SPRAWDŹ STATUS ZAMÓWIENIA
POMOC I KONTAKT
Ulubione
Kategorie
Wszystkie kategorie

Książki geograficzne dostępne na Gandalf.com.pl

Z czego składa się skorupa ziemska? Skąd bierze się wiatr czy pływy morza? Jakie jest najgłębsze miejsce na Ziemi? Dlaczego proporcje krajów i kontynentów na mapach wydają się być zaburzone? Jak obecnie wygląda sytuacja demograficzna na świecie? I jak zmieniały się granice państw? To tylko kilka pytań związanych z dziedziną nauki, którą jest geografia. Książka specjalistyczna pomoże Ci poszerzyć wiedzę o Naszej planecie. Sprawdź opracowania naukowe, encyklopedie, podręczniki i wiele innych na Gandalf.com.pl.

Książki geograficzne

Nauka, którą jest geografia, zajmuje się przede wszystkim zróżnicowaniem powłoki ziemskiej, wzajemnych relacji między jej składnikami, a także działalnością człowieka w ich obrębie. Na rynku wydawniczym znajdziemy różnego typu specjalistyczne książki, geografia zaś omawiana jest w nich zarówno na poziomie podstawowym, jak i zaawansowanym.

Wiesz skąd w ogóle pomysł na nazwę „geografia”? Książki o geografii zaznaczają, że jest to połączenie greckich słów – geos „ziemia” i grapho „pisać, opisywać”. Nauka ta to w dosłownym tłumaczeniu opisywanie ziemi, a zajmuje się zbieraniem informacji na temat Naszej planety, na przykład w zakresie rozkładu lądów i mórz, gór, rzek.

Książka do geografii – najtaniej na Gandalf.com.pl

Książka do geografii przyda się nie tylko na lekcji w szkole, ale również zainteresowanym tą tematyką. Znajdziemy w niej wiele użytecznych informacji i ciekawostek, zwracających uwagę na przestrzeń przyrodniczą i społeczno-gospodarczą.

Wśród popularnych książek geograficznych znajdziemy takie tytuły jak na przykład: Urbanistyka w gospodarowaniu przestrzenią, Polskie nazwy geograficzne na mapie świata. Wczoraj i dziś, Sekretne życie lodowców.


... ...
Zobacz więcej produktów