Skazane - mobi, epub , eBook | Księgarnia Gandalf.com.pl
Ulubione
Kategorie

Skazane - mobi, epub

Historie prawdziwe

Raz kupujesz, pobierasz w wielu formatach.
Kupując wybrany plik otrzymujesz możliwość pobrania go w kilku aktualnie dostępnych formatach. Informacja o tym, jakie formaty przyporządkowane są do danego pliku, podana jest za tytułem oraz w ikonce multiformat.
 • mobi
 • epub

 • Promocja
  image-promocja

E-book

Skazane - mobi, epub, Historie prawdziwe - opis produktu:

Katarzyna Borowska i Anna Matusiak-Rześniowiecka pojawiły się w warszawskim więzieniu, żeby wysłuchać historii osadzonych tam kobiet.  Dwanaście dziewczyn z Grochowa, więźniarek, zgodziło się opowiedzieć im swoje historie, bo jak same mówią: może ich niełatwe życie posłuży komuś za przestrogę, może ustrzeże przed błędem, które one popełniły. Są w różnym wieku, na koncie mają różne paragrafy, przed sobą różne wyroki. Dzieli je bardzo wiele, łączy cela, więzienny korytarz, złamany życiorys, marzenie, żeby zacząć od nowa, jeszcze w życiu trochę pożyć - normalnie.
Marta pobiła na śmierć osiemdziesięcioletnią staruszkę, ale w celi wyplata z czułością bransoletki dla córki. Wandzia urodziła ośmioro dzieci. Jednego synka wciąż usiłuje znaleźć - ponieważ zaginął, uznano, że go zamordowała. Larysa napadła i pobiła, bo była na głodzie. Dagmara za szybko władowała się w dorosłość. Danusia to mała dziewczynka w ciele dojrzałej kobiety, bo nigdy nie zaznała czułości ani miłości. Halina znalazła się w więzieniu, bo ktoś wykorzystał jej dobre serce.
Odrzucamy je, bo uważamy się za lepszą część społeczeństwa, a zapominamy, że jedna chwila nieuwagi albo zwyczajnego pecha wystarczy, żeby podzielić ich los.
 
Zbiór rozmów z osadzonymi pokazuje, że człowiek z gruntu nie jest ani dobry, ani zły - to wpływ środowiska, otoczenia, splot wypadków i skomplikowany los popychają go w kierunku złych decyzji. Jest to również wielka lekcja pokory i ludzka próba zdefiniowania sprawiedliwości.

eBook, multiformat: mobi, epub Skazane - mobi, epub Historie prawdziwe, pochodzi z wydawnictwa Wielka Litera. Autorami książki są Anna Matusiak-Rześniowiecka, Katarzyna Borowska. Należy do gatunków: literatura faktu i reportaż. Publikacja dostępna jest również w formie elektronicznej.
S
Szczegóły
 • Dział: Ebooki pdf, epub, mobi, mp3
 • Kategoria: literatura faktu i reportaż
 • Wydawnictwo: Wielka Litera
 • Język: polski
 • Zabezpieczenia i kompatybilność produktu (szczegóły w dziale POMOC): *Produkt jest zabezpieczony przed nielegalnym kopiowaniem (Znak wodny)
 • Wprowadzono: 15.03.2019

eBookowe bestsellery z tych samych kategorii

Anna Matusiak-Rześniowiecka, Katarzyna Borowska - przeczytaj też

produkt cyfrowy
-23% Nowość Kiedy się pojawiłeś - mobi, epub

E-book

produkt cyfrowy
-19%

E-book

produkt cyfrowy
-18%

MP3

produkt cyfrowy
-18%

E-book

RECENZJE - eBook, multiformat: mobi, epub - Skazane - mobi, epub, Historie prawdziwe

Zaloguj się i napisz recenzję - co tydzień do wygrania kod wart 50 zł, darmowa dostawa i punkty Klienta.

4.7/5 ( 3 oceny )
 • 5
  2
 • 4
  1
 • 3
  0
 • 2
  0
 • 1
  0

Wpisz swoje imię lub nick:
Oceń produkt:
Napisz oryginalną recenzję:

Agnieszka

ilość recenzji:2

brak oceny 13-05-2019 10:46

Kim jest polska osadzona? Kryminalistką, osobą niemoralną, nieodróżniającą dobra od zła? A może to po prostu kobieta, która w momencie słabości i odrzucenia wpadła w kłopoty z prawem?

Książka Katarzyny Borowskiej i Anny Matusiak-Rześniowieckiej pokazuje jak zróżnicowane jest środowisko polskich więźniarek. Znajdziemy tam zarówno kobiety uzależnione od narkotyków, które złamały prawo w zasadzie nieświadomie, a także te, które działały w sposób w pełni przemyślany, traktując przestępstwo jako źródło zarobku i szansy na lepsze jutro. Są także te, które w wyniku kłótni i patologicznych relacji zabiły człowieka. Jednak autorki nie oceniają żadnej z nich, pozwalając czytelnikowi na samodzielne wyciągnięcie wniosków.

"Skazane" to także historia rozerwanych więzi oraz zniszczonych relacji z najbliższymi. Tytuł ukazuje szeroki problem opieki nad dziećmi osadzonych, które pozostają poza murami, a wciąż potrzebują wychowania i bliskości. Autorki prezentują w głębokich i szczerych rozmowach społeczny wymiar przestępczości, który w przypadku kobiet oddziałuje nie tylko na ich prywatną sytuację, ale również rodzinę i otoczenie.

Czy recenzja była pomocna?