Pióra: do pisania, dla leworęcznych, ze stalówką | Gandalf.com.pl
Ulubione
Kategorie

Pióra

Nie przepadasz za długopisami? Szukasz eleganckiej alternatywy? Prawdziwą przyjemność może sprawić Ci posiadanie i pisanie piórem. Wybierając wysokiej jakości produkt zyskasz towarzysza na lata! Posiadamy pióra na każdą kieszeń i gust, odpowiednie zarówno dla młodszych, jak i starszych. Z przyjemnością podpowiemy Ci, jaki produkt wybrać, by spełnił Twoje oczekiwania.

Pióro do pisania – dlaczego warto go używać?

Ludzie wybierają pióra do pisania z wielu powodów. Najważniejszym jest jednak ergonomia. Pisanie piórem jest płynne i nie wymaga prawie żadnego wysiłku, ponieważ stalówka po prostu ślizga się po kartce. Jeśli spojrzysz na stronę zapisaną długopisem zauważysz, że nie jest już taka gładka i płaska jak na początku. To dlatego, że pisanie nim wymaga dociskania. W przypadku pióra problem ten właściwie nie istnieje.

Jak dobrać pióro ze stalówką?

Pióro ze stalówką musi dobrze leżeć w dłoni – zwłaszcza, jeśli będziesz go często używać. Dlatego istotny jest jego rozmiar. Osoby o dużych dłoniach powinny wybierać nieco dłuższe modele. Uczniowi lepiej sprawić krótsze pióro do pisania, które będzie dobrze leżało w dziecięcej rączce. Równie ważna, co rozmiar, jest także waga produktu. Zbyt ciężkie pióro ze stalówką może sprawić, że ręka będzie męczyć się o wiele szybciej. Najlepiej sięgnąć po model ważący ok. 25 g lub mniej. Pióra ze stalówką różnią się też mechanizmami napełniania. Najprostszą opcją są naboje, które po zużyciu wystarczy wyrzucić. Można postawić też na napełniacz tłokowy lub próżniowy, który trzeba samodzielnie wypełnić atramentem z buteleczki.

Pióro dla leworęcznych

Panuje błędne przekonanie, że pióra wieczne nie są najlepszym wyborem dla leworęcznych. Problem sprawia przede wszystkim tusz, który często podczas pisania rozmazują dłonią. Na szczęście nowoczesne pióra dla leworęcznych eliminują ten problem, bowiem atrament wysycha bardzo szybko. Są również odpowiednio wyprofilowane, dzięki czemu wygodnie trzyma się je w dłoni. Uwierz – pióro dla leworęcznych pokochasz bardziej niż długopis!z22
z22
Advertisement