Pisma geopolityczne - Eugeniusz Romer - Książka | Gandalf.com.pl
SPRAWDŹ STATUS ZAMÓWIENIA
POMOC I KONTAKT
Ulubione
Kategorie
  • Promocja
    image-promocja

książka

Wydawnictwo Wydawnictwo Nowej Konfederacji
Oprawa twarda
Ilość stron 540
  • Wysyłamy w 24h - 48h + czas dostawy
  • Okazje na książki w promocji!

Pisma geopolityczne - opis produktu:

Pisma geopolityczne Eugeniusza Romera to zbiór najważniejszych prac jednego z najwybitniejszych polskich geografów i ojca polskiej myśli geopolitycznej. Dzieła te powstające na przestrzeni kilkudziesięciu lat w jednym z najburzliwszy okresów w dziejach Rzeczpospolitej, są próbą zmierzenia się z pytaniami, jak położenie geograficzne Polski między Bałtykiem a Karpatami, wpłynęło na jej losy na przestrzeni dziejów i w jaki sposób odcisnęło się na strategicznych decyzjach polskich elit o kierunkach rozwoju państwa. Romer doskonale łączy wiedzę z zakresu geografii, geologii, polityki, historii i statystyki tworząc niezwykle złożony i fascynujący obraz ziem Polski, będący mozaiką kultur, narodów i krzyżowania się na jej terytorium wpływów zewnętrznych mocarstw. Dzieła Romera, to także, a może przede wszystkim próba dowiedzenia słuszności dążeń Polaków do niepodległości i podmiotowości na arenie międzynarodowej, których zostali oni pozbawieni na ponad 120 lat.

Jest to pozycja obowiązkowa dla każdego, kto interesuje się geopolityką.

Pisma geopolityczne - o czym jest książka?


Przed Tobą kolejna pozycja książkowa warta uwagi- Pisma geopolityczne, od Eugeniusz Romer, Jacek Bartosiak, Marek Stefan. Pisma geopolityczne spełnia wszystkie cechy swojego gatunku, przypadnie więc do gustu nawet tym najbardziej wymagającym czytelnikom. Jeśli zainteresowała Cię ta pozycja, sięgnij po inne tytuły autora- Eugeniusz Romer, Jacek Bartosiak, Marek Stefan. Nie będziesz żałował! Pisma geopolityczne i o wiele więcej tylko na Gandalf.com.pl!

Książka Pisma geopolityczne pochodzi z wydawnictwa Wydawnictwo Nowej Konfederacji. Autorami książki są Eugeniusz Romer, Jacek Bartosiak, Marek Stefan. Należy do gatunków: książki o historii i geografii danego regionu, książki o polityce, nauki przyrodnicze, geografia, nauki społeczne, polityka. Książka Pisma geopolityczne liczy 540 stron. Jej wymiary to 150x215. Oprawa jest twarda.
S
Szczegóły
Dział: Książki
Kategoria: książki o historii i geografii danego regionu,  książki o polityce,  nauki przyrodnicze,  geografia,  nauki społeczne,  polityka
Wydawnictwo: Wydawnictwo Nowej Konfederacji
Oprawa: twarda
Okładka: twarda
Wymiary: 150x215
Ilość stron: 540
ISBN: 9788396264893
Wprowadzono: 16.01.2022

Książkowe bestsellery z tych samych kategorii

Eugeniusz Romer, Jacek Bartosiak, Marek Stefan - przeczytaj też

RECENZJE - książki - Pisma geopolityczne - Eugeniusz Romer, Jacek Bartosiak, Marek Stefan

Zaloguj się i napisz recenzję - co tydzień do wygrania kod wart 50 zł, darmowa dostawa i punkty Klienta.

0/5 ( brak ocen )
  • 5
  • 4
  • 3
  • 2
  • 1

Wpisz swoje imię lub nick:
Oceń produkt:
Napisz oryginalną recenzję: