Hinduizm: książki | Gandalf.com.pl
Ulubione
Kategorie

Hinduizm – książki na Gandalf.com.pl

Hinduizm jest to religia posiadająca aż miliard wyznawców na całym świecie, podzielonych na około tysiąc różnych odłamów. Książki o hinduizmie wspominają, że każdy z nich znacząco różni się od reszty – w zależności od rodzaju, poszczególne odłamy posiadają cechy monoteizmu, panteizmu, politeizmu, monizmu, a nawet ateizmu. Mimo znaczących różnic są także takie tematy, na które wszyscy wyznawcy hinduizmu się zgadzają. Czy chciałbyś dowiedzieć się, dlaczego hindusi uważają krowy za święte? Czym jest reinkarnacja oraz kim są awatarowie? Jaki jest stosunek wyznawców hinduizmu do duszy? Książki o hinduizmie dostępne na Gandalf.com.pl odpowiedzą na wszystkie pytania, jakie mogą pojawić się na temat tej religii.

Hinduizm historia książki

Religia ta sięga swoimi korzeniami II tysiąclecia p.n.e, czyli okresu rozkwitu kultury Ariów. Wtedy to powstała Rygweda – pierwsza z wielu świętych ksiąg hinduizmu. Książki wskazują, że w pierwszej połowie I tysiąclecia z hinduizmu wyodrębniły się buddyzm, adźiwikowie oraz dżinizm. W okresie średniowiecza hinduizm znalazł się natomiast pod silnym wpływem islamu, tworząc kolejne odłamy łączące w sobie wierzenia obydwu tych religii.

Hinduizm posiada największy panteon bóstw ze wszystkich religii dzisiejszego świata. Książki o hinduizmie wyjaśniają, że w niektórych odłamach są one traktowane jako oddzielne wcielenia tego samego Boga, a w innych jako niższe byty astralne o randze podobnej do chrześcijańskich aniołów. Są ich miliony, czczone lokalnie i o wymiarze głównie symbolicznym. Książki o hinduizmie odpowiedzą na pytania z nimi związane, między innymi: Pod jaką postacią bogowie co kilka tysięcy lat stępują na Ziemię? Czym są ćakramy? Na jakie ery dzieli się czas?

Hinduizm – święta księga

Reinkarnacja jest to jeden z najbardziej podstawowych pojęć w hinduizmie. Książki tłumaczą, że losy duszy po śmierci warunkowane są przez jej czyny. Za życia zbiera ona dobrą bądź też złą karmę i w zależności od jej poziomu może wejść na wyższy, bądź też niższy poziom istnienia – zaczynając od przedmiotów, po rośliny, zwierzęta, ludzi, a w końcu jednocząc się w jedno z samym Bogiem. Książki o hinduizmie wyjaśnią wszystkie wątpliwości na temat reinkarnacji. Jak nazywa się wędrówka dusz? Jakie są trzy drogi pozwalające na zjednoczenie z Absolutem? Jak nazywają się trzy powłoki, które otaczają nasze ciało, jak na nie wpływają i jak można je wykorzystać?

Dharma – a więc etyka hinduistyczna, która swym zasięgiem obejmuje nie tylko ludzi, ale także zwierzęta – jest z założenia bardzo humanistyczna. Równość wszystkich istot, niezależnie od statusu, wyglądu, wieku, płci czy poziomu inteligencji jest kolejnym podstawowym założeniem hinduizmu. Książki wyjaśniają, że wynika to z wiary, iż wszystkie istoty są częścią Boga. Jedną z głównych zasad tej religii jest ahinsa – a więc niekrzywdzenie żadnej istoty myślą, czynem, ani słowem. Ludzie powinni spełniać swój obowiązek społeczny oraz religijny – Boga można czcić pod dowolną formą lub imieniem. Książki o hinduizmie wskazują za podstawę etyki takie cechy jak: spokój, miłość, współczucie, a także pokonanie pragnień i powiązań z innymi ludźmi. Wszystko to ma doprowadzić nas do szczęścia i osiągnięcia oświecenia – rozumianego na różne sposoby przez różne odłamy hinduizmu.

Hinduizm – książki

Hinduizm jest to bardzo zróżnicowana i trudna do zdefiniowania religia, ponieważ każdy z jej odłamów posiada swoje własne doktryny. Łatwo jest się pogubić w natłoku nieznanych pojęć oraz nowych informacji. Dlatego warto zaopatrzyć się w książkę o hinduizmie, która rozwieje wszelkie nasze wątpliwości. Te najlepsze i najciekawsze dostępne są na Gandalf.com.pl.


W tej kategorii znajdziesz książki o tematyce: Książki - hinduizm. Niskie ceny, szeroki wybór, szybka dostawa - sprawdź. Liczba produktów to: 12 - wszystkie w bardzo korzystnych cenach! Najnowsze bestsellery kupisz w Gandalf.com.pl z rabatami sięgającymi 67%.

z3
z3
Advertisement