SPRAWDŹ STATUS ZAMÓWIENIA
POMOC I KONTAKT
Ulubione
Kategorie

Suwalska szkatułka. Kulturowy przewodnik po Suwalszczyźnie, czyli 12 (i pół) wędrówek po Międzyziemiu

O Akcji

Akcja Podziel się książką skupia się zarówno na najmłodszych, jak i tych najstarszych czytelnikach. W jej ramach możesz przekazać książkę oznaczoną ikoną prezentu na rzecz partnerów akcji, którymi zostali Fundacja Dr Clown oraz Centrum Zdrowego i Aktywnego Seniora. Akcja potrwa przez cały okres Świąt Bożego Narodzenia, aż do końca lutego 2023.
Dowiedz się więcej
  • Promocja
    image-promocja

książka

Wydawnictwo Paśny Buriat
Data wydania 2023
Oprawa miękka
  • Wysyłamy w 24h - 48h
  • Darmowa dostaw z Inpost Pay produkt

Opis produktu:

Suwalszczyzna jest krainą położoną w północno-wschodniej Polsce, ale również częściowo na Litwie. Jeżeli ktoś z Was nie odkrył jeszcze walorów tego malowniczego i mistycznego regionu, niech sięgnie po książkę `Suwalska szkatułka. Kulturowy przewodnik po Suwalszczyźnie, czyli 12 (i pół) wędrówek po Międzyziemiu`. Niejeden czytelnik po lekturze zapragnie zapewne wybrać się na wycieczkę krajoznawczą w te interesujące rejony naszego kraju.

Ten niezwykle oryginalny, zawierający rzetelne informacje przewodnik jest zbiorem nie tylko najciekawszych szlaków pieszych, rowerowych czy kajakowych. To przede wszystkim zestaw ciekawych opowieści autora, czyli regionoznawcy Macieja Ambrosiewicza, traktujących zarówno o miejscach, które każdy turysta bezsprzecznie powinien odwiedzić, jak i o tych mniej oczywistych, stanowiących jednocześnie nie mniej warte zobaczenia atrakcje. Na czytelnika czeka tu więc wiele ciekawostek związanych z bogatą kulturowo Suwalszczyzną, które trudno znaleźć w klasycznych przewodnikach.

Od autora

Rolą przewodników jest wskazanie utartych ścieżek i miejsc, które trzeba odwiedzić; zbaczanie ze ścieżek ma być czymś wyjątkowym. Proponuję, aby potraktować tę książkę jako nietypowy przewodnik, z luźno ułożonymi kartkami, gdzie ścieżki nakładają się na siebie. Podobnie jak ma to miejsce w szkatułce z biżuterią, gdy trudno jest na pierwszy rzut oka zorientować się, gdzie zaczyna się jeden naszyjnik, a gdzie kończy drugi...

Życzę Państwu dobrych i pełnych wrażeń wędrówek po Międzyziemiu!

Maciej Ambrosiewicz

O autorze

Doktor Maciej Ambrosiewicz jest historykiem, muzealnikiem, konserwatorem zabytków i regionoznawcą, który kieruje Muzeum Wigier w Wigierskim Parku Narodowym. Ten autor wielu prac i książek o ochronie zabytków i krajobrazu jest od kilku lat aktywnym działaczem w celu wpisania Kanału Augustowskiego na Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO. To także wieloletni prezes Augustowsko-Suwalskiego Towarzystwa Naukowego.
S
Szczegóły
Dział: Książki
Kategoria: Literatura faktu, publicystyka
Wydawnictwo: Paśny Buriat
Oprawa: miękka
Okładka: miękka
Rok publikacji: 2023
Wprowadzono: 19.10.2023

RECENZJE - książki - Suwalska szkatułka. Kulturowy przewodnik po Suwalszczyźnie, czyli 12 (i pół) wędrówek po Międzyziemiu - Maciej Ambrosiewicz

Zaloguj się i napisz recenzję - co tydzień do wygrania kod wart 50 zł, darmowa dostawa i punkty Klienta.

0/5 ( brak ocen )
  • 5
  • 4
  • 3
  • 2
  • 1

Wpisz swoje imię lub nick:
Oceń produkt:
Napisz oryginalną recenzję: