SPRAWDŹ STATUS ZAMÓWIENIA
POMOC I KONTAKT
Ulubione
Kategorie

Fantastyczna seria książek Wojownicy zbiorowego autora piszącego pod pseudonimem Erin Hunter

Seria książek Wojownicy została napisana przez Erina Huntera. Jest to pseudonim artystyczny kilku autorów: Victorii Holmes, Cherith Baldry, Kate Cary oraz Tui T. Sutherland. Są to powieści i komiksy fantastyczne, które opowiadają o kotach żyjących w następujących klanach: Cienia, Rzeki, Nieba, Pioruna, Wiatru. Wierzą one, że po śmierci udają się do Klanu Gwiazdy. Do Bezgwiezdnej Ziemi bądź Mrocznej Puszczy udają się źli wojownicy i zdrajcy. Seria książek Wojownicy to kultowe publikacje, które zachwycają miłośników fantastyki na całym świecie!

Cykl książek Wojownicy – co wydarzy się w tomach 1-4?

Cykl książek Wojownicy obejmuje pierwszy tom pod tytułem Północ. Przedstawia nową przepowiednię, w której los zmienia wszystko, a kłopoty piętrzą się coraz bardziej. Jeżynowy Pazur staje na czele drużyny i wyrusza w podróż mającą mieć wpływ na wszystkie klany. W tomie drugim, noszącym tytuł Wschód księżyca, stanowi kontynuację podróży wojowników. Muszą teraz wrócić i przekazać wieści. Pojawia się na ich drodze jednak przeszkoda w postaci plemienia dzikich kotów. Cykl książek Wojownicy to również tom trzeci zatytułowany Wyrzutek. Sójcza Łapa wierzy, że możliwość dojścia do potęgi, jaką stanowi klucz, jest zakopany w odległych czasach starożytnych. Szuka odpowiedzi na pytania w domu Plemienia Płynącej Wody. W części czwartej - Blasku gwiazd - koty docierają do domu, jednak nie doświadczają spokoju. Ich zadaniem jest ustalenie granic terytorium i znalezienie możliwości, by komunikować się z przodkami.

Książki Wojownicytom piąty i szósty

Książki Wojownicy to także piąty tom całej serii, noszący tytuł Niebezpieczna ścieżka. Zostaje w nim wybrany przez Klan Cienia nowy przywódca, którym jest Ogniste Serce, a w Klanie Pioruna przywódczyni odwróciła się od przodków. Książki Wojownicy w tomie szóstym pod tytułem Ostatnia nadzieja koty muszą rozpocząć walkę o wszystko. Mroczna Puszcza niedługo zaatakuje, dlatego Lwi Płomień, Sójcze Pióro i Gołębie Skrzydło muszą porządnie przygotować się do walki. Jeśli jesteś ciekawy, jak potoczą się historie wojowniczych kotów, koniecznie sięgnij po serię książek Wojownicy. A jeśli szukasz także innych powieści dla dzieci i młodzieży, znajdziesz je na Gandalf.com.pl.


... ...
Zobacz więcej produktów