SPRAWDŹ STATUS ZAMÓWIENIA
POMOC I KONTAKT
Ulubione
Kategorie
Wszystkie kategorie

Co to jest duchowość i o czym tak naprawdę są książki o rozwoju duchowym?

Stres. Ciągły pęd. Wypalenie i nadmiar obowiązków — oto czterech jeźdźców apokalipsy XXI wieku. W dzisiejszych czasach niełatwo jest odnaleźć, choć chwilę wytchnienia i pozostać sam na sam z własnymi myślami. Tak powalająco wręcz szybki rozwój nauki i techniki nie tylko przyczynił się do tego, że ludziom zaczęło towarzyszyć poczucie przewlekłego zmęczenia, nadmiar myśli i ogólne przeciążenie spowodowane stanem ciągłego przebodźcowania, ale również sprawił, że społeczeństwo stało się o wiele bardziej przyziemne, niż było wcześniej. Nie trzeba być jednak znawcą historii, aby wiedzieć, że praktycznie od początku istnienia gatunku ludzkiego, rozwój duchowy i sama duchowość były dla człowieka nie tyle niesamowicie istotne, ile potrzebne, a wręcz niezbędne do prawidłowego funkcjonowania. Nie warto zatem z nich rezygnować! 

Czym są rozwój duchowy i duchowość? – książki

Rozwój duchowy, jak i sama duchowość często utożsamiane bywają z pojęciem religii czy też po prostu wiary w boga, bogów. Nie do końca jest to cała prawda! Oczywiście, choć w duchowości siły nadnaturalne oraz ich działanie w codziennym życiu człowieka zazwyczaj grają pierwsze skrzypce, to nie wolno jednak zapominać o tym, że zagadnienie jest zdecydowanie bardziej rozległe i wieloznaczne. Książki o rozwoju duchowym mogą, ale nie muszą dotykać tematyki istoty wyższej — w większości przypadków głównym tematem ich refleksji jest skupienie się na pewnym bardzo szczególnym, nierzadko określanym epitetami “lepszym”, “wyższym” wymiarem ludzkiej psychiki.

Książki o rozwoju duchowym – tematyka

Znawcy języka i literatury wyróżniają trzy obszary zainteresowań, jakie podejmują autorzy przy pisaniu książek o rozwoju duchowym: 1. Teologiczny, skupiający się w głównej mierze na relacji człowiek-nadnaturalny, boski byt oraz podkreślający wartość takiej więzi w codziennym życiu, 2. Filozoficzny, zatem poświęcony rozważaniom dotyczącym kwestii natury ducha i jego istnienia, 3. Psychologiczny, kładący szczególny nacisk na subiektywny charakter zagadnienia duchowości i wszelkie doświadczenia duchowe. Przy ostatniej kwestii do często poruszanych tematów zalicza się również mistycyzm, czyli głębokiej relacji człowieka z rzeczywistością ponadmaterialną, przejawiającą się w postaci stanów zmienionej świadomości i dzięki temu owocującą na przykład wyższym poziomem rozwoju wewnętrznego czy zdumiewającymi dokonaniami.

Dlaczego warto czytać książki o rozwoju duchowym?

Świadomy i regularny rozwój duchowy, między innymi poprzez medytację, modlitwę czy inne praktyki duchowe (nawet przez samo czytanie książek o duchowości), pozwala człowiekowi lepiej poznać, a następnie pielęgnować swoje wnętrze. Osoba dbająca o własną duchowość, dzięki obcowaniu ze światem ponadzmysłowym, wręcz rozkwita wewnętrznie — nie tylko staje się dużo bardziej świadoma własnego “ja”, rozwija myślenie intuicyjne, pojmowanie zmysłowe czy też doznaje pewnego rodzaju uszlachetnienia, ale przede wszystkim zdecydowanie lepiej pojmuje istotę całego wszechświata i wszystkich rzeczy, jakie się w nim znajdują, łącznie z samym sobą. Rozwój duchowy wprowadza do chaotycznego życia każdego z nas odrobinę równowagi. Książki poświęcone duchowości to wstęp do zupełnie innego świata — takiego, który uspokoi, zdystansuje od codziennych spraw, problemów i pozwoli spojrzeć na różne kwestie z zupełnie innej perspektywy. Świata, który każdy człowiek nosi we własnym wnętrzu, a którego bogactwo jest doceniane tylko przez tak nielicznych.

Jak zacząć uprawiać duchowość? Książki o rozwoju duchowym będą idealnym startem!

Na stronie internetowej księgarni Gandalf.com.pl oferujemy szeroki wybór pozycji, które zdecydowanie pomogą w rozpoczęciu (lub kontynuowaniu) swojej przygody z rozwojem duchowym. Książki, jakie znajdują się w naszych zbiorach, dotykają na przykład kwestii dotyczących duchowych praktyk i metod na osiągnięcie duchowego przebudzenia, uwolnienia nadprzyrodzonego potencjału czy też powrotu do swego wewnętrznego domu. Na cyfrowych półkach nie brakuje również publikacji o działaniu kart tarota, sprawiedliwości wyznaczanej przez karmę czy sposobu otwierania poszczególnych czakr, określanych mianem niesamowitego źródłem energii każdego człowieka. Każdy czytelnik zainteresowany sposobami na otworzenie swojego trzeciego oka czy uzyskaniem poznania wyższych światów, na pewno znajdzie wśród książek o rozwoju duchowym coś specjalnie dla siebie.


... ...
Zobacz więcej produktów