SPRAWDŹ STATUS ZAMÓWIENIA
POMOC I KONTAKT
Ulubione
Kategorie
Autor

Stefan Szczepłek - biografia

Stefan Szczepłek urodził się 26 stycznia 1949 roku w Falenicy. Ukończył studia na kierunku nauk politycznych na Uniwersytecie Warszawskim. Zasłynął jako dziennikarz sportowy, miłośnik piłki nożnej i komentator. Redaguje dział sportowy w Rzeczpospolitej. Pracował również w Życiu Warszawy, Sztandarze Młodych, redakcji TVP oraz tygodniku Piłka Nożna. Jest przewodnikiem po Stadionie Narodowym im. Kazimierza Górskiego w Warszawie. Stefan Szczepłek napisał książki dotyczące historii piłki nożnej. Prywatnie jest mężem Wandy oraz ojcem Marty i Jana. Otrzymał wiele nagród: Złote Pióro Klubu Dziennikarzy Sportowych, Nagrodę im. Dariusza Fikusa, Srebrnego Wawrzyna Olimpijskiego PKOl, Złoty Krzyż Zasługi, a także Nagrodę im. Bohdana Tomaszewskiego. Został honorowym członkiem klubów Pogoń Lwów oraz Hutnik Falenica. Stefan Szczepłek kolekcjonuje piłkarskie koszulki oraz bilety na mecze. Opracował wystawy piłkarskie w Muzeum Miejskim w Ołomuńcu oraz w Pałacu Kultury i Nauki w Warszawie. Oprócz piłki nożnej, uwielbia również muzykę klasyczną, podróże oraz historię zabytków.

Stefan Szczepłek – książki obowiązkowe dla wszystkich miłośników sportu


Stefan Szczepłek książki pisze z gatunku reportaży. Dotyczą one głównie zagadnień związanych ze sportem. Należy do nich, między innymi, publikacja zatytułowana Warszawa idzie na mecz. Została wydana w twardej oprawie w 2022 roku przez wydawnictwo Skarpa Warszawska. Liczy sobie niespełna czterysta stron. Na okładce znajdują się sportowcy trenujący lekkoatletykę. Stefana Szczepłka książki to zbiór ciekawostek z zakresu nie tylko piłki nożnej, ale różnych sportowych dyscyplin. Stanowią przypomnienie zasłużonych, zapomnianych sportowców. Ponadto, autor przedstawia swoje cenne kolekcje oraz opowiada o miejscach, które pozostają nie bez znaczenia dla świata sportu. Stefana Szczepłka książki stanowią zatem pozycje obowiązkowe dla każdego miłośnika aktywnego spędzania czasu. A jeśli szukasz także innych książek poruszających zagadnienia sportu i rekreacji, znajdziesz je na Gandalf.com.pl.

Książki Stefana Szczepłka o historiach spełnionych ludzkich marzeń


Książki Stefana Szczepłka to również pozycja pod tytułem Szkoła falenicka. Została wydana w twardej oprawie przez wydawnictwo Literackie. Liczy sobie niecałe trzysta stron. Jej akcja dzieje się w rodzinnej miejscowości autora - Falenicy. Jest to przedstawienie mieszkańców tego miejsca, a także jego sąsiadów, krewnych oraz kolegów, wśród których są również znani dziś piłkarze. Książki Stefana Szczepłka stanowią opis ich życia podczas wojny oraz po wojnie. Poruszone jest w nich także zagadnienie Żydów z Falenicy, których zamordowano w Treblince. To fascynująca podróż w czasie do historii PRL-u, którą autor opisuje z pełną szczerością, sentymentem oraz sprawiedliwością.

Stefan Szczepłek – ebooki o polskiej reprezentacji piłki nożnej


Stefana Szczepłka ebooki znajdziesz na Gandalf.com.pl w dwóch różnych formatach: mobi oraz epub, byś mógł dopasować je do swojego czytnika i cieszyć się lekturą w każdej chwili. Jest to, na przykład, tytuł Mecze polskich spraw. Jak Cieślik ograł Chruszczowa, Lubański uciszył Anglików, a Nawałka zatrzymał Niemców. Został wydany w 2021 roku przez wydawnictwo SQN Sine Qua Non. Na okładce znajduje się boisko, na którym piłkarze grają w piłkę nożną. Stefana Szczepłka ebooki udzielają odpowiedzi na wiele nurtujących pytań. Dowiesz się z nich, jak przebiegała podróż polskiej reprezentacji na ich pierwszy mecz, poznasz techniki motywacyjne trenera Kazimierza Górskiego, a także odkryjesz, kto zamierzał zaatakować nożem sędziego po meczu z Bułgarią w trakcie eliminacji do olimpiady w 1972 roku.

W księgarni internetowej Gandalf znajdziesz 15 książek, których autorem jest: Stefan Szczepłek. Dostępne formaty: miękka, twarda.
Tytuły autora dostępne są w kategoriach: historia, biografie i wspomnienia, albumy, literatura faktu i reportaż, sport i rekreacja, eseje, felietony i publicystyka, literatura faktu i reportaż, sport i rekreacja, wysyłka 24h.

Na książki autora Stefan Szczepłek mamy rabaty sięgające do 33%.
... ...