Umowa stoi / Daniel Geey | Książka w Gandalf.com.pl
Ulubione
Kategorie
 • image

Umowa stoi (miękka)

książka

 • Wydawnictwo SQN Sine Qua Non
 • Oprawa miękka
 • Ilość stron 336
 • Wysyłamy w 2 - 3 dni + czas dostawy

Umowa stoi - opis produktu:

Otwiera oczy na sprawy, o których nigdy nie myślałeś!

Odszkodowanie za zwolnienie trenera. Zatrudnienie nowej gwiazdy. Negocjacje sprzedaży praw telewizyjnych. Wielomilionowe przejmowanie klubów. Daniel Geey ma wszystkie te zagadnienia w małym palcu. Jako jeden z czołowych piłkarskich prawników na co dzień współpracuje z największymi klubami z Premier League i piłkarzami ze światowego topu, dbając, by nikomu nie stała się finansowa krzywda.

Umowa stoi pozwala nam poznać angielską ligę piłkarską od nieco innej strony. Mniej liczą się tutaj piękne bramki i efektowne parady, możesz się za to dowiedzieć, który piłkarz musiał zapłacić 80 tysięcy funtów za to, że przez chwilę było mu widać majtki, któremu Szwedowi zakazano w kontrakcie latania w kosmos albo który zawodnik wymagał w swojej umowie zapisu o sfinansowaniu lekcji gotowania dla jego żony.

Wielkie pieniądze, kontraktowe zawiłości i wierność barwom klubowym będąca tylko kwestią ceny - tak wygląda świat współczesnego futbolu.

***

Po tej lekturze, uczciwej i precyzyjnej aż do bólu, nigdy już nie ulegniecie szaleństwu ostatniego dnia okienka transferowego. O kupowaniu piłkarzy dowiecie się tu naprawdę wszystkiego - nawet tego, który klub zakazał nowemu nabytkowi lotów w kosmos.
Michał Okoński, Tygodnik Powszechny, autor książki i bloga `Futbol jest okrutny`

Jeśli chcesz wiedzieć i rozumieć jak naprawdę działa piłka nożna, ta książka jest dla Ciebie.
Guillem Balague, Sky Sports, autor biografii Messiego, Ronaldo i Guardioli.

Ta książka to dowód na to, że Daniel nie tylko świetnie zna się na temacie piłkarskiego prawa, ale ma też umiejętność prezentowania w prosty sposób nawet najbardziej skomplikowanych zagadnień.
Gianluca Vialli

Pracować z Danielem, to czysta przyjemność. Ma on niezwykłą wiedzę na temat środowiska piłkarskiego, a lektura jego książki powinna być obowiązkiem każdego fana futbolu.
Freddie Ljungberg

Obalająca mity i napisana z dużym poczuciem humoru książka, w której autor opisuje najbardziej skomplikowane mechanizmy najpiękniejszej gry na świecie. Pozycja obowiązkowa.
Raphael Honingstein, ESPN, autor biografii Jürgena Kloppa
S
Szczegóły

Książkowe bestsellery z tych samych kategorii

 • -37%
Powrót do Jedwabnego

Wojciech Sumliński Tomasz Budzyński

miękka
28,29 zł 44.90
 • -42%
Nela w krainie orek

Nela

twarda
26,04 zł 44.90
 • -39%
Jestem nieletnią żoną

Laila Shukri

miękka
23,17 zł 37.99
 • -36%
Imperator Sekrety Ojca Rydzyka

Piotr Głuchowski

miękka
35,19 zł 54.98

Zobacz również

 • -41%
Gad. Spowiedź klawisza

Paweł Kapusta

miękka
23,54 zł 39.90
 • -34%
 • -32%
Seksuolożki. Sekrety gabinetów

Marta Szarejko

miękka
27,10 zł 39.85
 • -35%
Sodoma Hipokryzja i władza w Watykanie

Frederic Martel

miękka
32,38 zł 49.82
 • RRecenzje
 • Książka
 • Umowa stoi
4.5/5 ( 2 oceny )
  5
  1
  4
  1
  3
  0
  2
  0
  1
  0
imię, nazwisko lub nick:
Twoja ocena:
Twoja recenzja:
Wprowadź tekst z obrazka:

W przypadku naruszenia Regulaminu Twój wpis zostanie usunięty.

Uwaga!!! Nie jesteś zalogowany. zaloguj się by zgłosić recenzję do konkursu i mieć szansę na wygraną w cotygodniowym plebiscycie!

RealAnia

 • 11-08-2019
 • 21:51

Kilka miliardów ludzi na całym świecie pasjonuje się piłką nożną. Jednak pomimo tak ogromnego i globalnego zainteresowania futbol wciąż kryje wiele sekretów. Daniel Geey, prawnik znający świat angielskiej piłki od podszewki, postanowił to zmienić. Napisał książkę pt. ?Umowa stoi?, aby pokazać kibicom jak rzeczywiście działa współczesny futbol.

Podtytuł lektury ? ?Tajemnice piłkarskich kontaktów i wielomilionowych transferów w Premier League? ? to tak naprawdę wierzchołek góry lodowej, jaką jest tematyka omawianej pozycji. Daniel Geey opisuje wszelkie aspekty futbolu wiążące się w jakikolwiek sposób z finansami. Począwszy od wspomnianych transferów i kontraktów zawodników, poprzez umowy agentów, szkolenie młodzieży, odszkodowania i kary, aż po kupowanie klubów oraz sprzedaż praw telewizyjnych. Autor książki ukazuje mechanizmy rządzące futbolem. Obala powszechnie powielane mity. Wyjaśnia skompilowane zagadnienia. Zdradza piłkarskie tajemnice. Wreszcie dzieli się futbolowymi ciekawostkami.

Lekturę bardzo dobrze się czyta, a każdy kolejny poruszany temat fascynuje równie mocno, co poprzedni. Autor bez wątpienia posiada ogromną wiedzę. Jeśli jednak martwicie się, iż autor-prawnik zapełnił strony książki skomplikowanymi terminami to od razu was uspokoję. Nic z tych rzeczy! Daniel Geey przystępnym językiem i w prosty sposób wyjaśnia złożone zagadnienia i prawnicze zawiłości. Co więcej poszczególne informacje opisuje na konkretnych przykładach, głównie odwołując się do futbolu brytyjskiego, więc wszystko jest w pełni zrozumiałe. Ponadto tekst został uzupełniony nielicznymi wykresami, tabelami czy też schematami.

?Umowa stoi? to świetna książka ukazująca piłkę nożną z zupełnie innej perspektywy. Lektura obowiązkowa dla każdego, kto chce odkryć piłkarskie tajemnice i poznać jak funkcjonuje współczesny świat futbolu. Polecam!

Czy recenzja była pomocna?

Coś Na Półce

 • 9-08-2019
 • 09:02

Futbol i pieniądze.

Fantastyczna książkowa analiza roli pieniędzy (chociaż zasadniej będzie rzec: WIELKICH PIENIĘDZY) w świecie współczesnego futbolu. Analiza oparta na sytuacji w Premier League, jednakże nie jest to wcale wybiórcze spojrzenie, liga angielska należy bowiem do wąskiej grupy najsilniejszych (nie tylko finansowo), a wiele zachodzących w niej zjawisk i procesów adaptowanych jest w innych ligach, w związku z czym Premier League jest przykładem jak najbardziej reprezentatywnym.

Przedmowę niniejszej książki napisał Gianluca Vialli, wspaniały niegdyś piłkarz. Bardzo fajnie, że takowa się pojawiła, Vialli pokazuje bowiem pokrótce jak cały ten biznes wyglądał w latach 80-tych i na początku 90-tych, a będąc wciąż blisko futbolu Vialli uzmysławia nam ponadto, jak wielka przepaść dzieli czasy jego kariery od współczesności pod względem finansowej organizacji całego biznesu. Właśnie tak - biznesu. Piłka nożna z biegiem lat tym właśnie się stała, o samym biznesie zaś opowiada obszernie na kolejnych stronach Daniel Geey.

Futbol to niesamowicie precyzyjnie naoliwiona finansowa maszyna. Geey niesamowicie wnikliwie (z wykresami włącznie) przedstawia jak ten biznes się kręci, w jaki sposób powiązane są ze sobą kontrakty zawodników, pieniądze z praw telewizyjnych, dochody marketingowe i kilka innych składowych, które tworzą razem coś na kształt perpetuum mobile. Niesamowicie ciekawe analizy stoją w książce na naprawdę wysokim poziomie.

Geey schodzi w swoich rozważaniach nieco głębiej także na poziomie kontraktów piłkarskich. To nie są wcale kilkustronicowe zaledwie umowy; to skomplikowane akty prawne obwarowane klauzulami, wyjątkami i zawierające w sobie szereg ustępów poświęconych zdrowiu, premiom oraz warunkom ich otrzymania przez gracza. Kontrakty zawierają w sobie także części czysto biznesowe, jak np. kwestie praw do wizerunku piłkarza, czy umowne warunki i kary za złamanie określonych w kontrakcie zobowiązań. Geey pokazuje także na głośnych przykładach jak dochodzi do wielkich transferów i co one oznaczają dla całego futbolowego rynku.

Książka jest po prostu świetna. Być może ktoś się skrzywi twierdząc, że futbol to gra, a nie biznes, ale - stety, niestety - piłka nożna od dawna jest także tym drugim. Można się zastanawiać, czy to dobrze, czy pieniądze nie zabijają aby całego piękna tego sportu... Cóż, każdy kij ma dwa końce. Z jednej strony w słowach o zabijaniu dyscypliny jest naprawdę bardzo dużo prawdy, jednak z drugiej - gdyby w futbolu nie pojawił się aspekt finansowo-marketingowo-prawny, to jak mogły by dziś wyglądać prawa samych zawodników? Jak dbano by - bez armii prawników i marketingowców - o ich dochody i szeroko pojęte dobro? Vialli przytacza w przedmowie własny przykład, kiedy w latach 80-tych warunki jego przejścia do innego klubu negocjował prezes obecnego (!) - czy dziś ktoś wyobraża sobie coś takiego? Czy zawodnicy bez całej biznesowej otoczki i grup ludzi dbających o ich dobro nie byliby oszukiwani? Każdy kij ma dwa końce - warto o tym pamiętać.

Czy recenzja była pomocna?
brak oceny

Popkulturowy Kociołek

 • 3-08-2019
 • 11:18

Na wstępie należy odpowiedzieć na kilka istotnych pytań, które ostatecznie wskażą czy dana pozycja jest dedykowana właśnie nam. Interesuje cię jak pod względem formalnym, wyglądają piłkarskie transfery i kontrakty? Chcesz dowiedzieć się czym, zajmują się agenci i dlaczego ich zarobki są taki wysokie? Pragniesz zdobyć wiedzę na temat administracyjno-finansowego aspektu funkcjonowania klubów piłkarskich i zobaczyć skąd biorą one zyski? Chcesz zobaczyć, jak funkcjonuje rynek transmisji telewizyjnych i jakie pieniądze za tym stoją? Jeśli chociaż na kilka z tych pytań odpowiedziałeś twierdząco, to tytuł ten na pewno cię zaciekawi. Jeśli jednak pragniesz czegoś, co związane jest z czysto sportowym aspektem piłki nożnej, to raczej radzę poszukać czegoś innego.

Pozycji książkowych na temat angielskiej piłki nożnej jest na rynku od zatrzęsienia jednak niewiele jest pozycji, które dogłębnie i do tego przystępnym językiem prezentowałyby kibicowi mechanizmy prawno-finansowe, jakie ukryte są za tym, co dzieje się na boisku. Przez zawartą w książce treść jest ona dość specyficzna, ale w żadnym momencie nie można napisać, że jest nudna. Wręcz przeciwnie, stworzone przez Daniela Greey?a dzieło porywa od samego początku i przykuwa do fotela na dłuższy czas niczym najlepsze zmagania piłkarskie w telewizji.

W książce znajdźmy dwa rodzaje interesującej treści. Pierwsza z nich to dość szczegółowe opisy funkcjonowania piłkarskiego świata. Autor mający spore doświadczenie na tym poletku w sposób łatwi i zrozumiały przedstawia zawiłości angielskiej piłki nożnej (inne ligi i kluby również są wspominane, a większość treści odnosi się dość globalnie do footballu) pokazując, że w tym sporcie nic nie jest taki oczywiste a za 90 - minutowym sportowym widowiskiem stoją gigantyczne pieniądze i mechanizmy, o których przeciętny kibić nie ma pojęcia. Pokazane są schematy piłkarskich transferów, o których często słyszymy w telewizji lub radio albo możemy o nich przeczytać w prasie czy sieci. Największe z nich to często wielomiesięczna (a czasem i dłuższa) wytężona praca wielu ludzi a podawane ostateczne kwoty wcale nie są takie gigantyczne, jak mogłoby się wydawać (oczywiście w ujęciu jednostkowym), najlepszym tego przykładem będzie tutaj transfer Neymara do PSG (więcej na ten temat w książce). Greey świetnie pokazuje jak w obecnym świecie, funkcjonują prawa do transmisji, jak zmieniają się z roku na rok i jakie gigantyczne środki za tym stoją. Koszty transmisji telewizyjnych cały czas biją kolejne rekordy, dochodząc już do pewnej granicy absurdy, po której może nastąpić bardzo bolesny upadek. Autor pokazuje również inne formy zarabiania przez piłkarskie kluby: szkółki młodzieżowe, racjonalna polityka transferowa, czy puchary europejskie. Liga Mistrzów to doskonały sposób na dość solidne zasilenie budżetu klubowego nawet przez przy założeniu, że wszystkie mecze w grupie będzie się przegrywać. Gdyby w dalszej przyszłości któremuś rodzimemu klubowi udało się dostać do tej elity, stałby się on prawdziwym krezusem i może nawet umiał zasadnie wykorzystać pozyskane środki (marzenia). To wszystko jest jednak tylko wierzchołkiem tego, co można znaleźć w tym dziele. Autor w sposób naprawdę dogłębny pokazuje funkcjonowanie klubów piłkarskich, ligi angielskiej, a nawet niektóre prawa, którymi rządzi się FIFA czy UEFA.

Drugim rodzajem treści, na który można natknąć się w Umowa stoi, to przeróżne ciekawostki piłkarskie. Związane są one zarówno z dziwnymi klauzulami w umowach zawodników/ menedżerów, ich zachowaniem i karami na nich nakładanymi, jak i dyskusyjnymi decyzjami czy ruchami ze strony samych klubów, czy władz piłkarskich. Nie jest tego nazbyt dużo, zdecydowanie autor mógł umieścić w książce więcej tego typu ciekawostek, ale są one miłym dodatkiem do bardziej poważnej treści.

Czy recenzja była pomocna?
image

Rekomendowane

 • -35%
Wieczna wojna

Joe Haldeman

twarda
29,18 zł 44.90
Zapowiedź - 14.2.2020
 • -35%
Małe kobietki (okładka filmowa)

May Louisa Alcott

twarda
26,00 zł 39.99
Zapowiedź - 17.1.2020
 • -35%
Andyjski dysk

Czesław Kierzk

miękka
30,54 zł 46.99
Zapowiedź - 12.1.2020
 • -35%
Excalibur Dziedzictwo ludzkości

Delfina Chmielecka

miękka
24,70 zł 37.99
Zapowiedź - 16.1.2020
 • -35%
Anioł trzeciego świata

Sylwester Wysocki

miękka
23,39 zł 35.98
Zapowiedź - 23.12.2019
 • -30%
Wiedźmin Tomy 1-8 (okładka filmowa)

Andrzej Sapkowski

pakiet
499,00 zł
Zapowiedź - 22.12.2020
 • -30%
Moc słowa / Moc wiary / Moc nadziei

Grzegorz abp Ryś

pakiet
69,76 zł 99.66

Ciekawe pomysły Gandalfa

 • 148.63 zł
  121.87 zł

  Książka zawiera prawnoporównawczą, systemową i dogmatyczną analizę umowy o świadczenie zdrowotne. Kontrakt ten, mimo że pozostaje jednym z najczęściej zawieranych w obrocie, dotychczas nie doczekał się swojej kodeksowej regulacji jako osobny typ umowy nazwanej. W monografii poruszono problematykę...

 • W Polsce znaczna część wspólnot mieszkaniowych pozostaje w zarządzie ustawowym, najczęściej wybieraną formę delegowania czynności zarządu stanowi umowa o administrowanie nieruchomością wspólną. Dotychczas zagadnienie to nie zostało kompleksowo opracowane w piśmiennictwie, a w praktyce generuje...

 • 32.82 zł

  Piekło istnieje naprawdę! Ukryte w czeluściach niebytu czeka na zbłąkane dusze. Co stanie się, gdy więzione w nim demony uciekną i zechcą zrobić piekło na ziemi? Samanta jest jednym z łowców, którzy pod osłoną nocy rozprawią się z każdym demonem. Jest niebezpiecznie, ale dobrze mieć zaufanego...

 • Książka jest adresowana zarówno do prawników praktyków-notariuszy, adwokatów, radców prawnych, sędziów zajmujących się problematyką umów deweloperskich, a także deweloperów i pośredników i pośredników w obrocie nieruchomościami, którzy na co dzień uczestniczą w ich zawieraniu. Może być także...

 • W monografii przedstawiono fundamentalne stanowiska zwolenników umowy społecznej oraz stanowiska jej głównych krytyków. Autorzy wychodzą od koncepcji starotestamentowych, greckich sofistów oraz średniowiecznej idei umowy o władzę, następnie omawiają szkołę z Salamanki, szkołę prawa natury, by...

 • 36.53 zł

  Druga płyta Taco Hemingwaya to echo wielkomiejskich wątków stanowiących tło dla akcji `Trójkąta warszawskiego`. Płytę promuje teledysk `6 zer`, a także znany z radiowej Trójki singiel `Następna stacja`, będący zapisem przejażdżki stołecznym metrem. W sferze muzycznej klimatyczne podkłady Rumaka...