SPRAWDŹ STATUS ZAMÓWIENIA
POMOC I KONTAKT
Ulubione
Kategorie
Wszystkie kategorie

Zbiór wierzeń, rytuałów i obrzędów odnoszących się do zjawisk nadprzyrodzonych, które były wyznawane i obchodzone przez starożytnych Rzymian, określane jest jako mitologia rzymska. Książka na ten temat potwierdzi, że Rzymianie przejęli kulturę bardziej rozwiniętej Grecji po jej podbiciu. Dlatego tak wyraźne jest podobieństwo między obiema mitologiami.

Mitologia rzymska – książki ze zbiorami mitów

Rzymianie skupili się na personifikowaniu rzeczywistości i tworzeniu licznych bóstw opiekuńczych. Przede wszystkim zmieniali nazwy bóstw z greckich na łacińskie. Mitologia rzymska – książka poświadczy, że niewiele jest oryginalnych mitów rzymskich, a te stworzone przez nich odnoszą się przede wszystkim do założenia Rzymu i przygód herosów latyńskich. Można uznać, że mity rzymskie to niejako uzupełnienie mitów greckich.

W przeciwieństwie do bogów greckich, bogowie rzymscy nie schodzili na ziemię i nie ukazywali swojej postaci ludziom. Nie pomagali człowiekowi bezpośrednio, nawet jeśli musieli go przed czymś ostrzec. W Rzymie przede wszystkim bogom składano ofiary i ich czczono. Książki o mitologii rzymskiej potwierdzają, że Rzymianie uznawani byli za pobożnych, ale jednocześnie cechowała ich tolerancja wobec innych wierzeń i specyficzna gościnność, która otwierała drogę innym wierzeniom i wpływała na wszystkie zmiany w religii rzymskiej.

Książki o mitologii rzymskiej

Wśród książek o mitologii rzymskiej warto zwrócić uwagę na Mitologia Wierzenia Greków i Rzymian, Mity Greków i Rzymian, Mitologia grecka i rzymska. Spotkania ponad czasem. Pamiętajmy również, że mity greckie i rzymskie zawsze się zazębiają w jakimś stopniu, dlatego badanie mitologii rzymskiej nie jest możliwe bez wiedzy na temat mitologii greckiej.  


... ...