Język polski 4. Czytanie ze zrozumieniem - Andrzej Surdej, Beata Surdej WSiP Wydawnictwa Szkolne i Pedagogiczne - Podręczniki | Gandalf.com.pl
Ulubione
Kategorie

Język polski 4. Czytanie ze zrozumieniem (miękka)

nowa podstawa programowa - wyd. 2019

podręcznik

Język polski 4. Czytanie ze zrozumieniem, nowa podstawa programowa - wyd. 2019 - opis produktu:

Zeszyt Czytanie ze zrozumieniem dla klasy 4 to publikacja wspomagająca naukę i przygotowanie do egzaminu ósmoklasisty z języka polskiego oraz stanowiąca niezbędną pomoc w trenowaniu umiejętności rozumienia różnego rodzaju tekstów. Publikacja zawiera 12 tekstów do czytania dostosowanych do wiedzy i umiejętności uczniów klasy 4. Są to fragmenty lektur z nowej podstawy programowej (np. fragment utworu Jana Brzechwy Akademia pana Kleksa) oraz inne utwory literackie (prozatorskie i poetyckie), teksty popularnonaukowe i użytkowe (np. fragment tekstu Herberta Schwinghammera Wielka księga savoir-vivre`u). Do każdego z tekstów zostało przygotowanych około 20 ciekawych, różnorodnych i dostosowanych do możliwości ucznia ćwiczeń sprawdzających rozumienie przeczytanego fragmentu utworu. Polecenia są spójne z typami zadań na egzaminie ósmoklasisty takimi jak: pytania typu prawda / fałsz, pytania otwarte, pytania o dokończenie twierdzenia, zadania z luką. Na końcu zeszytu znajduje się klucz odpowiedzi. Opracowania mogą być wykorzystywane do samodzielnej pracy uczniów w domu albo na lekcji pod kierunkiem nauczyciela. Publikacja zawiera fragmenty następujących utworów: Akademia pana Kleksa Jan Brzechwa, Mikołajek Ren Goscinny, Jean-Jacques Semp, Tajemniczy ogród Frances Hodgson Burnett, Panna z mokrą głową Kornel Makuszyński, Wróżki Charles Perrault, Klechdy starożytne Kazimierz Władysław Wójcicki, Legendy i podania polskie Marian Orłoń, Pani Twardowska Adam Mickiewicz, Bajka o rybaku i rybce Aleksander Puszkin, Trzeci kot w worku, czyli rozmaitości świata Władysław Kopaliński.

Język polski 4. Czytanie ze zrozumieniem nowa podstawa programowa - wyd. 2019, pochodzi z wydawnictwa WSiP Wydawnictwa Szkolne i Pedagogiczne. Dedykowany jest do: Szkoła podstawowa / Klasa 4 / Język polski.
S
Szczegóły

Recenzje
image Nie wiesz, czy kupić? Sprawdź recenzje
Podręcznik
Język polski 4. Czytanie ze zrozumieniem, nowa podstawa programowa - wyd. 2019

0/5 ( brak ocen )
  • 5
  • 4
  • 3
  • 2
  • 1

Zaloguj się i napisz recenzję na min. 700 znaków. Akceptując regulamin bierzesz udział w cotygodniowym plebiscycie. Do wygrania kupon 50 PLN i 15 punktów klienta.

imię, nazwisko lub nick:
Twoja ocena:
Twoja recenzja:
Wprowadź tekst z obrazka:

W przypadku naruszenia Regulaminu Twój wpis zostanie usunięty.

Podobał Ci się ten tytuł? Zainspirował Cię? A może nie zgadzasz sie z autorem, opowiedz nam o tym, opisz swoje doznania związane z lekturą.