Długopisy żelowe: brokatowe, czarne, białe, kolorowe | Gandalf.com.pl
Ulubione
Kategorie

Długopisy żelowe

Długopisy żelowe to jedne z najczęściej używanych przyborów piśmienniczych, dostępnych obecnie na rynku. Podobnie jak cienkopisy, są one szczególnie popularne wśród młodzieży szkolnej, która lubi używać ich do robienia notatek czy zaznaczania ważnych informacji. Długopisy żelowe są cenione za ich wszechstronność, szeroką gamę kolorów i możliwość tworzenia wyraźnych linii. Idealne do kreatywnego użytku i codziennego pisania. W naszej ofercie znajdziesz wiele długopisów żelowych w różnych kolorach i z różnymi rozmiarami końcówek.

Co to jest długopis żelowy?

Atrament w długopisie żelowym składa się z pigmentów proszkowych, zawieszonych w żelu na bazie wody. Jest gładszy, bardziej odporny na wodę i ma żywsze barwy niż tradycyjny atrament. Choć dawniej miał on tendencję do rozmazywania się, dzisiejsze długopisy żelowe wysychają o wiele szybciej. Dzięki szybkiemu przepływowi atramentu pisze się nimi bardzo lekko i wygodnie.

Kolorowe długopisy żelowe

Długopisy żelowe występują w wielu różnych barwach, czasem w ramach jednego zestawu dostępnych jest również kilka odcieni jednego koloru. Każdy użytkownik ma oczywiście własne preferencje w tym zakresie. Na przykład długopisy żelowe koloru niebieskiego lub czarnego mogą być używane do tworzenia wyraźnych, grubych linii. Najczęściej sięgają po nie dorośli, np. biznesmeni, którzy używają ich do oznaczania ważnych danych lub podpisywania dokumentów. Z kolei jaskrawe kolorowe długopisy żelowe: różowe, fioletowe, czerwone, zielone, chętnie wybierane są przez młodych uczniów. Z ich pomocą łatwo stworzyć barwne obrazki, czy podkreślić najważniejsze informacje w zeszycie.

Długopisy żelowe brokatowe

Interesującą odmianą powyższych są długopisy żelowe brokatowe. Dzięki nim możesz dodać swoim notatkom czy rysunkom nieco blasku. Niektóre z nich są nawet pachnące! Wybierając długopis żelowy brokatowy zwróć uwagę na to, jak mocno błyszczy dany atrament. Jedne są po prostu metaliczne, a inne mają tylko perłowy połysk. W ofercie możesz znaleźć też długopisy żelowe neonowe. Sprawdź opinie naszych użytkowników i dowiedz się, czy dany produkt spełni Twoje oczekiwania.

Długopisy żelowe czarne

Do pisania najlepiej sprawdzi się oczywiście długopis żelowy czarny. Większość tego rodzaju produktów ma gumowe uchwyty, dzięki którym wygodnie się je trzyma. Najwyższej jakości długopisy żelowe czarne mają wyrazisty kolor i pozwalają uzyskać solidną, gładką kreskę. Ponadto powinny być wyposażone w końcówkę, która umożliwia swobodny przepływ atramentu, a co za tym idzie płynność podczas pisania.

Biały długopis żelowy    

Czy w dzieciństwie miałeś w swoim komplecie kredek taką w kolorze białym? Pewnie wiele razy zastanawiałeś się, do czego można jej użyć. Równie bezsensowny może wydawać Ci się biały długopis żelowy. Tymczasem ma on szansę stać się Twoim najlepszym przyjacielem. Jeżeli rysujesz, odgrywa on kluczową rolę w tworzeniu kontrastu. Białym długopisem żelowym możesz też stworzyć ciekawe ilustracje czy wpisać tekst na ciemnym papierze.


z7
1 - 7 z 163 ofert