SPRAWDŹ STATUS ZAMÓWIENIA
POMOC I KONTAKT
Ulubione
Kategorie

Bogaty albo biedny

Po prostu różni mentalnie

O Akcji

Akcja Podziel się książką skupia się zarówno na najmłodszych, jak i tych najstarszych czytelnikach. W jej ramach możesz przekazać książkę oznaczoną ikoną prezentu na rzecz partnerów akcji, którymi zostali Fundacja Dr Clown oraz Centrum Zdrowego i Aktywnego Seniora. Akcja potrwa przez cały okres Świąt Bożego Narodzenia, aż do końca lutego 2023.
Dowiedz się więcej
 • Bestseller
  image-bestseller
 • Promocja
  image-promocja
odsłuchaj fragment przeczytaj fragment przeczytaj fragment

książka

Wydawnictwo Studio Emka
Data wydania 2012
Oprawa miękka
Ilość stron 162

Opis produktu:

`Bogaty albo biedny` ujawnia brakujące ogniwo między pragnieniem sukcesu a jego osiągnięciem! Czy zastanawiałeś się kiedyś, dlaczego niektórzy łatwo dochodzą do majątku, a inni mają ciągłe problemy, żeby związać koniec z końcem? Czy ta różnica wynika z ich wykształcenia, inteligencji, umiejętności, wyczucia czasu, nawyków zawodowych, kontaktów, odrobiny szczęścia, czy też może z zawodu, biznesu albo inwestycji, które wybrali?
S
Szczegóły
Dział: Książki
Promocje: bestsellery
Kategoria: nauki humanistyczne,  psychologia,  poradniki,  praca, biznes,  motywacyjne
Wydawnictwo: Studio Emka
Oprawa: miękka
Okładka: miękka
Rok publikacji: 2012
Wymiary: 145x220
Ilość stron: 162
ISBN: 978-83-62304-65-3
Wprowadzono: 20.06.2011

RECENZJE - książki - Bogaty albo biedny, Po prostu różni mentalnie - T. Harv Eker

Zaloguj się i napisz recenzję - co tydzień do wygrania kod wart 50 zł, darmowa dostawa i punkty Klienta.

4.3/5 ( 18 ocen )
 • 5
  10
 • 4
  6
 • 3
  1
 • 2
  0
 • 1
  1

Wpisz swoje imię lub nick:
Oceń produkt:
Napisz oryginalną recenzję:

Anna

ilość recenzji:4

brak oceny 4-09-2018 19:29

Zweryfikowany zakup

Autor tej opinii jest naszym klientem. Kupił ten produkt w naszym sklepie.

Osobiście dana książka pomogła mi przełamać schemat finansowy i zacząć uzyskiwać lepsze dochody w biznesie. Obowiązkowa lektura dla każdego!

Czy recenzja była pomocna?

BrainDesign.pl

ilość recenzji:5

brak oceny 15-04-2018 22:39

Książka T. Harv Ekera od dobrych kilku lat jest jedną z popularniejszych w naszym kraju. Na konferencjach, w których brałem dotychczas udział często się o niej mówiło jak i o autorze, który w 2013 roku poprowadził u nas pierwszą edycję szkolenia ?Umysł Milionera?. Już wtedy w internecie głośno było o tym wydarzeniu, ale nie wziąłem w nim udziału ? raz, że ograniczała mnie kasa, której nie miałem, dwa, że nie znałem tego Pana, a trzy ? po prostu nie sądziłem, że takie wydarzenia są wartościowe i bez względu na cenę opłaca się brać w nich udział. ????
Jednak jakiś czas później zacząłem jeździć na szkolenia, konferencje, o książce było coraz głośniej, więc postanowiłem zainwestować w swoją głowę 20zł, które zwróciło mi się wielokrotnie. To zdecydowanie była jedna z lepszych inwestycji dotychczas.


O książce

Coś o treści książki, hmm, generalnie została ona podzielona z grubsza na dwie części. Poza tym, że na początku mamy coś w stylu wprowadzenia, gdzie autor ogólnie omawia i wprowadza w świat książki, a na końcu zakończenie pt. ?Więc co u licha mam teraz robić?? w środku znajdziemy dwie główne części. W pierwszej z nich mowa jest o schemacie pieniędzy ? u ludzi biednych, z klasy średniej, bogatych, a Ty na podstawie tych informacji jesteś w stanie zakwalifikować się do jednej z tych grup. Druga część to ?Myśli o bogactwie?, czyli 17 różnic pomiędzy ludźmi bogatymi a biednymi i tymi z klasy średniej.
Do każdej z myśli autor dodaje sporo treści aby łatwiej było ją zrozumieć, a później przełożyć na własne życie i zastosować. Przedstawia sytuacje ze swojego życia, z życia bliskich czy uczestników szkolenia ?Umysł Milionera?, w treści książki prezentowane są również myśli, nazwane przez autora ?Zasadami Bogactwa?, a na końcu każdej z Myśli znajdziemy deklarację, którą warto wypowiedzieć na głos (dlaczego ? o tym więcej w książce) oraz zalecane działania, które warto wykonać, aby zastosować daną myśl w praktyce. Wszystkie deklaracje i wszystkie Zasady Bogactwa znajdziesz w Darmowym PDFie na końcu recenzji.

Tak, to właśnie w tej książce jest mowa o słynnej metodzie ?6 Słoików?, o której pisałem jakiś czas temu na u jako jedna z Rozwojowych pułapek: Oszczędzanie na 6 Słoików ? Rozwojowa pułapka 2.


Czego mogę nauczyć się z książki?

Przede wszystkim możesz zrozumieć dlaczego jeszcze nie jesteś bogaty, a jeśli jesteś ? dlaczego utknąłeś, utknęłaś na danym poziomie i nie możesz zarobić więcej. Poznasz różnice w myśleniu biednych, bogatych i ludzi z klasy średniej, które pomogą Ci wszystko zrozumieć, a dodatkowe zadania na końcu rozdziału i deklaracje pomogą Ci wdrożyć w życie nowe, korzystniejsze nawyki.


Moim zdaniem

Z mojej perspektywy, przeczytanie książki raz niewiele może pomóc. Trzeba do niej często wracać, albo zapisać sobie ważniejsze myśli i deklaracje gdzieś na kartce i do nich wracać, powtarzać ćwiczenia. Książka sama w sobie gruba nie jest, więc szybko się ją czyta i w kilka godzin jest cała powtórzona.

Często spotykałem się z opiniami, że książka to tylko i wyłącznie sprzedaż, a autor co chwila wspomina o swoich wspaniałych szkoleniach. No cóż, z mojej perspektywy uczestniczenie w szkoleniach daje znacznie więcej niż czytanie książek, choćby dlatego, że działa wtedy na nas energia tłumu, która motywuje nas do dalszego działania, a czytając książkę nie do końca możemy to odczuć ? chyba, że zbieramy się w 10 osób i puszczamy audiobooka. ???? Co do osób twierdzących, że książka to tylko sprzedaż szkoleń, to ich zdanie, a ja go nie zmienię, choć chciałbym. Te osoby po prostu sięgają po tą książkę zwykle z polecenia kogoś znajomego, kto się nią zachwycił i próbują znaleźć coś, co nie pasuje, coś złego, a większość z nich sprzedaż traktuje jako zło wcielone, więc gdy w pierwszym akapicie książki autor wspomina o swoich szkoleniach od razu książka leci w kąt i pojawia się negatywna opinia w internecie. ????


Podsumowanie

Reasumując, książka zdecydowanie wartościowa, ale trzeba do niej wracać ? nie wystarczy raz przeczytać i odłożyć na regał z nadzieją, że magiczna siła wszystko zmieni w naszym życiu, niestety to tak nie działa. ???? Komu polecam książkę? Przede wszystkim osobom, które chcą zarabiać więcej niż obecnie ? jeśli zarabiasz tysiąc złotych będziesz mógł przeprogramować się na 5 tysięcy albo więcej; jeśli zarabiasz 2 miliony złotych ? czemu tylko dwa, skoro możesz 20? ????

Opinia bierze udział w konkursie

Czy recenzja była pomocna?