Pióra kulkowe | Gandalf.com.pl
Ulubione
Kategorie

Pióro kulkowe

Pióro kulkowe to rodzaj kompromisu pomiędzy tym, co stare i tym, co nowe. To połączenie charakterystycznego piękna atramentu pióra wiecznego oraz wygody zwykłego długopisu. To wynalazek, który pozwolił pogodzić całe pokolenia, ułatwiając bycie jednocześnie sentymentalnym i nowoczesnym. Niezależnie od upływu czasu i dynamicznych zmian zachodzących na świecie, to także wciąż fantastyczny prezent z okazji ukończenia szkoły, okrągłej rocznicy zatrudnienia czy przejścia na emeryturę.

Pióro kulkowe dla leworęcznych

Jeżeli dotąd myślałeś, że leworęczność uniemożliwia pisanie piórem – byłeś w błędzie. Pióro kulkowe dla leworęcznych to żaden nowatorski wynalazek, lecz zwykły przyrząd do pisania ze zmienionym, względem praworęcznego, profilowaniem. Od klasycznego pióra kulkowego różni się często również atramentem, który jest bardziej odporny na rozmazywanie. Na rynku dostępne są też pióra uniwersalne, z których korzystać mogą zarówno prawo- jak i leworęczni, ale w praktyce sprawdza się to różnie. Pełnia wygody to mimo wszystko pióra kulkowe z określonym profilem użytkowania.

Kiedy wybierać pióra kulkowe?

Jeżeli z sentymentem spoglądasz wstecz, chciałbyś, żeby Twoje pismo wyglądało bardziej elegancko lub planujesz w najbliższej przyszłości zacząć pisać piórem wiecznym – zainwestuj w pióro kulkowe. Nie ma wątpliwości, że słowa zapisane długopisem wyglądają zawsze mniej elegancko i pozbawione są pewnego ulotnego charakteru, obecnego podczas pisania piórem. Jednocześnie jednak posługiwanie się klasycznym piórem ze stalówką nie jest dziś umiejętnością powszechną. Próba gwałtownego przeskoku z długopisu na pióro wieczne mogłaby więc skończyć się licznymi plamami atramentu, brudnymi rękoma i ostatecznym zniechęceniem do oswajania całego procesu, dlatego zachęcamy do działania stopniowego. Kto wie, może w ogóle nie poczujesz potrzeby finalnej zmiany na pióro wieczne?


z7
1 - 7 z 147 ofert