Techniki kierowania pojazdami mechanicznymi. Podręcznik do nauki zawodów technik mechanik i technik pojazdów samochodowych - Dariusz Frankowski, Sławomir Moszczyński WSiP Wydawnictwa Szkolne i
Ulubione
Kategorie

Techniki kierowania pojazdami mechanicznymi. Podręcznik do nauki zawodów technik mechanik i technik pojazdów samochodowych

 • Promocja
  image-promocja

podręcznik

Techniki kierowania pojazdami mechanicznymi. Podręcznik do nauki zawodów technik mechanik i technik pojazdów samochodowych - opis produktu:

Publikacja przeznaczona dla uczniów i słuchaczy szkół oraz placówek kształcących kandydatów do pracy w branży samochodowej. Omówiono w niej przepisy ogólne i zasady ruchu drogowego, np. jak klasyfikować drogę i uczestnika ruchu, jak należy stosować się do zasad zachowania ostrożności czy ograniczonego zaufania.

Podręcznik precyzyjnie charakteryzuje przepisy ruchu drogowego, w tym zasady ruchu pieszych, ruchu prawostronnego, włączania się do ruchu, zmiany kierunku jazdy, wymijania, omijania, cofania, wyprzedzania, zatrzymywania się i postoju. W formie graficznej i opisowej przedstawia obowiązujące znaki i sygnały drogowe. Zawiera także wiadomości utrwalające wiedzę na temat obowiązków kierującego pojazdem i uczestnika ruchu drogowego, m.in. konieczności korzystania z pasów bezpieczeństwa i sposobów przewożenia dzieci.

Istotną częścią publikacji są zagadnienia dotyczące warunków używania pojazdów w ruchu drogowym, np. obowiązkowe wyposażenie pojazdu, sposób przewozu ładunków, ograniczenia w używaniu pojazdów, rodzaje pojazdów uprzywilejowanych i wykonujących prace na drogach. Przybliżono w niej zarówno informacje na temat okresowych badań technicznych pojazdów i przeglądów okresowych, niezbędnych do dopuszczenia pojazdu do ruchu, jak i codziennej obsługi pojazdu oraz czynności kontrolno-obsługowych.

Czytelnik znajdzie tu także dane dotyczące wpływu alkoholu i środków odurzających na działania kierujących pojazdami, informacje o przyczynach wypadków drogowych oraz zasady postępowania na miejscu wypadku drogowego i udzielania pierwszej pomocy.

Autorzy dokładnie przedstawili uprawnienia służb mundurowych do kontroli pojazdów i kierujących w ruchu drogowym oraz powody, dla których przedstawiciele tych służb mogą zatrzymać uprawnienia do kierowania pojazdami.

Na końcu podręcznika zamieszczono rozdział poświęcony szkoleniu i egzaminowaniu osób ubiegających się o uprawnienia do kierowania pojazdami, w tym procedurom obowiązującym zarówno na egzaminie wewnętrznym, przeprowadzanym przez podmiot szkolący kandydatów na kierowców, jak i na egzaminie państwowym.

Techniki kierowania pojazdami mechanicznymi. Podręcznik do nauki zawodów technik mechanik i technik pojazdów samochodowych pochodzi z wydawnictwa WSiP Wydawnictwa Szkolne i Pedagogiczne. Dedykowany jest do: Liceum i technikum / Klasa 1 po podstawówce / Przedmioty zawodowe. Techniki kierowania pojazdami mechanicznymi. Podręcznik do nauki zawodów technik mechanik i technik pojazdów samochodowych jest zgodny z nową podstawą programową.
S
Szczegóły

RECENZJE - Podręcznik - Techniki kierowania pojazdami mechanicznymi. Podręcznik do nauki zawodów technik mechanik i technik pojazdów samochodowych

Zaloguj się i napisz recenzję - co tydzień do wygrania kod wart 50 zł, darmowa dostawa i punkty Klienta.

4.2/5 ( 6 ocen )
 • 5
  3
 • 4
  2
 • 3
  0
 • 2
  1
 • 1
  0

Wpisz swoje imię lub nick:
Oceń produkt:
Napisz oryginalną recenzję: