SPRAWDŹ STATUS ZAMÓWIENIA
POMOC I KONTAKT
Ulubione
Kategorie

W objęciach niewoli

O Akcji

Akcja Podziel się książką skupia się zarówno na najmłodszych, jak i tych najstarszych czytelnikach. W jej ramach możesz przekazać książkę oznaczoną ikoną prezentu na rzecz partnerów akcji, którymi zostali Fundacja Dr Clown oraz Centrum Zdrowego i Aktywnego Seniora. Akcja potrwa przez cały okres Świąt Bożego Narodzenia, aż do końca lutego 2023.
Dowiedz się więcej
 • Promocja
  image-promocja

książka

Wydawnictwo Skarpa Warszawska
Data wydania 2023
Oprawa miękka
Liczba stron 320

Opis produktu:

1 września 1939 r. to chwila, w której życie w Wolnym Mieście Gdańsku się zatrzymało. Panika. Niepewność jutra. Strach o życie swoje i najbliższych. Nela szybko dostrzega w tej sytuacji szansę dla wyswobodzenia się z sideł, w jakie wpadła. Szuka kontaktu z Iwem. Ryzykuje własne życie. Nie odpuszcza, choć nie ma pewności, czy zdoła go odnaleźć żywego. Maleńka iskierka nadziei szybko gaśnie, a potem zaczyna się wyścig z czasem, okupiony ryzykiem utraty życia i godności przez młodą Niemkę. W tej sytuacji nikt nie ma pewności, co przyniesie jutro.
S
Szczegóły
Dział: Książki
Promocje: wysyłka 24h
Kategoria: Literatura piękna,  Powieść historyczna,  Powieść wojenna,  Romans historyczny,  książki dla starszych pań
Wydawnictwo: Skarpa Warszawska
Oprawa: miękka
Okładka: miękka
Rok publikacji: 2023
Wymiary: 135
Liczba stron: 320
ISBN: 9788383291291
Wprowadzono: 12.06.2023

Aneta Krasińska - przeczytaj też

RECENZJE - książki - W objęciach niewoli - Aneta Krasińska

Zaloguj się i napisz recenzję - co tydzień do wygrania kod wart 50 zł, darmowa dostawa i punkty Klienta.

5/5 ( 5 ocen )
 • 5
  5
 • 4
  0
 • 3
  0
 • 2
  0
 • 1
  0

Wpisz swoje imię lub nick:
Oceń produkt:
Napisz oryginalną recenzję:

Biegający Bibliotekarz

ilość recenzji:154

25-06-2023 17:00

Nie czytałem jeszcze żadnej powieści pani Anety Krasińskiej. W objęciach niewoli to romans osadzony w realiach drugiej wojny światowej. Jak się okazuje, to drugi tom cyklu, a pierwsza część nosi tytuł W objęciach nazisty. Może na początku przeszkadzało mi, miałem wrażenie, że nie mogę połączyć ze sobą niektórych osób, mogłem domyślić się np., kim jest Thomas dla Neli. Ci, którzy przeczytali poprzednią cześć, od razu jest pewnie dla nich wszystko jasne. Także wszystkim chętnym przeczytania lektury zalecam najpierw przeczytać W objęciach nazisty.

Pani Aneta Krasińska to autorka książek przede wszystkim dla kobiet. W nich porusza ważne tematy związane z nimi. Na skrzydełkach książki nie znalazłem informacji o niej samej, dlatego też pozwoliłem sobie poszukać ich w sieci. Autorka prowadzi spota i w zakładce ?o mnie? spodobał mi się, w jaki sposób zamieściła informację o sobie. Jest: córką, siostrą, mamą, żoną, nauczycielką, czytelniczką, pisarką, ogrodniczką, obserwatorką i... łasuchem.

Gdy spojrzymy na okładkę, baczni obserwatorzy dostrzegą miejsce, w którym to będzie rozgrywać się akcja powieści. CI, co znają pierwszą część wiedzą, że kobieta, którą widzimy odwróconą w stronę Motławy, to postać pierwszoplanowa powieści. Mowa tu o Neli Witt. Na okładce dostrzec można również flagi III Rzeszy, więc możemy przypomnieć sobie historii, że jest to już czas II wojny światowej.

Przenieśmy się zatem do Danzig, bo tak brzmiała niemiecka nazwa Gdańska. Jeszcze przed wybuchem wojny 1 września 1939 roku miasto to nazywało się Wolnym Miastem Gdańsk. Dlaczego tak się nazywało? Było to wynikiem przegranej przez Cesarstwo Niemieckie I wojny światowej i kompromis przy ustalaniu granicy polsko-niemieckiej podczas traktatu wersalskiego. Nie zadowoliło to żadnej ze stron. Jednak wszystko zmieniło się w dniu ataku hitlerowskich Niemiec na Polskę.

Nela Witt jest młodą Niemką. Była zakochana w swoim rodaku, Wilhelmie, który bardzo popierał nazizm i był mocno zaangażowany w sprawy polityczne. Nela z każdym dniem Jej rodzice również byli zapatrzeni w ideologię Hitlera. Nela czuła tylko wsparcie od swojego brata Thomasa. Od pewnego czasu myślała już tylko i jednym człowieku, z którym chciałaby założyć rodzinę i czuć się szczęśliwa. Był nim pewien Polak, Iwo Koźmiński. Dlatego w dniu wybuchu wojny pragnie uciec ze swoim ukochanym z Gdańska. Nie może przecież wyjść za mąż za tak nikczemnego człowieka, dla którego ważne są inne sprawy niż miłość i szczęście rodzinne. Niestety ucieczka zakochanym się nie udaje. Iwo trafia do więzienia, Nela zaś próbuje dowiedzieć się, gdzie się znajduje i chce mu pomóc w wyjściu z aresztu. Oczywiście może liczyć na młodszego brata, ale sytuacja staje się dramatyczna, ponieważ Iwo trafia do obozu w Stutthof.

Piękna to opowieść. Autorka nie unika trudnych wątków związanych z obozami koncentracyjnymi i tym, w jaki sposób zostali tam upadlani ludzie. Gdzie śmierć czaiła się w każdej sekundzie pobytu w tym strasznym miejscu, po głód, choroby i ciężką, fizyczną ponad siły, pracę. To kolejna powieść, jaką ostatnio czytałem, w której nie każdy Niemiec w czasie wojny był ślepo zapatrzony w swojego chorego wodza. Moda Niemka kocha Polaka i chce z nim spędzić resztę życia. Zrobi wszystko, by go odnaleźć i być z nim. Mimo że często strach zagląda jej w oczy, walczy o swoją miłość i nie zostawi Iwa na pastwę losu.

Z niecierpliwością czekam na kolejną część powieści.

Opinia bierze udział w konkursie

Czy recenzja była pomocna?

BRUNETTE BOOKS

ilość recenzji:760

6-08-2023 16:01

"W objęciach niewoli" poznajemy poruszającą historię Neli Witt, Niemki oraz Iwa Koźmińskiego, Polaka.
1 września 1939 roku nastąpił atak III Rzeszy na Polskę. Rozpoczęła się wojna i Niemcy wprowadzają swoje rządy. W Gdańsku wybucha strach i panika o najbliższe osoby. Ślub Neli i Wilhema został odwołany. Dziewczyna widzi szansę na uwolnienie się od narzeczonego, którego nienawidzi. Podejmuje niebezpieczną decyzję i na własne ryzyko próbuje skontaktować się z ukochanym Iwem. Udaje jej się spotkać z Iwem i postanawiają uciec w nocy z miasta, by schować się w rodzinnej miejscowości Iwa. Niestety podczas kontroli esesmanów zostają aresztowani. Nela zostaje zwolniona ze względu na swoje niemieckie pochodzenie natomiast Iwo trafia do obozu jenieckiego w Stutthof. Zdeterminowana Nela, która nienawidzi ideologii nazistowskiej postanawia zrobić wszystko, by odnaleźć swojego ukochanego.
Czy dziewczyna odnajdzie Iwa?
Czy uniknie ślubu z Wilhelmem?

Autorka stworzyła historię, która przeraża brutalnością wojennej rzeczywistości w jakiej znaleźli się aresztowani mężczyźni. Obozowa codzienność ukazuje nam z czym mierzyli się w obozie jenieckim Stutthof. Autorka porusza temat głodu, pragnienia, niewygody, zimna, opisuje co spotkało więźniów w obozie i na przesłuchaniach. Śledziłam losy Iwa i zastanawiałam się czy Nela go odnajdzie. Z każdą następną przewracaną kartką tej książki bałam się, co jeszcze wydarzy się i co spotka Iwa. Przeżywałam to wszystko mocno. Autorka uświadamia nam, że w takich sytuacjach siłę daje wiara, nadzieja i miłość. Jednak w takich miejscach ludzie wycieńczeni nie mają siły myśleć o przeszłości, bo muszą mierzyć się z przerażającą teraźniejszością i z każdym dniem tracą nadzieję, że ich koszmar skończy się. Tracą tam swoje człowieczeństwo.
Ta książka nie jest dla każdego. Pełna bólu, strachu, cierpienia i emocji. Łamiąca serce na pół i poruszająca do głębi.
Lubię styl autorki i lekkie pióro. Mam nadzieję, że na kontynuację nie trzeba będzie długo czekać. Jestem bardzo ciekawa dalszych losów bohaterów.
Fani literatury obyczajowej oraz wojenno-obozowej muszą przeczytać tę serię.
Będziecie usatysfakcjonowani i zarwiecie nockę!
Czekam na więcej.

Polecam!

Opinia bierze udział w konkursie

Czy recenzja była pomocna?

rudaczyta2022

ilość recenzji:197

4-07-2023 12:34

????????????RECENZJA ????????????

Nadejście wojny zaburzyło spokój wszystkich mieszkańców Gdańska. Niemcy zaczynają wprowadzać swoje porządki. Niestety polegają one na represjach na Polakach. Według nich są oni leniami nie zasługującymi na żadne przywileje. Neli udaje się spotkać ze swoim ukochanym- Iwanem, który jest polskiego pochodzenia. Wizja ciężkich czasów spowodowanych wojną oraz zbliżający się ślub, do którego Nela została zmuszona przez swojego znienawidzonego narzeczonego, powodują że Nela z Iwanem postanawiają uciec z miasta. Zamierzają nocą wyjechać i zaszyć się w rodzinnej miejscowości mężczyzny. Niestety podczas kontroli na wyjeździe z miasta wychodzi na jaw fakt że mężczyzna jest Polakiem w efekcie czego zostają zatrzymani i zawiezieni na posterunek. Nela z racji swojego pochodzenia i narodowości zostaje wypuszczona a Iwan musi pozostać w areszcie.

Jaki los czeka Iwana w areszcie? Czy Neli uda się unikać ślubu? Jaki los czeka zakochanych?

Niezwykła książka opowiadająca nam o okrucieństwach wojny. To straszne do czego zdolny jest człowiek dążący do władzy, który nie cofnie się przed niczym aby zdobyć upragniony cel. Ale oprócz cierpienia mamy tutaj ogromne pokłady nadzieji na to, że cierpienie kiedyś się skończy i ludzie będą mogli wrócić do swojego spokojnego i szczęśliwego życia. Autorka bardzo szczegółowo opisuje nam wydarzenia i uczucia towarzyszące bohaterom co pozwala nam poczuć się jakbyśmy sami byli tam obecni. Zdecydowanie polecam przeczytać tą książkę ????

Opinia bierze udział w konkursie

Czy recenzja była pomocna?

Natalia Waleczek

ilość recenzji:235

19-06-2023 20:13

"Szacunek płynie z serca i nie da się go wyryć w pamięci, w której pozostają obrazy wojny."

Wydaje się, że ścieżki Neli i Iwa przecięły się w najmniej odpowiedniej chwili, w czasach, które tak boleśnie zapisały się na kartach historii. 1 września 1939 roku, to dzień, który na zawsze i nieodwracalnie zmienił życie wielu ludzi. W Wolnym Mieście Gdańsku, każdy drży o swoją przyszłość, bojąc się tego, co przyniesie los. Nela ż ogromną determinacją stara się walczyć o swoje szczęście i wyzwolić się ze związku z Wilhelmem. Za wszelką cenę stara się też odnaleźć i ochronić ukochanego Iwa.

To poruszająca historia miłości dwojga młodych ludzi, których wszystkie marzenia i plany zostały zdeptane przez wojnę. Obserwujemy ich przeżycia, emocje i uczucia w najmroczniejszych i najtrudniejszych momentach życia. Widzimy ogromną wolę walki, przetrwania i wielką odwagę.
Opis bezdusznego i nieludzkiego traktowania i cierpienia w obozie Stutthof ściska za serce i wzrusza do łez. Autorka w bardzo obrazowy i rzetelny sposób oddaje realia wojennej rzeczywistości. Nie jest to lekka historia, przeciwnie jest pełna bólu, cierpienia i skrajnych emocji.

Z całego serca polecam i z niecierpliwością wyczekuję kontynuacji.

Opinia bierze udział w konkursie

Czy recenzja była pomocna?

bas****************

ilość recenzji:9

10-06-2023 14:41

Właśnie przeczytałam przedpremierową drugą część serii ?Trylogia Gdańska? pod tytułem ? W objęciach niewoli?. Nadal trwa znęcanie się nazistów nad Polskimi obywatelami. Nela , dzięki temu, że wybuchła w Gdańsku propaganda nazistowska musiała przesunąć termin zaślubin z Wilhelmem, co niestety nie jest mu na rękę. Na każdym kroku pokazuje jej, co może oczekiwać od niego po ślubie, gdzie będzie jej miejsce. Niestety Nela nadal intensywnie szuka Iwa, który jest w obozie i stara się znaleźć sposób, aby go stamtąd wyciągnąć, lecz niestety nie jest to prosta sprawa. Na każdym kroku o wszystkim dowiaduje się jej narzeczony, który ma wszędzie wtyki, szantażuje ją wydaniem tajemnicy jej brata Filipa. W obozie Polacy przechodzą bardzo dużo nieprzyjemnych sytuacji, ale dzięki współwięźniom Alfredowi, Władkowi, księdzu łatwiej jest to wszystko przeżyć. Nela niestety wychodzi za mąż za Wilhelma, ale nadal nie ustaje w poszukiwaniu swojej miłości Iwa. Czy go znajdzie i czy dane im będzie cieszyć się wzajemną miłością, tego zapewne dowiemy się w trzecim tomie. Ja z niecierpliwością będę czekać na zakończenie tej historii. Bardzo im kibicuję, myślę że autorka nie zostawi nas w takiej niepewności.

Opinia bierze udział w konkursie

Czy recenzja była pomocna?