzieć na głos (dlaczego ? o tym więcej w książce) oraz zalecane działania, które warto wykonać, aby zastosować daną myśl w praktyce. Wszystkie deklaracje i wszystkie Zasady Bogactwa znajdziesz w Darmowym PDFie na końcu recenzji.

Tak, to właśnie w tej książce jest mowa o słynnej metodzie ?6 Słoików?, o której pisałem jakiś czas temu na blogu jako jedna z Rozwojowych pułapek: Oszczędzanie na 6 Słoików ? Rozwojowa pułapka #2.


Czego mogę nauczyć się z książki?

Przede wszystkim możesz zrozumieć dlaczego jeszcze nie jesteś bogaty, a jeśli jesteś ? dlaczego utknąłeś, utknęłaś na danym poziomie i nie możesz zarobić więcej. Poznasz różnice w myśleniu biednych, bogatych i ludzi z klasy średniej, które pomogą Ci wszystko zrozumieć, a dodatkowe zadania na końcu rozdziału i deklaracje pomogą Ci wdrożyć w życie nowe, korzystniejsze nawyki.


Moim zdaniem

Z mojej perspektywy, przeczytanie książki raz niewiele może pomóc. Trzeba do niej często wracać, albo zapisać sobie ważniejsze myśli i deklaracje gdzieś na kartce i do nich wracać, powtarzać ćwiczenia. Książka sama w sobie gruba nie jest, więc szybko się ją czyta i w kilka godzin jest cała powtórzona.

Często spotykałem się z opiniami, że książka to tylko i wyłącznie sprzedaż, a autor co chwila wspomina o swoich wspaniałych szkoleniach. No cóż, z mojej perspektywy uczestniczenie w szkoleniach daje znacznie więcej niż czytanie książek, choćby dlatego, że działa wtedy na nas energia tłumu, która motywuje nas do dalszego działania, a czytając książkę nie do końca możemy to odczuć ? chyba, że zbieramy się w 10 osób i puszczamy audiobooka. ???? Co do osób twierdzących, że książka to tylko sprzedaż szkoleń, to ich zdanie, a ja go nie zmienię, choć chciałbym. Te osoby po prostu sięgają po tą książkę zwykle z polecenia kogoś znajomego, kto się nią zachwycił i próbują znaleźć coś, co nie pasuje, coś złego, a większość z nich sprzedaż traktuje jako zło wcielone, więc gdy w pierwszym akapicie książki autor wspomina o swoich szkoleniach od razu książka leci w kąt i pojawia się negatywna opinia w internecie. ????


Podsumowanie

Reasumując, książka zdecydowanie wartościowa, ale trzeba do niej wracać ? nie wystarczy raz przeczytać i odłożyć na regał z nadzieją, że magiczna siła wszystko zmieni w naszym życiu, niestety to tak nie działa. ???? Komu polecam książkę? Przede wszystkim osobom, które chcą zarabiać więcej niż obecnie ? jeśli zarabiasz tysiąc złotych będziesz mógł przeprogramować się na 5 tysięcy albo więcej; jeśli zarabiasz 2 miliony złotych ? czemu tylko dwa, skoro możesz 20? ????

Pełna wersja recenzji na blogu BrainDesign.pl

Czy recenzja była pomocna?
image

Rekomendowane

 • -35%
Na ostrzu noża Ruchomy Chaos, Tom 1

Patrick Ness

twarda
27,89 zł 42.90
Zapowiedź - 12.3.2020
 • -35%
Imię Boga

Michał Dąbrowski

miękka
25,94 zł 39.90
Zapowiedź - 26.3.2020
 • -35%
Miasteczko Rotherweird

Andrew Caldecott

miękka
25,94 zł 39.90
Zapowiedź - 2.4.2020
 • -35%
Dzieci czystej krwi Czteropalczaści, Tom 1

Marcin Masłowski

miękka
24,03 zł 36.98
Zapowiedź - 6.4.2020
 • -35%
Pan Światła

Roger Zelazny

twarda
29,24 zł 44.99
Zapowiedź - 26.3.2020
 • -30%
Legion nieśmiertelnych Tom 1 Świat stali

B. V. Larson

miękka
27,93 zł 39.90
 • -30%
Dzieci Diuny Tom 3 Kroniki Diuny

Frank Herbert

twarda
41,93 zł 59.89
 • -35%
Moc Apoliona

Jennifer L. Armentrout miękka

25,94 zł 39.90
Zapowiedź - 13.3.2020