Mitologia celtycka: książki | Gandalf.com.pl
Ulubione
Kategorie

Książki o mitologii celtyckiej

Mitologia celtycka jest jedną z najpopularniejszych wśród zespołu wierzeń plemion z różnych regionów świata. Jeśli chcesz dowiedzieć się więcej o tym, jak świat wyobrażali sobie Celtowie, którzy wyznawali określone prawdy przed przyjęciem chrześcijaństwa, sprawdź książki o mitologii celtyckiej, dostępne na Gandalf.com.pl.

Mity celtyckie – czyli jakie?

Mitologia celtycka – książka poświadcza, że tak, jak inne ludy europejskie, również Celtowie przed przyjęciem chrześcijaństwa wyznawali politeizm. Mity celtyckie zostały uchwycone przez kronikarzy, a każde z plemion miało swoje bóstwa lub duchy miejsc. Tak naprawdę bardzo niewiele spośród przeszło 300 znanych bóstw było czczonych w rzeczywistości.

Celtowie nie mieli w zwyczaju, by budować świątynie ku czci swoich bóstw. Pewne gaje (nemeton) uważano jednak za świątynie i godne miejsca na to, by stały się miejscami kultu. Celtyckie świątynie zaczynają się pojawiać dopiero w okresie wpływów rzymskich, a zwyczaj ten przechodzi później na plemiona germańskie.

Książki o mitologii celtyckiej wspominają o najwyższym bogu panteonu celtyckiego, którym był Dagda. Jego imię oznacza „dobry bóg” – nie tylko w sensie moralnym, ale i w znaczeniu „wszechobecny”.

Mitologia celtycka – książki na Gandalf.com.pl

Wśród interesujących tytułów książek o mitologii celtyckiej dostępne są takie jak: Modlitwa Celtów lub Czarownice i dakinie. Tantra na Wschodzie i Zachodzie. Poznaj celtyckie bóstwa, dowiedz się, kim byli Druidzi, sprawdź podział mitologii celtyckiej. Potrzebne książki znajdziesz w sklepie internetowym Gandalf.com.pl.


W tej kategorii znajdziesz książki o tematyce: Książki - celtycka. Niskie ceny, szeroki wybór, szybka dostawa - sprawdź. Liczba produktów to: 3 - wszystkie w bardzo korzystnych cenach! Najnowsze bestsellery kupisz w Gandalf.com.pl z rabatami sięgającymi 19%.

z1
z1
Advertisement