Nowi Tropiciele Karty matematyczne. Klasa 1. Część 5 - PRACA ZBIOROWA WSiP Wydawnictwa Szkolne i Pedagogiczne - Podręczniki | Gandalf.com.pl
SPRAWDŹ STATUS ZAMÓWIENIA
POMOC I KONTAKT
Ulubione
Kategorie

Nowi Tropiciele Karty matematyczne. Klasa 1. Część 5

Nowi Tropiciele Karty matematyczne. Klasa 1. Część 5 - opis produktu:

Karty matematyczne zawierają zróżnicowane w formie i treści zestawy ćwiczeń z zakresu nauki liczenia i myślenia matematycznego. Skupiają się na takich zagadnieniach jak: orientacja w przestrzeni, określanie kierunków, określanie odległości, cechy wielkościowe, figury geometryczne, przeliczanie, porównywanie liczebności, klasyfikacja, rytmy, monografia liczby, dodawanie i odejmowanie najpierw w zakresie 10, potem w zakresie 20 (bez przekroczenia progu i wprowadzenie do przekraczania progu dziesiątkowego), porównywanie liczb, porównywanie różnicowe rozwiązywanie zadań tekstowych, obliczenia pieniężne, zegarowe, wagowe, kalendarzowe, jednostki długości, pojemności.

Nauka pisania cyfr rozpoczyna się pisaniem po śladzie w powiększonej, a następnie standardowej kratce zeszytowej.

W każdej części kart pracy w kąciku Ćwiczymy z Noni znajdują się ćwiczenia powtórzeniowe danej partii materiału. Wprowadzenie nowych zagadnień lub utrwalanie umiejętności matematycznych odbywa się również poprzez zachęcanie uczniów do korzystania z gier, które służą również wypracowywaniu strategii, ale także raczenia sobie z przegraną. Ponadto niektóre zadania oznaczono symbolem D jako zadania dodatkowe, np. dla dzieci pracujących szybciej.

Jednym z cennych kącików tej publikacji jest Matematyka w działaniu. Jego celem jest zwrócenie uwagi na kształtowanie się w umyśle dziecka pojęć matematycznych od działania praktycznego na konkretnym materiale, przez etap ikoniczny aż po operacje symboliczne. Zaprezentowane tam ćwiczenia pokazują, jak z użyciem prostych środków dydaktycznych wprowadzić dzieciom kolejne zagadnienia matematyczne.

Nowi Tropiciele Karty matematyczne. Klasa 1. Część 5 pochodzi z wydawnictwa WSiP Wydawnictwa Szkolne i Pedagogiczne. Dedykowany jest do: Szkoła podstawowa / Klasa 1 / Matematyka. Nowi Tropiciele Karty matematyczne. Klasa 1. Część 5 jest częścią serii Tropiciele.
S
Szczegóły
Dział: Podręczniki szkolne
Kategoria: szkoła podstawowa,  klasa 1,  matematyka,  karty pracy
Wydawnictwo: WSiP Wydawnictwa Szkolne i Pedagogiczne
Oprawa: miękka
Wymiary: 205x275
Ilość stron: 72

RECENZJE - Podręcznik - Nowi Tropiciele Karty matematyczne. Klasa 1. Część 5

Zaloguj się i napisz recenzję - co tydzień do wygrania kod wart 50 zł, darmowa dostawa i punkty Klienta.

4.5/5 ( 16 ocen )
 • 5
  12
 • 4
  2
 • 3
  1
 • 2
  0
 • 1
  1

Wpisz swoje imię lub nick:
Oceń produkt:
Napisz oryginalną recenzję: