SPRAWDŹ STATUS ZAMÓWIENIA
POMOC I KONTAKT
Ulubione
Kategorie

Instynkt - Audiobook mp3

O wilkach w polskich lasach

 • mp3

O Akcji

Akcja Podziel się książką skupia się zarówno na najmłodszych, jak i tych najstarszych czytelnikach. W jej ramach możesz przekazać książkę oznaczoną ikoną prezentu na rzecz partnerów akcji, którymi zostali Fundacja Dr Clown oraz Centrum Zdrowego i Aktywnego Seniora. Akcja potrwa przez cały okres Świąt Bożego Narodzenia, aż do końca lutego 2023.
Dowiedz się więcej
 • Promocja
  image-promocja

audiobook mp3 do pobrania

Czas trwania 08:06:00
Wydawnictwo Czarne
Data wydania 2021
z serii Reportaż
Zabezpieczenie Znak wodny
Produkt cyfrowy

Opis produktu:

âWilki, jak się o nich myśli, są bardzo dzikie, a jak się je spotka, to już są dobreâ â mówi ośmioletnia Halszka, ale to niezbyt powszechne przekonanie. W ciągu lat status prawny polskich wilków kilkakrotnie się zmieniał. W 1956 roku weszło w życie rozporządzenie zezwalające na tępienie wilków wszelkimi sposobami, także przy użyciu trucizny. Tak zwana akcja wilcza doprowadziła do niemal zupełnego wybicia przedstawicieli gatunku Canis lupus. Pod koniec 1975 roku wilk stał się zwierzęciem łownym. Nie można było go już truć, a w niektórych częściach kraju zabroniono również polowania w czasie wychowu młodych. Wreszcie w 1998 roku został objęty ochroną. Nie wpłynęło to jednak znacząco na zmianę wizerunku â w naszej kulturze zwykle postrzega się go jako zagrożenie. W literaturze, folklorze, baśniach, a nawet w psychoanalizie â wszędzie jest postacią negatywną albo symbolem tego, co wyparte.

Tymczasem z książki Anny Maziuk wyłania się obraz fascynującego zwierzęcia, bardzo rodzinnego, tworzącego silne więzi, dzikiego, ale nie złego. Bohaterami książki są także ludzie â naukowcy i pasjonaci, którzy poświęcili życie badaniu i ochronie wilków, fotografowie, hodowcy, leśnicy i myśliwi. Instynkt jest opowieścią o relacjach człowieka ze zwierzęciem â skomplikowanych, często podyktowanych interesami lub polityką, obciążonych kulturowym balastem.
S
Szczegóły
Dział: Ebooki pdf, epub, mobi, mp3
Kategoria: literatura faktu i reportaż
Wydawnictwo: Czarne
Rok publikacji: 2021
Czas trwania: 08:06:00
Język: polski
Zabezpieczenia i kompatybilność produktu (szczegóły w dziale POMOC): *Produkt jest zabezpieczony przed nielegalnym kopiowaniem (Znak wodny)

RECENZJE - eBook mp3 - Instynkt - Audiobook mp3, O wilkach w polskich lasach

Zaloguj się i napisz recenzję - co tydzień do wygrania kod wart 50 zł, darmowa dostawa i punkty Klienta.

5/5 ( 1 ocena )
 • 5
  1
 • 4
  0
 • 3
  0
 • 2
  0
 • 1
  0

Wpisz swoje imię lub nick:
Oceń produkt:
Napisz oryginalną recenzję:

docent

ilość recenzji:6

27-10-2022 10:15

Zweryfikowany zakup

Autor tej opinii jest naszym klientem. Kupił ten produkt w naszym sklepie.

Książka świetna! Szczerze polecam!... Autorka bardzo sprawnie prowadzi narrację, bez przynudzania opowiadając fascynującą historię. Takiej wisienki na torcie dodaje lektor, który jest pierwsza klasa. Moim zdaniem niejaka Krystyna Czubówna powinna się od niej uczyć :) Warto o tym wspomnieć, gdyż mało jest bardzo dobrych żeńskich lektorów. Całość daje niesamowity efekt! Moim zdaniem idealna książka na takie chłodne, jesienno-zimowe wieczory lub do wysłuchania w aucie umilając długie godziny za kółkiem i skutecznie uniemożliwiając zaśnięcie, gdyż z ciekawością zagląda się co jest za kolejnym zakrętem, twu... w kolejnym rozdziale :) Brawa dla obu Pań :)

Opinia bierze udział w konkursie

Czy recenzja była pomocna?