Książki o magii i czarach | księgarnia Gandalf
SPRAWDŹ STATUS ZAMÓWIENIA
POMOC I KONTAKT
Ulubione
Kategorie

Książki o magii

Wymyślenie definicji dla "magicznej książki" nie jest tak proste, jak mogłoby się wydawać. Istnieje wiele rodzajów książek o magii, ale nie wszystkie z nich można naprawdę nazwać "magicznymi książkami". Książki magiczne mogą obracać się wokół czarnej lub białej magii. Biała magia jest często określana jako pozytywna lub pomocna w jakiś sposób - podczas gdy czarna magia jest zazwyczaj postrzegana jako negatywna i bardziej szkodliwa. Te dwie mogą mieć różne efekty na swoich czytelników. Książki o magii mogą być zarówno fikcyjne, jak i nie fikcyjne i wahają się od książek na temat elementarnej magii do podręczników na temat zaklinania i porad dla magów. Książki magii obejmują szeroki zakres tematów, takich jak: chiromancja, wróżbiarstwo, nekromancja, goetia, qabalah i wiele innych. Książki o magii są podzielone tematycznie, co skutkuje dużą różnorodnością tytułów na ten temat. Jednak mają one  jedną, wspólną cechę: są napisane dla ludzi, którzy wierzą, że magia jest prawdziwa i że ma wpływ na ich codzienne życie.

Książki o magii – o czym są?

Książka może być nazwana "magiczną", jeśli omawia magiczne zjawiska, ale tak naprawdę nie jest o wykonywaniu rzeczywistej magii. Może ona omawiać jak, ktoś odkrył daną teorię i jak ta teoria działa, ale może nie pokazywać żadnych praktycznych magicznych sztuczek. Niektóre z tych książek będą napisane dla rozrywki lub jako sposób na przekazanie wiedzy o świecie magii. Książki o magii i czarach zawierają także eseje na temat mistycyzmu i użycia magicznych narzędzi, takich jak różdżki, sztylety i pentakle z ich odpowiednimi rycinami. Niektóre książki o magii skupiają się tylko na jej jednym aspekcie, a inne próbują wyjaśnić różne aspekty z rozdziałami o aniołach i demonach lub innych duchach. W tym dziale znajdziesz jednak także takie tytuły, które pozwolą Ci na praktykę.

Książki o magii – biała czy czarna?

Artykuły o białej magii często kojarzą ją z jej przeciwieństwem, czarną magią. Ważne jest, aby zrozumieć różnicę między tymi dwiema formami magii, aby nie zostać wprowadzonym w błąd przez artykuły, które opisują jedną formę magii jako "dobrą", podczas gdy druga jest opisana jako "zła". Zarówno czarna, jak i biała magia są szkodliwe, gdy są używane do egoistycznych celów – to czyni je obie złymi. Książki o białej magii zazwyczaj są bardziej związane z zaklęciami leczniczymi, szczęściem, ogólną pomyślnością, ochroną przed złem, płodnością i zdrowiem. Różnica między białą magią a czarną magią jest w intencjach stojących za ich użyciem. Czarni magowie dążą do zmiany rzeczy w sposób, który odpowiada im osobiście, nie zważając na to, jak wpływa to na innych. Mogą rzucić zaklęcie na kogoś z zamiarem skrzywdzenia go lub jej; mogą rzucić zaklęcie na siebie z zamiarem wyrządzenia krzywdy innym. Mogą oni rzucić zaklęcie z zamiarem zaszkodzenia sobie dla dobra innych. Biali magowie, z drugiej strony, próbują zmieniać rzeczy w celu wywołania pozytywnych efektów dla siebie i innych.

Książki do nauki magii

W dziale książek o magii znajdziesz także tytuły poświęcone nauce magii i zaklęciach dla początkujących. Dowiesz się, jak je poprawnie używać i jakie korzyści z nich czerpać. Słowa używane w zaklęciach i rytuałach mają moc, o ile zostały wypowiedziane w dobrej intencji. Każde słowo niesie ze sobą swoje własne znaczenie i energię. W wielu przypadkach powodem, dla którego zaklęcie nie zadziałało, może być to, że użyto niewłaściwego słowa – jeśli powiesz coś ze złymi intencjami, będzie to miało negatywny wpływ na ciebie, bez względu na to, jak bardzo starasz się włożyć miłość w swoje działania.

Książki o magii, to dział dla prawdziwych miłośników ezoteryki i zjawisk nadprzyrodzonych. Jeśli Ty również należysz do tego grona, zajrzyj do działu książek o ezoteryce i dalej zgłębiaj tę wyjątkową dziedzinę. 

 


W tej kategorii znajdziesz książki o tematyce: Książki - magia. Niskie ceny, szeroki wybór, szybka dostawa - sprawdź. Liczba produktów to: 77 - wszystkie w bardzo korzystnych cenach! Najnowsze bestsellery kupisz w Gandalf.com.pl z rabatami sięgającymi 63%.
z11
1 - 11 z 256 ofert