Cienkopisy: Czarne, pastelowe, kolorowe, do rysowania | Gandalf.com.pl
Ulubione
Kategorie

Cienkopisy

Na Gandalf.com.pl sprzedajemy przeróżne przybory piśmiennicze, od ołówków po pióra. W ofercie znalazły się też cienkopisy, pozornie skromne, ale mające przeróżne zastosowania, zarówno artystyczne, jak i pisarskie. Chętnie sięgają po nie na przykład rysownicy, którzy chcą tworzyć szczegółowe i precyzyjne szkice. Cienkopisy równie dobrze sprawdzą się jednak w szkole, na przykład do stawiania pierwszych liter, czy podkreślania najważniejszych informacji w zeszycie.

Czym właściwie jest cienkopis?

Cienkopis to długopisy z końcówką przypominającą igłę, wykonaną z tworzywa sztucznego lub drobnych włókien. Wykorzystuje się w nich atrament na bazie wody, czasem też na bazie oleju. Końcówki mają różne grubości, ale wszystkie są stosunkowo cienkie (stąd nazwa) – od 0,03 do 1 mm. Większość tego rodzaju produktów to cienkopisy czarne, w naszej ofercie znajdziesz jednak także cienkopisy pastelowe i cienkopisy kolorowe. W przeciwieństwie do tradycyjnych długopisów, zwykle są one jednorazowe.

Jak używać cienkopisów pastelowych (i nie tylko)?

Używając cienkopisów pastelowych i innych, nie wolno wywierać zbyt dużego nacisku. Ich końcówki zaprojektowano tak, by z łatwością i bez wysiłku można było pisać i rysować pod różnymi kątami. Naciskanie podczas używania cienkopisu grozi jego uszkodzeniem! Dużą zaletą tych produktów jest dobra współpraca z linijką.

Cienkopis czarny – do pisania

Wiele osób do pisania wybiera czarny cienkopis, bo zapewnia on cienkie linie, czytelność i niepowtarzalny charakter. Świetnie sprawdzi się w przypadku każdego stylu pisma. Bazgrzesz jak kura pazurem? Dzięki czarnemu cienkopisowi Twoje niechlujne dotąd notatki mogą stać się bardziej czytelne. Zaletą tego produktu jest także szybkoschnący tusz, dzięki czemu unikniesz rozmazywania. To dobry wybór np. dla osób leworęcznych.

Cienkopisy do rysowania

Cienkopisy zostały jednak zaprojektowane przede wszystkim z myślą o świecie sztuki – do szkicowania, rysowania czy projektowania graficznego. Przybory te nie wybaczają jednak błędów. Podczas szkicowania ołówkiem możesz bez końca wymazywać i zmieniać nieudane elementy. Cienkopisy do rysowania zapewniają zupełnie inne wrażenia – musisz powtarzać obrazek tyle razy, aż powstanie ten idealny. Są także idealne do tworzenia komiksów. Poszczególne sceny możesz najpierw naszkicować ołówkiem, a następnie poprawić kontury cienkopisem do rysowania.

Cienkopisy kolorowe

Uwielbiane i przez dorosłych, i przez dzieci. Cienkopisy kolorowe świetnie nadają się do tworzenia barwnych ilustracji. Z ich pomocą można również zaznaczać najważniejsze informacje w szkolnym zeszycie, albo studenckich notatkach. Po cienkopisy kolorowe chętnie sięgają też osoby prowadzące dzienniki czy pamiętniki, urozmaicając w ten sposób zapiski. Wiesz już, do czego chciałbyś używać cienkopisu? Właściwy rodzaj z pewnością znajdziesz w ofercie Gandalfa!z1

Cienkopisy

z1