Książki motywacyjne | Gandalf.com.pl
SPRAWDŹ STATUS ZAMÓWIENIA
POMOC I KONTAKT
Ulubione
Kategorie

Książki motywacyjne na Gandalf.com.pl

Brakuje Ci siły, koncentracji, a także konsekwencji w wykonywanym działaniu? Nie chce Ci się pracować? Ciągle odkładasz ważne sprawy na ostatni moment? Mimo postanowień o zmianie nastawienia nic się nie zmienia? A może po prostu chciałbyś poprawić efektywność swoich pracowników? Książki motywacyjne dostępne na Gandalf.com.pl doradzą oraz pomogą rozwiązać problemy odnoszące się do braku chęci do działania.

Czytaj dalej
z10
Zobacz więcej produktów

Motywacja książki

Książki o motywacji dowodzą, że jest to skomplikowany temat. W naukowym świecie istnieje wiele teorii, które usiłują wyjaśnić to, dlaczego działamy tak, a nie inaczej. Piramida Maslowa jest jednym z najpopularniejszych sposobów na zrozumienie tematu motywacji. Książki wyjaśniają, że dzieli ona potrzeby człowieka na pięć kategorii: fizjologiczne, bezpieczeństwa, miłości i przynależności, szacunku i uznania, a także samorealizacji. Aby przejść do zaspakajanie potrzeb na wyższym poziomie, wpierw człowiek musi zaspokoić te na niższym.

Książki motywacyjne mogą być niezwykle pomocne w naszym codziennym życiu. To właśnie one dadzą wskazówki o tym, jak osiągnąć to, o czym zawsze marzyliśmy. Staniemy się produktywni, będziemy posiadać poczucie celu, a w konsekwencji i czuć się lepiej. Osiągniemy wyczekiwany sukces i będziemy cieszyć się życiem. Książki motywacyjne przedstawią nam metody, dzięki którym zwiększymy efektywność naszej pracy. Jedną z nich jest technika „Pomodoro”, polegająca na pracy w kilkudziesięciominutowych interwałach poprzedzielanych krótkimi przerwami, a także metoda „Zjedz Tę Żabę”, polegającą na wykonaniu najcięższego zadania na początku dnia. Wszystkie te, a także inne metody szczegółowo opisane są w książkach o motywacji.

Motywowanie pracowników książki

Motywacja jest jednym z najważniejszych tematów w przedsiębiorstwie. To właśnie jej poziom wśród pracowników jest jednym z głównych determinantów sukcesu firmy. Wiedza, możliwości, chęci – to od tych trzech zmiennych zależy produktywność zatrudnionych. Dlatego tak ważne jest odpowiednie motywowanie pracowników. Książki nakierowują nas na kilka sposobów, których możemy użyć, aby pomóc naszym podwładnym w zdobyciu chęci do pracy. Jednym z najbardziej popularnych z nich jest teoria „X” oraz „Y”. Pierwsza z nich zakłada, że pracownik z natury jest leniwy i potrzebuje systemu kar, aby nie stracić motywacji. Książki na temat tej drugiej proponują natomiast, że praca jest nieodłączną częścią człowieka, i aby go motywować, powinniśmy stosować system nagród. Mimo że te dwa podejścia na pierwszy rzut oka znacznie różnią się od siebie, książki o motywacji dowodzą, że można je używać naprzemiennie, bądź też zależnie od wykonywanej funkcji przez pracownika w firmie.

Motywowanie pracowników – książki nauczą Nas przewodzić ludźmi, dzięki czemu będą oni robić dokładnie to, o co prosimy. Będziemy wiedzieć, jak być dobrym szefem i jak budować efektywne zespoły. Poszczególne poradniki odpowiedzą na wiele nurtujących pytań. Jakie bonusy najlepiej motywują pracowników? Jaką rolę w motywacji posiada awans zawodowy? Czym jest Empowerment?

Książki motywacyjne

Często do osiągnięcia sukcesu brakuje nam zaledwie tego jednego, niewielkiego kroku. Uczeń marzący o dobrej ocenie, menadżer zarządzający projektem, czy też artysta tworzący swoje dzieło – wszystkie te osoby potrzebują motywacji do działania. Książki o motywacji pomogą nam uniknąć wypalenia, permanentnego zmęczenia, a także nauczą nas w lepszy sposób zarządzać naszą energią – dzięki czemu spożytkujemy ją na to, co jest dla nas naprawdę ważne.