Symbole, runy: książki | Gandalf.com.pl
Ulubione
Kategorie

Książki o symbolach i runach

Intrygują Cię symbole i znaki runiczne? Chcesz dowiedzieć się, co oznaczają runy i jak z nich korzystać? Na stronie internetowego sklepu Gandalf.com.pl dostępne są książki o symbolach i runach.

Czym są runy?

Każda książka o runach potwierdzi, że runy to starożytny system zapisu, skrywający w sobie moc, którą można ukierunkować w zależności od intencji osoby, która z nich korzysta. Alfabet ten jest jednym z najstarszych pism ludów północnej Europy. Odkryto go już w II/III wieku n.e. Runy związane są przede wszystkim z mitologią Skandynawów i Germanów oraz z licznymi rytuałami magicznymi. Wierzenia głoszą, że przepowiadać przyszłość, chronić, dzielić energię lub wyrządzać zło mogą właśnie runy. Książka o runicznych symbolach pomoże Ci pogłębić ich tajemnicę. Nordyckie historie głoszą, że runy podarował ludziom bóg Odyn, natomiast to Germanie i plemiona skandynawskie stosowali je jako alfabet do zapisu wiedzy lub zaklęć. Miały moc zapewnienia szczęścia lub odstraszania wrogów.

Runy nordyckie – książka

Języki staronordyjskie słowo „runa” tłumaczyły jako „tajemnicę”. We wszystkich obrzędach magicznych największe znaczenie miały właśnie runy nordyckie. Książka wskazuje na legendy o darach Odyna, którego posłańcem, nauczającym o symbolice runów, miał być Heimdal, czyli strażnik Tęczowego Mostu. Nawet na terenie Polski w Rozwadowie nad Sanem znaleziono grot włóczni z runicznymi symbolami; wykonano go prawdopodobnie w III w. n.e.

Runy słowiańskie – książka

Już od połowy XIX wieku pojawiły się pierwsze doniesienia o oryginalnym systemie znaków pisarskich – mogły być to runy słowiańskie. Książka na ten temat zaznacza, że prawdziwość runów była kwestionowana, jednak prasłowiańskie pismo zostało spopularyzowane w społeczeństwach słowiańskich przed II wojną światową na skutek ruchów i ideologii nacjonalistycznych w latach 30. Bardzo często jednak runy słowiańskie traktowane są jako swego rodzaju wymysł; doniesienia o ich fałszerstwie są odrzucane zaś w innych ugrupowaniach.

Książka o symbolach

Uważa się, że znaczenie poszczególnych run ma znaczenie dla losów człowieka i jest bezpośrednio z nimi powiązane. Jak się okazuje to nie tylko litera w pradawnym alfabecie, chociaż aktualnie runy stosowane są przede wszystkim do wróżenia lub w tworzonej biżuterii (np. amulety). Tworzy się z nich amulety lub ozdoby. Książka o symbolach warta uwagi to między innymi Uzdrawiające symbole, Runy klasyczne, Mądrość run.


W tej kategorii znajdziesz książki o tematyce: Książki - symbole. Niskie ceny, szeroki wybór, szybka dostawa - sprawdź. Liczba produktów to: 8 - wszystkie w bardzo korzystnych cenach! Najnowsze bestsellery kupisz w Gandalf.com.pl z rabatami sięgającymi 26%.
z2