Bezpieczeństwo funkcjonowania w cyberprzestrzeni - Sylwia Wojciechowska-Filipek - Książka | Gandalf.com.pl
tel: +48 42 252 39 23 email: info@gandalf.com.pl
Ulubione
Kategorie

Bezpieczeństwo funkcjonowania w cyberprzestrzeni (miękka)

jednostki - organizacji - państwa

książka

 • Wydawnictwo CeDeWu
 • Oprawa miękka
 • Ilość stron 278
 • GRATIS! Do każdego zamówienia zakładka mola książkowego!
 • Wysyłamy w 24h - 48h + czas dostawy

Bezpieczeństwo funkcjonowania w cyberprzestrzeni, jednostki - organizacji - państwa - opis produktu:

Szybki rozwój technologii informacyjno-komunikacyjnych wprowadził wiele zmian w życiu jednostki, całego społeczeństwa, funkcjonowaniu gospodarki i państwa. Pojawiła się możliwość funkcjonowania w cyberprzestrzeni, a więc w przestrzeni wirtualnej, w której komunikują się połączone siecią komputery lub inne media cyfrowe.

Funkcjonowanie w sieci, obok licznych korzyści, generuje także nowe rodzaje ryzyka. Będzie to zarówno ryzyko związane z naruszeniem bezpieczeństwa informacji, systemów informacyjnych, ryzyko związane z przeprowadzaniem transakcji w sieci, ryzyko prywatności itp. Przyczynami tych zagrożeń mogą być zarówno działania przypadkowe, jak też świadome i celowe, w tym szeroko rozumiana przestępczość teleinformatyczna (oszustwa komputerowe, szpiegostwo komputerowe, hackerstwo itp.), aż po cyberterroryzm czy walkę cybernetyczną. Z tego względu zapewnienie bezpieczeństwa w sieci jest poważnym wyzwaniem zarówno dla organizacji, jak i państwa, a świadome korzystanie z Internetu przez obywateli staje się wymogiem współczesnych czasów, tak jak umiejętność czytania i pisania.

Zakres książki obejmuje zagadnienia, z którymi spotyka się praktycznie każdy - osoby prywatne, pracownicy i osoby zarządzające różnymi organizacjami, instytucjami czy państwem. Z jednej strony, książka systematyzuje i wyjaśnia pojęcia związane z wirtualizacją działalności, z drugiej strony - pokazuje, jak Internet wpłynął na funkcjonowanie wszystkich jego użytkowników. Rodzaje i skala zarówno korzyści, jak również zagrożeń związanych z funkcjonowaniem w cyberprzestrzeni różnią się jednak w zależności od użytkownika sieci, dlatego też w opracowaniu autorzy zdecydowali się przeanalizować bezpieczeństwo korzystania z sieci na trzech odmiennych poziomach: jednostki, organizacji oraz państwa.

Książka Bezpieczeństwo funkcjonowania w cyberprzestrzeni jednostki - organizacji - państwa pochodzi z wydawnictwa CeDeWu. Autorami książki są Sylwia Wojciechowska-Filipek, Zbigniew Ciekanowski. Należy do gatunków: informatyka, nauki społeczne, polityka, prawo. Książka Bezpieczeństwo funkcjonowania w cyberprzestrzeni liczy 278 stron. Jej wymiary to 165x235. Oprawa jest miękka.
S
Szczegóły

Sylwia Wojciechowska-Filipek, Zbigniew Ciekanowski - przeczytaj też

 • Recenzje

  Recenzje

  image Nie wiesz, czy kupić? Sprawdź recenzje
 • Książka

 • Bezpieczeństwo funkcjonowania w cyberprzestrzeni, jednostki - organizacji - państwa

4.4/5 ( 15 ocen )
  5
  11
  4
  1
  3
  2
  2
  0
  1
  1

Zaloguj się i napisz recenzję na min. 700 znaków. Akceptując regulamin bierzesz udział w cotygodniowym plebiscycie. Do wygrania kupon 50 PLN i 15 punktów klienta.

imię, nazwisko lub nick:
Twoja ocena:
Twoja recenzja:
Wprowadź tekst z obrazka:

W przypadku naruszenia Regulaminu Twój wpis zostanie usunięty.

Podobał Ci się ten tytuł? Zainspirował Cię? A może nie zgadzasz sie z autorem, opowiedz nam o tym, opisz swoje doznania związane z lekturą.